Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum makacssága tönkretette...

Anyum makacssága tönkretette a barátságunkat - hogy beszéljem meg vele?

Figyelt kérdés
Lassan 17 éves leszek. A szüleim 2 éve váltak el, állítólag apum megcsalta anyumat, egy baráti család anyukájával. Ebből persze mindenki tudja, hogy semmi sem igaz, anyumat kivéve. Ő makacsul a fejébe vette, hogy őt hülyének nézték és átverték, és még ennek a tetejébe meg is csalták, holott semmi ilyesmi nem történt. Abban a pillanatban kezdődött a válóper, nekem pedig megtiltotta, hogy a másik család bármelyik tagjával tartsam a kapcsolat, sőt, ha lehet, gyűlöljem őket. Ez nehéz, ugyanis ott van az egyik barátnőm, akivel óvodás korunk óta voltunk legjobb barátnők és most anyum tébolya miatt nem találkozhatunk. Egy ideig próbálkoztunk, hogy újra összehozzuk a szüleimet, de a végén anyum ki akart rakni a lakásból... Nekem nagyon fáj, hogy így kellett véget vetni egy hosszú barátságnak, azóta sem estem túl rajta teljesen. Anyum pedig azóta is terrorizál, és füstölög, és ideges lesz, ha megpróbálom felhozni a témát. Mit tehetnék?
2008. jún. 30. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne erdekeljen hogy anyud mennyire ideges lesz.Mond meg neki hogy az a leanyzo nem tehet semmirol jah es meg nem is igaz.Meg ha igaz is lenne o nem kovetett el semmit.Ha nem nyugszik talizzatok titokban nehogy mar egy ilyen hosszu es jo barati kapcsolatot elrontson anyukad makacssagga!Beszelj anyuddal es utana ird le mert erdekel!Sok sikert!
2008. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem felesleges erröl beszélned anyukáddal. ö hajtahtatlan és csak ha felhozod olajat öntesz a tüzre.

inkább a barátnöddel beszélj hogy te attol mßeg szeretnél vele talizni, de hogy anyukád nem megértö így probáljátok öt kihagyni. ne hazudj anyukádnak de amiröl nem tud nem fáj neki.

aztán akár apukádnak is mondhatod hogy ha vele vagy had hívd el a barátnödet is mert anyukád nem bírja.

aztán lehet a szüleid kapcsolatában más is volt ám csak te azt nem lattad nem látod.

2008. jún. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amit az utolsó írt az tök jó.

Én biztosan találkoznék a barátnőmmel, és ha anyukád rá is jön és rákérdez, akkor nyugodtan mondd neki, hogy az ő dolgukba te nem szólsz bele ő pedig a tiédbe ne, merthát a barátnődnek sincs ehhez semmi köze..

Az pedig, hogy ezmiatt elvált az feleslegesvolt, mert mondd csak meg neki, hogy nagyot tévedett apukáddal kapcsolatban..és csak forrongjon esetleg mond neki hogy ha ő nem akarja elfogadni, hogy nem vagy köteles egyetértően bólogatni és ki akar dobni, mit is keresel nála?-most nyugodtan kérheti apád is a gyermekelhelyezést, 18 éves korod után pedig oda mész ahová akarsz, akár apudhoz, de csak anyukádnak azt kell megértenie, hogy neked különálló véleményed lehet..ne hazudj, de nem is kell mindent elmondani.

2008. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nagyon el vagyok keseredve... mert régebben volt, hogy titokban találkoztunk, de kitudódott, akkor anyum örök haragot fogadott. Meg azlőtt se tetszett neki, h ennyit vagyunk együtt a barátnőmmel, azt hitte leszbikusok vagyunk. -.-" De majd vmit megpróbálok tenni. :)
2008. jún. 30. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!