Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog lehet hosszú távon egy...

Boldog lehet hosszú távon egy pár, ha nincs szerelem, de nagyon szeretik, tisztelik egymást, a szerelmet lehet többféleképpen értelmezni?

Figyelt kérdés
Szóval nincs szerelem, de nagyon szeretik egymást és mindent megtesznek a másikért. A szerelmen azt értem, hogy mindig lángolnak egymásért, a legfontosabb a szerelem, az érzelmek, mindent háttérbe szorítani, még a munkát is, mindent, a szerelem az, hogy nem tudsz tisztán gondolkodni, mert elvakítanak az érzelmek. Lehet ezt máshogy értelmezni,mert ha igen, akkor lehet sokan nem is szerelmesek.
2011. júl. 27. 12:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát...

Attól függ kinek mi a szerelem.

Valaki lehet, hogy azt mondja, hogy ő nem szerelmes, aztán, ahogy beszél a párjáról, én azt mondom, hogy számomra ez szerelem.

Mindenkinek más a szerelem.

Ha a barátodnak és neked ugyanazt jelenti, akkor lehet boldog kapcsolat.

2011. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez hosszú lesz, de igaz történet:

Adott egy elvált 30-as nő, tizenéves kamasz gyerekkel. Egy huszonéves fiú elkezdni csapni a szelet neki. A nő látja, hogy kitartó a srác, így ad neki egy esélyt. Aztán kialakul köztük ez meg az, nagyon jól megértik egymást, a fiú a tenyerén hordozza a nőt.

A nő nem szerelmes, a férfi igen. De jól érzik magukat együtt, sokat beszélgetnek, kirándulnak, a fiú a nő gyerekével is jóban van. Aztán eljegyzés, a fiú elmegy katonának másfél évre. Minden nap szerelmes leveleket ír a nőnek, a nő pedig megvárja őt.

A fiú leszerel, összeköltöznek, a nő még mindig nem szerelmes.

Lesz egy közös gyerekük, továbbra is minden szép, boldogok együtt. Megértik egymást, tolerálják egymás hülyeségeit, rengeteget segítenek egymásnak. A nő nem szerelmes, de szereti a férfit. De saját bevallása szerint ez messze nincs az a lángoló szerelem, mint az előző férjével. Szereti, tiszteli, megbecsüli a férfit.

Leélnek egymás mellett 23 évet, de a férfi elzüllik, el is kell költöznie. 2 évig külön élnek, de a férfi sokat segít a nőnek a ház körül. Aztán a nő beteg lesz, ágyban fekvő, és ápolásra szorul. És ki ápolja a gyerekei mellett? A férfi. Munka után rohan hozzá, éjszakázik mellette, főz rá, segíti mindenben. És miért? Mert még mindig SZERELMES belé! Hiába a különélés, a veszekedések, neki még mindig a nő a legfontosabb ezen a világon.

Aztán a nő meghal, a férfi pedig depressziós lesz, és még jobban elzüllik. Nem érdekli semmi, csak él egyik napról a másikra. Saját elmondása szerint életének az a 25!! éve volt a legboldogabb, amit a nővel töltött. Még az a két év is, amikor már külön éltek.

Látod, ez egy ékes példája annak, hogy nem csak szerelemre lehet építeni egy kapcsolatot. Annál sokkal fontosabb dolgok is kellenek ahhoz, hogy boldogok lehessenek.

2011. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha nálam nincs meg a szerelem az elején, nem tudok továbblépni :(

Adva van most egy férfiú, aki szerintem szerelmes belém, de én nem érzek iránta komolyabb érzéseket még úgy sem, hogy virágot is kaptam tőle.

Így akkor...?!

2011. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!