Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri emiatt felforgatni a...

Megéri emiatt felforgatni a barátságunkat?

Figyelt kérdés

Már nem az első eset volt, és most betelt a pohár azt hiszem. A szüleimről tudni kell, hogy ők azon az elven vannak, hogy kell lenni bizonyos megtakarított pénznek, aranytartaléknak, hogy, ha beütne a rossz világ, legyen miből élni.

Barátnőm ezt tudja, gyermekkorunk óta vagyunk a legjobb barátnők, szinte a családba tartozik, én is nekik. Így ő tudja milyen összegű aranytartalékunk van.


Az utóbbi időbe nem tudom mi lelte, tegnap elmentünk ő, én, meg mg pár csaj vásárolni. Sportcipőt nézett magának, került x összegbe, azt mondta rá drága. Én mondtam neki, hogy szerintem annyira nem, mert pont a napokban láttam ezt a cipőt a neten, és ott majdnem duplája volt.

Mire ő: "Könnyen beszél az, akiknek 30 milliós aranytartalékuk van."


Ez már a 3. eset volt, hogy ugyanez a társaság előtt forintosított.


Ezt úgy mondta, mintha sz@rnák a szüleim a pénzt, közben meg ő tudja a legjobban, hogy betegre dolgozzák magukat azért, amink van. Nagyon jól tudja azt is, hogy mi nem vagyunk azok a fajták, akik kérkednek a pénzel. Szüleim pl. sosem voltak külföldön, én igen, de ők még nem. Ha rám néznétek meg nem mondanátok, hogy picit tehetősebbek vagyunk, mert egyszerűen nem vagyunk ilyenek, nem járunk több tíz millás kocsikkal, nem járunk luxuséttermekbe, mégis ezt kapom tőle.

Ráadásként, nem először fordult elő, és MÁSOK előtt teszi mindezt.


Közöltem vele, hogy szégyellje magát, hogy ilyen helyzetbe hoz harmadszorra mások előtt, és ne merjen többé keresni.


Engem így neveltek, hogy nem kérkedünk azzal, amink van, mert ez a legcsúnyább dolog a világon, itt is csak azért forintosítottam, mert úgysem tudjátok ki vagyok! Ő meg úgy állít be mások előtt, mint valami elkényeztetett kis hülyét.

Pedig nekem a legnagyobb örömet az okozza, ha segíthetek a szüleimnek, pl. a főzést már teljesen átvettem anyutól és hasonlók.


Túlreagálom esetlegesen, vagy "megéri" emiatt foltot ejteni a barátságunkon?


21L


2011. aug. 3. 15:02
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
38%
Hát szerintem jócskán felfújtad a dolgod...
2011. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
dolgot*
2011. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos. Ha gyerekkori barátod és közel áll a családhoz, lehetne benne annyi, hogy ezt tiszteletben tartja. Lehet "féltékeny". Nem? Ő hogy, miből él? Ezt is gondold végig. Lehet érdemes lenne megmondani neki, nem kell bántóan, csak hogy nem érted ezt miért vágja mindig a fejedhez. Mindenesetre szerintem ja, vele beszéld meg, emiatt ne rágd magad! :)
2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
5%
30 millió? Lehetek a barátod? :)))
2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
91%
Nem fújta fel, én se örülnék, ha a barátnőm az anyagi helyzetünket kiteregetné. Szerintem szimplán irigy, azért vigyáz vele, mert ez később még rosszabb lehet. Tapasztalat.
2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
Azt írod, harmadszor fordul elő. Első két alkalommal is szóvá tetted, vagy csak most? Ha csak most, akkor eltúlzod, ha már szóltál érte akkor is, akkor jogos.
2011. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Ők? Hát nem azt mondom, hogy nagyon nagy lábon élnek, de egyáltalán nincs okuk panaszra.
2011. aug. 3. 15:12
 8/49 A kérdező kommentje:

persze, hogy szóvá tettem. Első alkalommal ezt mondtam, még rögtön a szituban, hogy "Petra légyszi ne már"

Második alkalommal, mikor sétáltunk, akkor már ketten haza mondtam neki. "Még egyszer ne mond már kérlek, nekem ez tök kellemetlen"

2011. aug. 3. 15:13
 9/49 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nem esne folt a barátságotokon, és nem forgatnád fel annyira. Egyszerűen kérdezd meg miért csinálja? A szituációból adódóan azonban valószínű féltékeny, még ha úgy is látszik nincs rá oka. Felnőtt emberek vagytok, régóta barátok, szerintem ilyeneket meg tudnátok beszélni.

(2.voltam)

2011. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
de könyörgöm 14 évig nem volt féltékeny?:S
2011. aug. 3. 15:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!