Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S! Mit csináljak, hová...

S. O. S! Mit csináljak, hová forduljunk? Nincs senkink, de nem bírjuk már idegekkel!

Figyelt kérdés

a bátyámmal és a családjával lakunk a szüleinktol örökölt házban.6 éve haltak meg a szüleink,azòta ez megy.nem bírjuk már idegekkel.mindent nekünk kell fizetni.mamám mindig csak a bátyámèkkal foglalkozik.folyton azt kapom ha villanyt akarok akkor én fizetem ki stb.meg mivel pl tesom mosogépét hasznàljuk akkor fizessük mi vagy fizessünk többet mi a számlákba.tesom felesége és a lànya egy kicsit sincs tekintettel az én gyerekeimre.mikoraz enyèmek màr alszanak a lànyuk ordibàl stb.ha szolunk csak pofákat vág,meg röhög.fel akartuk ùjìtani a hàzat tesom megütott h mit képzelek magamrol stb.eladni nem tudjuk a hàzat.megvenni nem tudja tesom tolem.a gyerekeink nem tudnak kint játszani,sokszor bent ülünk.van 1 haz ami nekünk megfelelne,de ehhez 10 m-ra lenne szükségünk.(haz ára,ügyvédi dij,illeték,tartozasok stb),de sehol nem kapunk hitelt.

Párom a szülei miatt BAR listás.nekem pedig nagyrészt a testvérem miatt tartozásaim lettek.összesen 1 millio a tartozásunk.nem bìrjuk tovább!!!hová forduljunk?segìtség! :(


2011. jún. 18. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjetek albérletbe és onnantól kérhetsz tőlük bérleti díjat a lakáshasználatért, mivel a fele a tiéd és abban is élnek, vagy fizessenek ki,vagy adjátok el. Ne hagyd annyiban.
2011. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
közös tulajdon megszüntetését kérjétek a bíróságon és menjetek albérletbe
2011. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Elöször is ird le még egyszer rendesen, hogy, mi is a bajod.

Ha a házat a szüleitektöl örököltétek, akkor fele a tiéd, fele a bátyádé. HA a bátyádnak nem tetszik, hogy ott vagytok ti is, akkor fizesse ki a részedet és menjetek el.

AZt viszont abszolut nem értem, hogy ki a mamátok ebben az esetben és ö hogy jön a képbe?

Ha viszont közösen laktok, akkor a legegyszerübb a házat két részre osztani - ami valószinüleg már most is megvan - és külön viz-, villany-, stb órát felszereltetni, mert egyébként csak állandó vita van belöle.


Azt viszont nem nem értem, hogy hogyan lehet NEKED tartozásod a testvéred miatt - ha neki vettél fel köcsönt, akkor te vagy a hibás. (Meg az sem világos, hogy a párod hogy lehet a szülei MIATT BAR-listás) Ebböl nekem csak az jön le, hogy mindketten igen könnyelmüek vagytok a pénzzel.

2011. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A nagymamám ebbe az egészbe ,ő az egyetlen élő rokon.egy utcában lakunk,ha kitesszük a lábunkat,nála ragadunk le és csak a hülyeségeit hallgatjuk.

Mint írtam tesom nem tud kifizetni,eladni meg nem tudjuk.

A hàz az enyém.tesom haszonélvezö.bar a haszonélvezeti joga csak szerzödésben van amit ůgyvéd elött irtunk.

A pàrom azért baros,mert az anyja ràkos volt,pènzt vett fel hogy el tudja làtni rendesen.elmèletileg egy részét a tesoi fizették volna vissza,de nem ìgy lett stb.ez hosszu tőrténet.

Èn tesom miatt.nem vettem fel hitelt.csak tartozásaim vannak.miért miatta,mert belekergettek.mert nem tudtam mindent a sajàt pénzemböl egyedül fizetni.

Átépiteni nem tudom,tesom nem hagyja.albérletbe nem tudunk menni.pàrom nem akar,meg gyerekekkel nem is szìvesen adnak ki lakást(sokszor pròbàltuk már).

2011. jún. 18. 15:36
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
állj a sarkadra.Mi az,hogy nem engedi?ugyanolyan..sőt több jogod van ott lenni.fordulj bírósághoz,ne legyetek ilyen tutyimutyik,mert rossz vége lesz.azt használják ki,aki engedi is.
2011. jún. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
ha a tesója haszonélvező, akkor a kérdező örüljön, hogy ott lakhat
2011. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért haszonélvező,mert nem volt más lehetőség,hogy megmentsem a hàzunkat.tesom rengeteg baromságot csinált,nem lehet a nevèn semmi.
2011. jún. 18. 16:08
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Tipikus.

Tálcán kínálva a megoldás és a lehetőség, hogy albérletbe költözz,(ne mondd hogy nem adnak ki nektek, csak kicsit jobban kéne keresni, tapasztalat) de ezt nem akarjátok, könnyebb sírni hogy milyen rossz nektek. Tegyetek ellene, ha meg nem, akkor zippzár a szájra, és tűrjetek némán.

Elnézést hogy kemény voltam, de nem szeretem az ilyen tehetetlen, sült galamb majd a szánkba repül, addig is panaszkodunk típusú embereket.

2011. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

remélem tudod, hogy iszonyat ökörséget csináltál, amikor hagytad, hogy holtig tartó haszonélvezete legyen


amíg meg nem hal, addig te a lábadat sem teheted be a házba, ha nem akarja


költözzetek, ne hagyd, hogy terrorizáljanak

2011. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Már akkor el kellett volna adni amikor örököltétek, nem közösködni, főleg hogy mindkettőtöknek családja van. Most iszod meg a levét a hülyeségednek, sajnos ilyen az élet.
2011. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!