Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza az alábbi ügyben?

Kinek van igaza az alábbi ügyben?

Figyelt kérdés

Nagymamám (Apukám anyukája) nemrég meghalt. A lakását 1995-ben a nevemre írattatta. Most halála után Apukám testvére megsértődött, és azt hiszi ki akarjuk semmizni az örökségből.

Néhány részlet: Amikor a lakás az én nevemre került Mamám írt egy levelet a másik fiának (aki külföldön élt az egész családdal), hogy ő úgy gondolta rám iratja, mivel az én szüleim rossz anyagi körülmények között éltek, ők pedig jómódban. Kérte, reagáljanak rá, akkor is, ha nem értenek egyet vele. Válaszra sem méltatták. Én és Mamám közösen kifizettük az Önkormányzatnak a lakás vételárát. Mindez 12 éve történt, eddig nem került szóba az ügy, csak most, miután Mamám elhunyt. Szerintetek mi a legjobb megoldás az ügyben? Mi az igazságos?


2008. márc. 3. 11:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előző beíróhoz hozzátenném, hogy valóban kötözköhet az "ellenfél" hogyha olyan sanszokat adsz neki, hogy a nagymutterrel közösen vetted. Viszont szerencséd, hogy az APEH-ot nem lehet rád uszítani, mert 5 éven túli ügy. Te mondhatod azt, hogy akkor volt annyi pénzed, hogy megvetted. Csak ne legyen ezzel ellentétes írásos anyag, amit meglobogtathat az ellenfeled. Ha viszont nagyon megy a makacskodás és ő azt mondja, hogy tud az ajándékozásról, akkor viszont fordíthatsz egyet az ügyön, hogy ő anno fel lett kéve az állásfoglalásra de le se sz....ta. Erről persze nem árt, ha van írásos bizonyíték, de ezzel csak akkor élj, ha az előző, ezzel ellentétes verzió végleg csődöt mondott.
2008. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat.
2008. márc. 5. 08:52
 13/14 A kérdező kommentje:
Azóta már tudott beszélni egymással a két testvér, és úgy néz ki nincs harag, mi azért úgy gondoljuk, hogy nem fogjuk őt kizárni a dologból. Mindketten azt szeretnék, ha nem lenne harag és megmaradna a jó viszony a testvérek között. Így bízunk benne, hogy nem lesz probléma, azért is, mert én jelenleg már 6 hónapos várandós vagyok, így nagyon nem használna egy ilyen hercehurca.
2008. márc. 5. 08:56
 14/14 anonim válasza:
96%

...Talán egy ötlet: add el a Nagyid ingatlanját és vegyetek belőle egy újat!!!...

Pár 10e Ft-ot megér egy üdvédi tanácsadás is, hogy probléma esetén tudd, hogy mire számíthatsz!.

Soha senkiben ne bizz meg!!!!!

2008. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!