Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes? Ez már...

Mi lenne a helyes? Ez már kibirhatatlan állapot

Figyelt kérdés
fiatal pár vagyunk,van egy 1éves babánk.sajnos anyósékkal lakunk és szörnyü a helyzet.12 nm-en lakunk egy kisszobában 3-an. a lakás többi részét nem örülnek ha használjuk,zavarjuk őket. még mindketten tanulunk igy albérletbe nem nagyon tudunk menni,meg anyós zsarol,hogy akkor semmiben nem számithatunk rájuk.nekem még 1 évem van a suliból,páromnak 2 hónap.igy sokat segitenek,de mindenbe erővel beleköt anyósom.mindig kritizál,semmi nem jó neki.jó a kapcsolatom a párommal,de erre rá fog menni.ennyit nekem nem ér a segitségük.kopogás nélkül benyitnak,5évesként kezelnek,6an vagyunk 1 fürdöre stb.menjünk vagy maradjunk? ők besegithetnének ha mennénk mert jól élnek,csak anyós szeret tipródni rajtunk.még azzal is megvádolt hogy nem a páromé a baba.olyan beképzeltek meg büszkék,hogy enni is csak akkor megyek ki ha nincsenek itthon.az én szüleimre ne számithatok. mit tegyek?
2009. ápr. 7. 12:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem teljesen a családi helyzeteteket, de van egy kérdésem. A nagymamád házával mi lett a halála után, Ki örökölte? Lakik ott valaki? Ha esetleg valaki olyan örökölte, akivel jó a kapcsolatod és nem lakik ott, esetleg beszéld meg vele hogy hagyj menjetek oda, vagy esetleg kedvezményes árat fizessetek. Azzal pedig egyetértek, hogy ha a párod befejezte az iskolát menjen dolgozni, de gondolom ezt ti is így tervezitek. Sok sikert és kitartást kívánok! Azt a pár hónapot ki kell bírnotok. Ha az anyósod viselkedését a párod is helytelennek tartja és egyetért veled, akkor nem lesz semmi baj.
2009. ápr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
igen dolgoztam előtte. most 80 ezer gyedet + családit kapok. a párom munkaügyes tanfolyamon van igy ő kap min. bért.a mamám házát anyám örökölte aki 8 hónposan elhagyott,igy őrá nem számithatok.másom nincs
2009. ápr. 7. 17:27
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Két hónapot kibírtok! Hallgass s nyelj! Annyit megér. Számold ki milyen jó órabér jön ki s gondolj erre, ha nem tetszik valami, (albérleti díj osztva a kellemetlen percek órára átszámolt összegével) Aztán ha tudtok leléptek.
2009. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Persze hogy mindenbe beleszól anyósod mert azt akarja hogy úgy cselekedj mindenben ahogy ő akarja. Ne engedd hogy beleketyegjen, ti külön család vagytok. Ha segíteni akar akkor ne úgy tegye hogy diktálja a tempót hanem úgy hogy előrébb tudjatok lépni és külön tudjatok költözni.
2009. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon tudlak sajnálni hasonló szituban vagyunk/voltunk.

Én is mindent megtettem a súrlódások elkerülése végett, de most már szó szerint lesz..om. Próbáltam szépen mondani, veszekedtünk, mindent úgy csináltam ahogy ő szerette volna mégsem voltam jó. Na tudod mit? ugyanazt csináltam mint ők. Pl: A picit kitettem aludni babakocsiban, após persze hogy akkor vágta a füvet. Este mikor már elaludt 10 után bevittem a szobájukba a porszívót, és bekapcsoltam. Gondolhatod...de megértette hogy miért csináltam.

Anyós mindíg akkor csörömpölt a házban mikor a gyerek

aludt,erre én hajnali négykor elkezdtem takarítani a folyosón, (jó nagy robajjal), mondván nem tudok aludni. Na ezt is felfogták. Azóta szinte lábujjhegyen járkálnak ha a pici alszik. Az hogy beleszól(ná)nak mindenbe, azt nem hagyom, mert minket nem tartanak el, a mi házunk, és egyenlőre még mi vagyunk itthon.

De meg lehet szépen okosan törni őket, anélkül hogy nagy balhé lenne.

De nektek azt ajánlom, költözzetek amint lehet, mert ha már meggyanusít, hogy nem a fiáé a baba, ott már valami nagyon nincs rendben.

Pár hét és nyugalom lesz gondolj erre, addig meg próbáld a minimálisra csökkenteni a velük való kommunikációt.

Szorítok sok sikert!

2009. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

en is azt mondom koltozzetek minel elobb. Utolso hozzaszolo valasza tetszett. Nem lehet az h mivel nekik jol megy es teged a mamad elhagyott, nem tart meltonak a fiahoz? mert sajnos vannak ilyen anyukak akik meg a regi modiban elnek.

Mindenesetre nagyon nehez szulovel egyutt lakni. Nalam most anyu lakik de o lakik az en hazamban es igy sem volt surlodasmentes a dolog. az elso negy honap szinte mindennapos vitaval es besertodessel telt el. egyszeruen nem viselte el h en nemet tudok mondani neki, maskepp takaritok, maskepp fozok, maskepp izesitem a kajat, csak az volt a jo ahogy o csinalta. na en ezt nem hagytam hisz hiaba vagyok fiatalbb megis az en hazam az en varam. de aztan belejott es kenytelen volt elfogadni h en dontok es nem o. ha tul zsirosan fozott egyszeruen nem ettem meg, hanem elvittem szendvicset. el kellett fogadnia mar nem gyerek vagyok es nem parancsolhat mitn regen.

volt egy ido mikro ocsemek is nalunk laktak. pl amikor a csaj aludt akkor labujhegyen kellett lepkedni, mikor en aludtam es o ment hajnalban dolgozni csapkodta az ajtot vagy otszor fel le nyitottak a garazsajtot hangosan beszeltek. ugyanezt kaptak vissza. szombaton mikor a kis csaj tovabb aludt en elobb kelltem kakaora raktam a tv-t a stereo rendszerrel h dongott az egesz haz. persze h nem tetszett neki. a tesomnak mondta az iget mikro elmagyaraztam 1. az en hazam. 2. o sincs tekintettel h nekem nem kell hajnalban kellnem h dolgozni menjek, de miatta hajnlaban kelek es nincs tekintettel ram ebbol kifolyolag en sem vagyok tekintettel o raja.

Megertette az uzenetet azota csendes volt. De hala az istennek mar elkotloztek 7 honap beloluk nekem boven eleg volt. nekik is jobb de nekem is.

szerintem a te esetedben is a koltozes a legjobb. az h a szulok gazdagok es jol elnek nem jelenti azt h ezt a vagyont nektek kell adni.

nalunk is a kis csaj azt hitte mert h a csaladtag segiti a testvert, meg a szulo a gyereket, h ezen a jogon neki minden anyagi javak jarnak, de tevedett en pl errol felvilagositottam h ami az enyem az en hazamban az az enyem is marad es oruljon h nalam lehet. o nem formal semmire sem jogot nalam. az h vki tehetos nem jelenti azt h azon osztozni is kell. en is megdolgozom ko kemenyen azert a penzert amim van es nekem is van sajat csaladom es fizetnivalom ami persze az elso es elonyt elvez ocsemekkel szemben.

az h a baba becsuszott emiatt sosem szegyeld magad. orulok h nem vetetted el es meg e korulmeny kozott is bevallatad.

2009. ápr. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!