Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek az alábbi...

MaXXeGee kérdése:

Mi a véleményetek az alábbi ügyben történt intézkedésről, mit tehetnék még ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2010 okt. 25. én 17 óra körül a családi házam bekerített udvaráról elemelték a bringámat,amíg én vendégségben voltam. A vendégségből hazafele jövet találkoztam - épp kifele tartott az utcából - a vélhető elkövetővel, a kocsija csomagtartójából lógott ki a kerékpárom. Elhajtottam hazáig, hogy megbizonyosodjak, az én kerékpárom hiányzik e, majd miután láttam, hogy hiányzik, az említett autó után mentem, közben értesítettem a rendőrséget, utolérve "megkértem" hogy álljon félre, majd az autó csomagtartójához menve kérdőre vontam, hogy mi volt a szándéka a kerékpárral. Közben kiérkeztek a rendőrök "nagy erőkkel" és az urat lopás és ittas vezetés gyanújával előállították. Felvették a jegyzőkönyvet, elmentek.

A mai napon kaptam egy ügyészi határozatot, amiben az áll,. hogy a fent említett úriember velem akart beszélni, és gondolta, elviszi a kerékpárom,hogy majd később azzal jöjjön vissza, mivel nem talált itthon.

Ezen állítására hivatkozva a hatóságok megszüntették a nyomozást bűncselekmény hiányában!

Mi a véleményetek arról, hogy egy ittas ember hazugságára alapozott vallomás alapján megszüntetnek egy nyomozást? Holott az eltulajdonítás tényét a szembe lakó is látta, feljegyezte, ezt a rendőrség jegyzőkönyvezte is. Továbbá a megállítás ill az egész folyamat tanúja volt egy ismerősöm, aki velem volt a gépkocsimban.

Van értelme bármilyen lépéseket is tennem ez ügyben vagy mit javasoltok, kihez tudnék fordulni? Tegyek panaszt a rendőrségen, hogy újfent lezárják a nyomozást?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. nov. 8. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Miaz, hogy elvitte hogy majd azzal jöjjön vissza?!


Ez úgy hívják, hogy lopás. Simán visszamennék a rendőrségre panasszal élni.

2010. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!