Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az alábbi ügyben?...

Mit tegyek az alábbi ügyben? Avatkozzak közbe?

Figyelt kérdés

Párom unokatestvérének(ő az apa) van 1 élettársa,és 2 gyerekük. A nagyobbik 2 lesz, a kicsi 8 hós.

Eddig sem voltak túl jóban, vagyis állandó volt a veszekedés közöttük. Az apa anyjánál laktak, de uszítja a fiát a nő ellen, és ő hallgat is rá. Eddig azon voltak, hogy külön menjenek, most kb 2 hete költöztek be a városunkba albérletbe, de az apa 3 napig bírta, azóta minden nap az anyjánál van.Naponta 2-3-szor hazamegy leellenőrzi az asszonyt, veszekednek, és visszamegy az anyjához.

Ma hazament, elmondta a nőt mindennek, persze ok nélkül, és közölte vele, hogy túl sovány, és neki plázacica kell, aki ad magára, szolizik, stb.Az apa szoc.segélyen van, de a pénzen most márkás ruhákat akar venni, mert állítólag van 1 nője, és neki akar imponálni.

Azt is mondta a nőnek, hogy költözzenek vissza az anyjához, de ő nem akar. Erre azt mondta, hogy akkor itt rohadsz meg a 2 gyerekkel egyedül.(az albérletben)


Nagyon ki van bukva szegény, nem tudja, hogy mit csináljon, még csak 21 éves.(apuka 24).

Az nőnek az anyjáéknál sincs a legjobb helye, örökké ingázik a 2 gyerekkel.

Most azzal fenyegetőzik az apuka, hogy elviszi a gyerekeket.

Kérdésem, hogy avatkozzak-e közbe, és támogassam-e a nőt, vagy inkább ne szóljak bele? Mit kell ilyen esetben tenni? Az anyuka rendesen ellátja a gyerekeket.

Ami visszafog, hogy az apuka :


1.boxol

2.vannak rendőrségi ügyei

3.képes lenne engem is bántani, ha beleszólnék.

4.nekem is van 2 gyerekem, 4 és 3 évesek.


Kérlek segítsetek, rettentően elkeserít, hogy nem tudok mit tenni. Szeretnék segíteni neki, de úgy, hogy nekem azért ne legyen belőle károm.

Még 1 kérdés: elveheti-e a nőtől a gyerekeket, egyiküknek sincs semmije. (se munka, persze anya gyesen van, se lakás, se szakma)

Köszönöm a válaszokat.


2009. máj. 13. 23:40
 1/4 anonim válasza:
100%
Lehet,hogy le fogtok hurrogni,de én anyai ösztönből nem szólnék bele.Sokkal jobban félnék,hogy mi van ha beleszólok megtudja bánt engem vagy a gyerekeimet vagy esetleg a feleségét bántja,hogy elmondta ezt.Nem vagyok önző de semmiképp se avatkoznék bele.Legfeljebb szólnék a rendőrségnek vagy vaalkinek nem tudom hova kell fordulni az ilyennel.
2009. máj. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Probaljatok meg a nane.hu-n hatha sikerrel jartok :)

Amugy en sem avatkoznek kozbe de ezt ajanlhatod a nonek, biztos kap segitseget.

Sok sikert! Remelem minden megoldodik.

2009. máj. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A közbeavatkozást hogy érted?Oda mész és jól megmondoda párod unokatesójának a véleményed?

Annak semmi értelme.Családvédelmi, gyerekvédelmi szervezetekhez kéne fordulnia az anyának(párod unakatesójának az élettársának)

A gyereket elvehetik, hiszen egyikük se tudja biztosítani a megfelelő körülményeket

2009. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Ne avatkozz közbe, semmi értelme, csak rontanál a helyzeten. Az én volt férjem is fenyegetőzött olyannal, hogy elveszi tőlem a gyerekeket - naná, nem kéne gyerektartást fizetni. Ez csak lelki terror, nem szabad engedni neki!

Keressetek fel egy családsegítőt, ő el fogja mondani, hogy milyen lehetőségek vannak. Pl. anyagi szempontból: lehet kérni az önkormányzattól mindenféle segélyeket, támogatásokat (pl. lakásfenntartási támogatás, rendszeres gyereknevelési segély, stb.).

ha az anyuka nem olyan életmódot folytat ami veszélyezteti a gyerekeket, akkor nem tudja az apa elvenni tőle őket. Szóval nyugi!

A másik dolog: jobban jár az anyuka, ha ez a gyökér lelép egy másik nővel, elég fiatal még ez a lány, hogy találjon magának másik (normális) társat, még úgy is, ha van 2 gyereke! Csak nézzetek körül, hány nő van úgy, hogy 1-2 gyerekkel egyedül marad, és újra talál magának társat. Nem szabad kétségbe esni, és ne hagyja, hogy az önbizalmát egy ilyen barom sárba tiporja!

Sok sikert!

2009. máj. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!