Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek a dolga intézkedni ez...

Kinek a dolga intézkedni ez ügyben?

Figyelt kérdés

Barátomnál lakom albérletben. Szeretné, ha otthonról kijelentkeznék, hogy hivatalosan is együtt lakjunk.

Nekem kell eljárni ebben az ügyben, vagy a főbérlőnek?


Ja és mennyibe kerül az átjelentkezés?


2011. okt. 24. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:

A főbérlővel kell egyeztetni, mert kell tőle egy befogadó nyilatkozat és sok önkormányzat kéri a lakás tulajdoni lapját is.

Ha ezek meg vannak, akkor neked kell bemenni az önkormányzathoz.

Az árat nem tudom.

Valószínűleg a főbérlő bérleti szerződés módosítást fog kezdeményezni, és árat fog emelni, ha oda akarsz költözni.


Nem biztos, hogy megéri. Ezentúl a legtöbb tulaj nem engedi a bérlőt bejelentkezni, mert az jogi problémákat is okozhat számára.

2011. okt. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

adózási problémát is okozhat a tulajnak, ha nem hivatalos a bérleti szerződés, tehát ha amúgy a bérleti díj után ő nem adózik...


kétlem, hogy engedni fogja...

2011. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jó fej a főbérlőnk, a kisállat miatt sem volt semmi probléma.

A közüzemi számlák nem sokkal emelkedtek, mióta itt lakom (főzés, fürdés,mosás,mosogatás).

Eddig sem kért 1 ft-tal sem többet, pedig kb 4 hónapja vagyok itt. Szerintem most sem kérne, legfeljebb ha neki van valami plusz költsége.

Köszönöm a segítséget!

2011. okt. 24. 07:53
 4/6 A kérdező kommentje:

ma 07:51


Na látod erre nem is gondoltam! :(

2011. okt. 24. 07:53
 5/6 anonim ***** válasza:
A barátod elég fura felfogású lehet, ha ezen lovagol. Ez egy tök fölösleges adminisztratív marhaság pusztán. Amúgy tudtommal létezik ún. ideiglenes lakcímbejelentés is, ami az állandó lakcím mellett pluszban létezhet. A ti esetetekben ez lenne célszerű.
2011. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Állandóra én sem engedném: részint ha elmentek, de nem jelentkeztek ki, neki kell kényszerkijelentést kérni, ami pénzbe kerül. Másrészt ha valami tartozásotok végrehajtás alá kerül, akkor az állandó lakcímedről szinte bármit elvihetnek amiről nem tudjátok hitelt érdemlően bizonyítani, hogy nem a ti tulajdonotok (pl elviheti a hűtőt, a szekrényeket, akkor is ha az a tulajé, de nincs róla névre szóló számlája)

Jelentkezz be tartózkodási helyre (régebben ez volt az ideiglenes lakcím) 5 évig érvényes, ha akkor elköltöztök semmit nem kell tennetek, ha ott maradtok, újból bejelentkeztek.

A területileg illetékes lakcímnyilvántartónál kell bejelentkezni (városon okmányirodában, falun polgármesteri hivatalban)

Van hozzá egy lakcím bejelentő lap nevű nyomtatvány (a mintája biztos fenn van a neten is) A lakás tulajdonosának alá kell írni. Van ahol kérik a tulajdonjog igazolását, van ahol nem. Beviszed az illetékeshez (okmányiroda, PMH), leadod a kitöltött, mindkettőtök által aláírt lapot, személyid, lakcímkártyád. Egyezteti az adatokat, elveszi a lakcímkártyád, ha okmányiroda, lehet, hogy kiadja azonnal az újat, ha PMH, akkor letépi a nyomtatványról az igazoló részt és azt adja oda neked, megkérdi hova postázza az új lakcímigazolványt (állandó lakcímre, vagy tartózkodási helyre). 5 napon belül postán meg is kaptuk.

Ez az állandó lakcímed nem érinti, és nem kell érte fizetni sem.

2011. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!