Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki egyedül...

Van itt olyan, aki egyedül (társ nélkül) is jól tudja érezni magát? Ha igen, mi a titka?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 20:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van munkám és úgy érzem megy előbbre az élet, akkor igen.
2011. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiért nem adnám a páromat és a gyerekeket, de előtte évekig nagyon jól elvoltam egyedül.


Tanultam, dolgoztam, utaztam, építettem a karrieremet.

2011. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Sokkal jobb egyedül mint társsal. Mivel egyedül nincsen olyan hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, nem kell a másikra figyelni meg mással foglalkozni. Több idő marad szórakozni, meg úgy magamra. Nincs annyi gondja az embernek ha egyedül van. Én így látom.
2011. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Munka, barátok, szülők, buli. A lényeg, hogy kitöltse az ember napját.
2011. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem jobb lenne társsal, de csak azért, hogy ne legyek egyedül, nem akarok valakivel lenni. De, így meg nem tudom jól érezni magam a bőrömben. Ezért kértem ötleteket...:)

Másodiknak gratulálok a családhoz.:)

2011. aug. 31. 20:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én néha jól elvagyok egyedül, csak kösse le valami a napomat meg ne stresszeljenek a szülők hogy "miért nincs még senkid". De hát az ember társas lény és egy idő után csak vissza vissza jön ez az érzés is, nem beszélve a biológiáról..:P Egyébként ha van iskola, munka, megfelelő társaság, barátok, valaki itthon és kevés gondolkodásra fordítható szabadidőm, vagy csak szimplán olyan időszakomat élem akkor jól elvagyok egyedül is. 22L
2011. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Most készülsz szakítani vagy már túl vagy rajta? Nem?
2011. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan dolog szerintem, amit magadra tudsz erőltetni. Vagy jól érzed magad egyedül vagy nem. Én spec. igen, de a környezetem ezt nem nézi jó szemmel. A családom (konkrétan apukám) leszbikusnak tart (pedig nem vagyok az!), a barátaim, ismerőseim pedig folyton lekezelően és lesajnálóan teszik a megjegyzéseket, hogy "ne aggódj, biztosan rád fog majd találni az igazi". Mintha azért nem lenne párkapcsolatom, mert nem lehet, pedig azért nincs, mert én nem akarom (most) és hiába mondom nekik, hogy volt/van "jelentkező", de engem nem érdekel, mindíg azt felelik, hogy "az nem lehet, hogy ilyen jól elvagy egyedül, az ember társas lény". Analizálnak, meghazudtolnak és úgy kezelnek, mint egy beteg, selejtes embert, pedig tényleg azért nincs párkapcsolatom, mert nincs rá szükségem és sokkal boldogabb vagyok egyedül. Nem értem, miért olyan nehéz ezt megérteni, elfogadni. Hogy nem mindenki egyforma és a boldogság nem mindenkinek jelenti ugyanazt (szerelem, párkapcsolat...stb). :O
2011. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem voltam szerelmes és nem is volt olyan, akibe bele tudtam volna szeretni, akkor szuperül éreztem magam egyedül. Jó kis társaság volt a munkahelyemet, úgyhogy ott is jól éreztem magam, otthon meg mindig kitaláltam valamit, szerettem (még most is szeretek) olvasni, verseket írni, rajzolni, netezni, főzni, kertészkedni, kézimunkázni, voltak kisállataim, ha meg meguntam otthon, akkor a barátnőkkel elmentem valahova szórakozni, vagy csak beszélgetni.

De amint beleszerettem valakibe már egyáltalán nem volt olyan jó egyedül. Nekem ez volt a "titka", addig jól éreztem magam egyedül, amíg nem volt, akivel még jobban éreztem magam.

2011. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
2 hónapja vagyok egyedül.
2011. aug. 31. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!