Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol rontottátok el? Menthető...

Hol rontottátok el? Menthető lett volna?

Figyelt kérdés
Párok, akik kisgyerek mellett elváltak, emlékeztek arra a momentumra, ahol elkezdődtek a problémák, és ha idejében észbe kaptok menthető lett volna?
2011. júl. 28. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontottam el, hogy összeálltam egy nálam 7 évvel fiatalabb férfival, aki csak az anyapótlékot kereste bennem. Nagyon sokat tűrtem neki így is és csak több év után váltam el, 7 éves volt akkor a fiunk. Hamarabb kellett volna, de mindig bebeszéltem magamnak, hogy menthető a dolog..
2011. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Már nem igazán emlékszem hogy hol rontottuk el..Talán ott,hogy beleugrottunk egy olyan házasságba,amibe nem kellett volna,mert valahol mindketten menekültünk otthonról a jobb élet reményében(mindketten alkoholista családban nevelkedtünk)

Idejében észbe kaptunk,és ezért tudtunk barátságban,minden vita nélkül elválni.Még ma is nagyon jó barátság van köztünk pedig azóta mindketten újra házasodtunk.Az igazság az,hogy nem is akartuk megmenti a házasságunkat,mert úgy voltunk vele,hogy ha valami elromlott az elromolhat újra,és már nem volt meg az a szeretet ami kell egy boldog kapcsolathoz.

2011. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott rontottam el,hogy szerelem nélkül belerohantam egy házasságba,hogy megszabaduljak az alkoholista anyámtól.

Majd ott rontottam el,hogy gyereket szültem,mert azt hittem így szeretni fogom a férjemet.

Végül elváltam,mert ennek így semmi értelme nem volt,csak vegetáltunk egymás mellett.

De újra férjhez mentem, egy 8 évvel fiatalabb férfihez..12 éve vagyunk házasok,és IMÁDOM! Ő is engem.Örülök,hogy így alakult

39/N

2011. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ott rontottam el, hogy még nem akkor váltam el tőle, amikor még csak egy gyerek volt, és a másik a napokban fogant, a momentum: "hányás szaga van a főztödnek"-mondta ő. Itt szállt el a szerelem a részemről, kár volt tovább húzni vele, azóta csak rosszabb.
2011. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

*"hányás szaga van a főztödnek"-mondta ő. Itt szállt el a szerelem a részemről, kár volt tovább húzni vele, azóta csak rosszabb.


Lehetett volna finomabban is kritizálni, de ha egy mondattól elszállt a szerelem, nem hinném, hogy volt egyáltalán. Egyébként pl. a vadasnak tényleg "hányás" szaga van...

2011. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ott követtem el a legnagyobb hibát, hogy hagytam, minden a volt férjem akarata szerint menjen. Gyenge voltam ahhoz, hogy változtassak az akkori életünkön, ugyanis anyósékkal laktunk együtt, iszonyú volt, a volt férjem mindenféle okokra hivatkozva "megvétózta" a különköltözésünket. Aztán tönkre is ment a házasságunk, már csak idegenként éltünk egymás mellett. Amint lehetőségem adódott rá, eljöttem. Egyébként ez relatív, hogy hol "rontottam el", mert én úgy gondolok vissza erre, hogy nem elrontottam, hanem fantasztikusnak tartom, hogy így történt, mert így tudtam csak megismerni a második férjemet, akivel már boldog család vagyunk egy 3 éves kicsi lánykával. :) Tehát én erre csak úgy tudok visszagondolni, hogy tanulni az esetből és még egyszer nem elkövetni ugyanazt a hibát. A második férjem amint lehetőség adódott rá, elköltözött velem a megvásárolt közös lakásunkba, Ő akarta, hogy családként éljünk.
2011. júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elkényeztetett egyke kisfiú volt, anyuci kedvence, aki megszokta, hogy körülötte forog a világ, és ha ő vágyik valamire, kíván valamit, kigondol valamit, annak valóra kell válnia, különben "veri a fenekét a földhöz". Na mi ott rontottuk el, hogy nem vettem észre, hogy ő nem társ, hanem gyerek. Nem lehetett volna menteni a kapcsolatot, mert én férjet kerestem, nem gyereket. Mással talán boldog lesz, akinek éppolyan gyerekkomplexusa van, mint neki anyakomplexusa.
2011. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14.14-esnek: juhtúróval töltött sült cukkíni volt az ő kérésére és hozott receptjére. Órákat pepecseltem vele karomon a babánkkal a konyhában, és neki ez volt a reakciója rá, figyelmen kívűl hagyva az empátiát, jólneveltséget, az igyekezetet. De főleg a rengeteg szeretet amivel főztem neki. Annyira fejbekólintott ez a gonosz megjegyzése, hogy a rózsaszín köd is elszáált vele.
2011. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hat évig voltunk együtt, amikor megromlott a kapcsolatunk, sajnos tudom hogy én ronottam el, de néha úgy érzem, jobb is így, idővel halmozódtak volna a gondok.

Nekem volt egy régi nagy szenvedélyem, a motorozás, volt is fiatalabb koromban nagymotorom, amit sikerült összetörnöm sajnos. Sok évvel később szereztem egy nagyon jó állást, százezrekkel többet kerestem, elég jól álltam anyagilag. Úgy gondoltam, megint megvalósítom a régi elképzelésem, veszek egy új motort, amire olyan régóta vágytam. Otthon sokszor felvetettem, de ő hallani sem akart róla, azt mondta veszélyes, drága, költséges fenntartani a kocsi mellett, nem szeretné ha vennék, de én nagyon akartam megvettem. Innentől kezdve ugye fenn kellett tartani, sokat mentem vele, ilyesmi, és ő úgy érezte, hogy nem tisztelem meg annyira, hogy meghallgatom az ő véleményét, és esetleg aszerint cselekszem. Előtte is volt ilyen húzásom, régi szenvedélyeim a tetoválások is, amikor megismerkedtünk, már elég sok volt rajtam, azt mondta nem szeretné ha több lenne, én mégis megcsináltattam a másik karom is. Ezt még úgy ahogy megbocsátotta, a motor tette be a végső kaput.


Végülis nemtudom, melyikőnk részéről ért véget hamarabb a dolog, én meguntam az állandó piszkálódását, ő is csak vitatkozott velem, más lett, mindig veszekedett velem. Hat év után elváltunk, de én úgy vagyok vele, hogy újra megpróbálnám vele, ha elfogadná normálisan a hobbijaimat, és megértené, hogy néha szeretném, hogy az legyen amnit én akarok, de neki van másik kapcsolata, én is továbblépegetek úgy ahogy.

2011. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes megfigyelni, hogy a nők szerint mindig a férfi a hibás, ők pedig csak annyiban hogy hagyták maguk, nem vették észre időben...
2011. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!