Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Forduljunk gyermek pszihológus...

Forduljunk gyermek pszihológushoz betegesen féltékeny unokám miatt?

Figyelt kérdés
A nagyobbik 5 éves a kisebb 2, és mind kettő lány. A kicsi születése óta a nagyobb annyira féltékeny a dolgaira hogy táskákba pakol minden játékot és hordozza magával vagy eldugja,és ha a kicsi akár egy papír cetlit is elvesz képes brutálisan keményen neki menni.Félünk nehogy valami komojabb sérülése legyen a kicsinek.Szerintetek kell a pszihológus vagy kinövi?
2011. aug. 1. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
ha más megoldás nincs, akkor mindenképpen. Nálunk a családban több helyen is előfordult, hogy 30 - 40 éves korukra ugyanígy megmaradt a féltékenység. Borzasztó ezt látni. Unokahúgom 30 évesen sokat szenved, mert tudja, hogy nem lenne szabad neki az lenni, de ez beléje égett. A mai napig meg tudná fojtani a húgát ha az anyjuk megöleli azt. pedig vele ugyanígy tesz.
2011. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem vagyok híve annak, hogy pszichológushoz járkáljunk, viszont itt mégis tanácsot kellene kérni, hogy a nevelési módszereken hogyan kellene változtatni ahhoz, hogy ez a féltékenység szép lassan a normális keretek közé szoruljon. Talán a neten rá kellen keresni arra, hogy ingyenes pszichológiai tanácsadás, és ki kellene kérni a választ első lépésben. Utána a pszichológus válasza alapján kellene tovább lépni. Mindneképpen foglalkozni kell ezzel a dologgal, valószínű rosszul kezelik a két gyerek viszonyát, és ebben fognak tanácsot adni, min kell változtatni. Ez magától nem fog helyre jönni.
2011. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmennétek pszichológushoz, azt javaslom, hogy nézzetek szét a könyvesboltban Ransburg Jenő könyvei között, sztm ez otthon is megoldható.
2011. aug. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lenne, ha nem engednétek, hogy a kisebb elvegye, ami az övé.

Tudod, én is a "nagyobb" kategória voltam. Az "okos nagylány", aki nem irigy. A húgom meg mindent elvett és tönkretett, és mindenki őt védte. Mindig az kellett neki, amivel éppen én játszottam.

Tudod, lehet mondani, hogy nincs tulajdona, mert minden közös, a szülők vették... De egy gyereknek nincs más, csak a játék. Az pont olyan, mint a felnőttnek az autója, a háza. Ha azt el akarná venni valaki, nem mondanák, hogy ne légy önző, add oda. Nem tudom, érthető-e az összehasonlítás.

Amit a gyereknek vettél, az övé. Ne vegye el más. Kérdezzétek meg, odaadja-e, és csak akkor vegyétek el (adjátok a kisebbnek), ha igen a válasz. Viszont legyen tisztában azzal, hogy ő sem veheti el a kisebb játékát szó nélkül, ha játszani akar vele, a saját játékaiból kell adni cserébe.

Nem mondom, hogy nem szeretem a húgomat, de az egész gyerekkoromat tönkretették azzal, hogy mindig tőlem vettek el mindent, mindig én voltan az "okos" (egyébként még önző és irigy is), és tul. képpen az egész gyerekkori kapcsolatunkat tönkretették a húgommal.

Nem kell ide pszichológus, csak ezeket megérteni. Normális, hogy félti, ami az övé.

2011. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen menjetek vele pszichológushoz. Ugyan akkor elkezdhettek gondolkodni azon hogy a szülők hol rontották el. Mert lehet hogy a pszichológus ezt a problémát "kikezeli" de a rossz szülői magatartás majd úgyis újabb gondokat fog szülni.
2011. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a hozzászólásokat némelyik igen tanulságos volt.
2011. aug. 1. 18:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen.


Gyermek- és Ifjúsági Pszichiátriai Gondozó. Kiváló munkatársaik vannak, kiváló eszközeik, pl. rajzterápia.


Ne te menj a gyerekkel elsőször, hanem anyuka vagy apuka, esetleg mindkettő. Neked nem szabad ebbe beleszólni, csak ha külön megkérnek, mert a szülőpár azt érzi, hogy elveszik a szülő-szerepet tőlük (ez erősíti a szülő féltékenységét, ami aztán lecsapódik a gyereken és problémáit növeli). Ha utána menni kell a gyerekkel, mondjuk heten egyszer, vagy havonta kétszer egy fél órácskára, akkor már mehetsz te is, ha úgy esik. Az más más kérdés. De először a szülő menjen a gyerekkel!

2011. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem egy 5 évesnek már meg kell tudnia osztania a dolgait a 2 éves húgával.

Nálunk a gyerekek kisebbek, 15 hós a kicsi, még nincs 3 a nagy. Még nem tudnak osztozni, de arra próbálom nevelni őket, hogy a másiktól nem vesszük el a játékot, ha a kicsi el akarja venni a nagytól, adjon neki másikat. Nincs elvétel, senkinek sem szabad, a szabályok ugyanazok. Ha nagyobbak lesznek, majd tudnak egyezkedni. A kicsinek viszont nem engedem meg, hogy a nagy értékesebb játékaival játsszon, amit pl. csak földhöz csap.

2011. aug. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a húgommal mindig megvoltak a saját játékaink, ha elkérte és odaadtam, akkor játszhatott vele, de amúgy nem nagyon. És ez fordítva is így volt.

A húgom amúgy még féltékenyebb a cuccaira is mint én.

Szerintem nem az a legnagyobb gond, hogy féltékeny, ez természetes ebben az életkorban. Az viszont nagyobb gond, hogy nem tudja kezelni az indulatait. Ezt kéne bizonyos eszközökkel megtanítani neki.


Nagyon jó lehet megtanítani Neki a számolós technikát (10-ig számol mielőtt reagálna) és elvárni, hogy ilyen esetekben inkább "árulkodjon".

2011. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, és külön tárolódoboz mindegyik gyereknek!! amiben a saját cuccait tartja, meg legyen közös is.
2011. aug. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!