Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a boldogság titka?

Mi a boldogság titka?

Figyelt kérdés
Ezt értem szerelemre, munkára, emberi kapcsolatokra, mindenre ami az élet. Sajnos eléggé pesszimista ember vagyok, mindenben a rosszat látom, igaz nincs is valami jó életem. Boldogtalan vagyok, de tudom hogy erről én is tehetek. Gyakran van rossz kedvem, hangulatingadozásaim, szeretnék boldogabb lenni, más világnézettel, de annyi emberben csalódtam már és még most is vannak olyanok akik megkeserítik az életemet. Hogyan legyen jobb az élet?
2011. júl. 31. 09:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ne másoktól várd, hogy boldoggá tegyenek. Nem az ő dolguk, a tiéd.
2011. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem olvasd el ezt a könyvet: Siker titka Pozitív lelki beállítottság (írta: Og Mandino)

Nekem nagyon sokat segített, a rossz gondolatok azóta messze állnak tőlem. Sokat lehet belőle tanulni.

Remélem, hogy tudtam segíteni! :) Sok sikert a változáshoz :)

2011. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a Titok segitett valamelyest, de ezt is el fogom olvasni
2011. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Meg kell próbálni mindenben a jót meglátni.

Én talán kicsit naiv vagyok, de például soha nem csalódtam még senkiben. Persze mindenkinek vannak kevésbé szimpatikus dolgai, de attól még jó emberek.

Illetve most hogy belegondolok, ilyenek voltak, hogy egy barátnőm egyik napról a másikra kijelentette, hogy elege van belőlem és nem vagyok a barátnője többé. De ezen túlléptem, bár megértenem soha nem siekrült.

Viszont évekkel később találkoztunk, és rájöttem, hogy jobban jártam így, mert nagyon fura lány lett belőle, jobb hogy nem volt hatással rám.


Önbizalom és a világba vetett hit, ez a kulcs szerintem. Akármi történik veled, ha bízol magadban és a világban, akkor soha nem fogsz így elkeseredni.


Fiatal vagyok még, de annyi mindent megéltem, mint sokan egész életük alatt sem. Voltak időszakok, amikor úgy éreztem, elég, nem bírom tovább, nincs értelme az életemnek. Volt hogy éheztem, hónapokig csak kenyérre, margarinra és krumplira futotta, időnként némi vöröshagymával megízesítve. Alig voltam 18. Képes voltam azért elmenni randevúra valakivel, hogy hátha meghív vacsorázni és akkor ehetek egy jót. Iszonyúan szégyelltem magam. Akkor sokszor éreztem úgy, hogy feladom, nincs értelme az életnek.

Egyedül a világba vetett hit segített, hogy kibírjam. Hittem, hogy nem hagyja a világ, hogy ilyen csúfos véget érjek. És tényleg nem hagyta.

Azóta ha bármi bajom van, mindig eszembe jut ez. Hogy amíg van mit enni, és nem éhezem, addig nincs nagy baj. Persze a szervezetem is rásegít, hiszen teljesen tönkrement akkor a gyomrom és mindig fáj. De ez is jó. Így soha nem felejtem el, milyen is lehetne, és nem felejtek el hálásnak lenni azért, hogy van mit ennem, van hol laknom, és hogy a legnagyobb problémám az, hogy valamelyik munkatárs éppen valótlant állít rólam a hátam mögött. Kit érdekel? Ez még nem tragédia.


Talán az is számít, hogy mihez képest tekinted az életet. Legyenek reális céljaid, reális elvárásaid. Keresd az emberekben a jót, és bocsásd meg nekik a rosszat.

Nem vagyok keresztény, mert nem hiszek Istenben. De érdemes elgondolkozni a bibliai tanításokon. Nagyban megkönnyítik, hogy az ember boldogan éljen, még akkor is, ha elsőre furcsa dolgokat állít. Megbocsátás, tiszta élet és hasonlók - nem elavult hülyeség, hanem egy szinte biztos út a boldogsághoz.

2011. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem értelek benneteket! HA van ezek közül valamelyik,már bizakodhatsz: Apa,Anya,tesó,gyerek,szerelem,egészség,meló. A tesóm is állandóan szenved.Semmi oka rá. Emberek haldokolnak basszus. Gyógyíthatatlan betegségekben. Seggbe kéne rugni benneteket.
2011. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Titok? Erről még nem hallottam.. :)

Ki írta? Szeretném elolvasni

2011. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
10:09-ES JUJJ DE SZÉPEN MEGFOGALMAZTAD :)-le a kalappal előtted-NAGYON JÓ EMBER VAGY!!!!
2011. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Önállóság, saját célok, hivatás. Ez határoz meg minden mást. Ha egyik sincs, akkor a szerelmed boldogtalan lesz, mert mindig biztonságot keresel és ráakaszkodsz, ill. csalódsz benne. A munkád nem tudod végezni, mert depizel, nem tudod mit akarsz. A kapcsolataid elfáradnak, mert senki nem bírja, ha állandóan csak nyafognak neki. A maradék élet: szórakozás, szabadidő, csak akkor töltheted el értelmesen, ha nem csak úgy vagy.
2011. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
A legfőbb titok mindfelett: nem létezik boldogság. Időnként élhető az élet, ha eltöltöd az időd valamivel. Csak problémák, vannak és egy kis pihenés és elégedettség, ha végeztél velük, de akkor új problémák jönnek.
2011. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Sörensen ***** válasza:
Én előbb inkább visszakérdezek: mit értesz "boldogság" alatt? Mi az *pontosan*, amit el szeretnél érni?
2011. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!