Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha egy...

Mit gondolsz arról, ha egy pasi tartja el a barátnőjét már hosszú évek óta, és lány nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Ez a nagy vihart keltett kérdés ihlette az enyémet :


Minden nő, akit a párja tart el olyan kijelentéseket tesz, hogy az én pénzem, meg én vettem, meg hasonlók?


Azzal a különbséggel, hogy az én kérdésemben nincs gyerek és házasság. Viszont a kapcsolatuk alatt a lány is és a fiú is tanult (lány egyetemen, fiú doktori iskolában plusz dolgozott mellette ugye,ahogy mondtam ).

A kapcsolat kb.7,5 éve tart.


Ilyenkor vajon nem kellene a még tanuló lány szüleinek hozzájárulniuk a háztartási költsgekhez fele arányban a még tanuló lányuk helyett ?


2011. aug. 3. 20:07
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

bocs :


Ez a nagy vihart keltett kérdés ihlette az enyémet :

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. aug. 3. 20:08
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha gazdag, miért ne.
2011. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
nem gazdag.
2011. aug. 3. 20:24
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
A szüleinek? Már miért kellene? Ha akarnak, akkor nagyon szép gesztus tőlük, de még az sem biztos, hogy a fiatalok elfogadnák. Mindketten (gondolom) felnőtt emberek, akik úgy döntöttek, hogy megpróbálják együtt. Hogy hogy teszik ezt, az is az ő döntésük. A szülőknek pedig nem kötelességük, hogy támogassák őket.
2011. aug. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Szerintem ez alap lenne a lány szüleitől,mert a srcv fizet mindent 7 év és nem gazdag.
2011. aug. 3. 20:42
 6/20 A kérdező kommentje:
bocs, a srác fizet mindent a csajnak,a srác lakásában laknak..stb.
2011. aug. 3. 20:43
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az ő döntésük....

Van olyan férfi,aki szívesen fizet bármit a barátnője,felesége,élettársa után.Én mondjuk nem lennék ilyen módon eltartott,hogy szolira és műkörömre költsem más pénzét és ne dolgozzak semmit!


Az már más kérdés,hogy amikor gyerek van,és olyan nőről van-e szó,aki még életében nem dolgozott és teljesen elégedett a háztartásbeli státuszával.Viszont egy örök életen keresztül szépen,becsületesen neveli a gyermekeket,gondját viseli a férjének is,és gyönyörűen rendben tartja a lakást,házat,tisztaságot tart,és rendesen főz meg mindent elvégez,cserébe a férj keresi meg a pénzt arra,amire épp kell...Ezek a tipikus családanyának való egyének :)

2011. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

ma 20:42

Nem értem, hogy lehetne elvárható a szülőktől, hogy a felnőtt gyereküket pénzeljék? Egy kapcsolat két emberre tartozik, nem élősködhetnek örökké a szülőkön. Az más, ha rászorulnak, nincs mit enniük, vagy hasonló és a tehetős szülők szívtelenül végignézik és nem segítenek. De ha két felnőtt ember valahogy meg tudja oldani a saját sorsát, nem kellene a szülőkre akaszkodniuk.

Jól esik a szülőtől néha a támogatás, de tényleg csak szükség esetén. Az megint más, ha a szülő segít és szívesen teszi, az is az ő dolguk.

2011. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De a csaj szüleinek a részéről sem tartjátok ezt unfairnek ?


Ok, hogy az dolguk, ez nem is vitatom. De szerintem tök igazságtalan helyzet , és nem szimpi se a lány, se a lány családjának hozzáállása sem.

2011. aug. 3. 21:07
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát ezt meg én nem értem, de mindegy . Miért, ha valaki mondjuk egyetemre meg, nem szokták a szülei fizetni az albérletét , míg tanul ?


Mi az, hogy nem várható el a szülőktől ? Adva van egy lány, aki gyakorlatilag "albérletben" él a pasijánál és mindent fizet neki a pasi, meg a pasi szülei 7 éve, a lány szülei meg semmit. Mondjuk beszállhattak volna a rezsibe vagy ilyesmi.. Én Téged nem értelek, bocsi.

2011. aug. 3. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!