Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 18éves gyereked elköltözne...

Ha 18éves gyereked elköltözne mit tennél? Fizetnél neki szó nélkül, vagy ha már ilyen önálló akkor oldja meg maga? Ha még tanulni fog főiskolán?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
segítenék neki mindenképpen. pénzzel is. a gyereked azután is a gyereked marad ha elköltözik. ilyen fiatal korban meg még nagyobb szüksége van a szülők támogatására
2011. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ.


Ha azért költözik el, mert továbbtanul, más városba megy, akkor - bár elvárnám, hogy vagy nagyon jól tanuljon magas ösztöndíj fejében, vagy dolgozzon suli mellett, hogy besegítsen a költségekbe - nyilván támogatnám, én is voltam egyetemista, tudom, milyen költségekkel jár ez.


De ha konfliktus miatt költözik el, nem hallgat a családra, akkor nem fizetnék.


A körülményektől függ.

2011. júl. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
74%
Magas ösztöndíj, nevetnem kell, hol élsz te? Ott tartunk, hogy csak fizetsz az intézménynek, de semmi több.
2011. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Támogatnám anyagilag! Elég nehéz lesz a suli és munka mellett nem egyszerű..


Diákmunkával besegíthet!


Szüleim engem is támogattak míg be nem fejeztem az egyetemet, sőt még most is.. jó hogy számíthatok valakire..


Én is támogatni fogom a gyerekem amíg csak élek! :)

2011. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Ó, nagyon is tisztában vagyok az ösztöndíjakkal, lévén ebben a közegben dolgozom. Tudom, hogy nem általános, de sok helyen egész szép ösztöndíjakat adnak - persze ehhez szép teljesítmény is kell.
2011. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
90%

Egyetértek az első hozzászólóval. Bármit csinál, akkor is a gyereked marad.

Ha konfliktusról van szó, akkor sem feltétlen csak ő a hibás, a szülő is. Csak ezt sokszor hajlamosak a szülők elfelejteni. A gyerek pedig elfelejti, hogy kinek köszönheti az életét.


Ebben a korban mindenki a saját életet, szabadságot akar, segíts neki, persze úgy, hogy mellette megtapasztalja azt is, hogy milyen marhaságot csinált azzal, hogy hamarabb akart felnőtté válni, mint ahogy annak eljött volna az ideje.

A főiskolához mindenképp kell neki anyagi segítség, még úgy sem tudja magát fenntartani egyedül, ha kolis, és dolgozik a suli mellett.

Mondjuk szerintem becsülendő, ha manapság valaki komolyan gondolja a továbbtanulást, és nem csak addig gondolja komolyan, amíg rá nem jön, hogy nem fenékig tejfel, mert tanulni is kell, keményen.

2011. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem megmondta apám, hogy a 18. szülinapomon kidobálja a cuccaimat a ház elé és menjek ahova akarok. Szall az jó kérdés, hogy velem mi lesz.
2011. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó: ha nappali tagozaton tanulsz tovább, akkor akár bíróságon is kötelezheted, hogy adjon valamennyi pénzt, mint a gyerektartás. Csak aztán ez fordítva is működik, ha ő nyugdíjas lesz és nincs pénze...
2011. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnám. Én is elköltöztem otthonról 18 évesen és végig támogattak, azt is támogatták, hogy elköltözzem, azért, hogy megtanuljam milyen önállónak lenni, háztartást vezetni.
2011. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!