Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha egy...

Mit gondolsz arról, ha egy pasi tartja el a barátnőjét már hosszú évek óta, és lány nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Ez a nagy vihart keltett kérdés ihlette az enyémet :


Minden nő, akit a párja tart el olyan kijelentéseket tesz, hogy az én pénzem, meg én vettem, meg hasonlók?


Azzal a különbséggel, hogy az én kérdésemben nincs gyerek és házasság. Viszont a kapcsolatuk alatt a lány is és a fiú is tanult (lány egyetemen, fiú doktori iskolában plusz dolgozott mellette ugye,ahogy mondtam ).

A kapcsolat kb.7,5 éve tart.


Ilyenkor vajon nem kellene a még tanuló lány szüleinek hozzájárulniuk a háztartási költsgekhez fele arányban a még tanuló lányuk helyett ?


2011. aug. 3. 20:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

elmondom nálunk mi a felállás:

nekem van kecóm, neki jó melója.

együtt élünk, az én fizum a rezsire meg a saját kis dolgaimra elég, a többit ő fizeti (kaja, benzin, néha egy kis utazás)


zsebpénzt nem kapok tőle, nem is fogadnék el. alkalmakra megajándékoz olyan apróságokkal, amire tényleg szükségem van, nem pedig a 23. porfogó :)


szerintem ezzel nincs semmi gond, ha neki ez probléma lenne, akkor szólna, netán kilépne a kapcsolatból. egyfajta szimbiózisban élünk. neki kényelmesebb velem élni, én pedig nem halok éhen :)

2011. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
21. 18 : igen, ezt szerintem is teljesen korrekt felállás.
2011. aug. 3. 21:20
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy teljesen más helyzet, mintha a szülők taníttatják a gyereküket és csak albérletből tud bejárni, ezért fizetik.

Itt viszont arról van szó, hogy két ember összeköltözött. A srác nem kiadta neki albérletbe, hanem úgy döntöttek, hogy együtt fognak élni, együtt oldják meg az életüket.

Gondolom a srác sem akar függeni a lány szüleitől, mert ez valamilyen szinten lekötelezettséget jelentene. Jobbnak látják, ha együtt oldják meg. Ez szerintem természetes.

Jó lenne már felfogni, hogy nem kötelessége a szülőnek csak azért pénzelni a gyerekét, mert össze akar költözni valakivel.

2011. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakivel együtt élek, bármilyen jellegű kapcsolatban, akkor elsősorban a mi dolgunk és kötelességünk ellátni magunkat. Ha én, vagy a párom nehezebb helyzetbe kerülünk, mondjuk egyikünknek nincs munkája, akkor elsősorban a másikunkkal közösen próbáljuk valahogy ezt megoldani, átvészelni. Csak azután fordulunk esetleg (!) a szülőkhöz. Az én szüleim is segítenek, meg mi is abban, amiben tudunk, de a bőr lesülne a pofámról, ha hozzájuk mennék kuncsorogni, hogy most éppen nincs munkám, fizessék már a rezsink felét, a páromnak meg pláne. Meg sem engedné.
2011. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Totálisan nem értek egyet veled és emberileg is rohadt igazságtalannak tartom.

A tesóm öszeköltözött gimi után a párjával (mindketten egyetemisták) és a mi szüleinknek és és az övének is tök evidens volt,hogy együtt támogatják őket.



"Jó lenne már felfogni, hogy nem kötelessége a szülőnek csak azért pénzelni a gyerekét, mert össze akar költözni valakivel." Ezt nem vitatta senki, de kíváncsi vagyok, ha

lenne egy gyermeked . vennél neki hitelre lakást, te is és a még tanuló gyereked is dolgoznátok az ehhez szükséges pénzért, és odacuccolna a partnere , akit fullra eltartanátok, akkor is ezt mondanád-e.


"Ez szerintem természetes."

sajnálom, ha igen. :(

2011. aug. 3. 21:29
 16/20 A kérdező kommentje:
Én nem dolgozó felnőttekről írtam, hanem fiatal huszonévesekről. Őket még sok helyen azért szokták támogatni.
2011. aug. 3. 21:31
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, hogy mit szólnék, ha lenne gyerekem és odacuccolna hozzá a barátnője... stb., de valószínűleg azt, hogy legyenek boldogok. Biztos figyelmeztetném, ha úgy gondolnám, hogy rossz embert választott, de nem az alapján dönteném el, hogy a szülei fizetnek-e.

A másik dolog, hogy egy szülő sem dönthet a felnőtt (még ha tanul is) gyereke helyett bizonyos dolgokban, főleg, ha már nem ő tartja el.

2011. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez a ketejük dolga,a szülő nem köteles fizetni,ha besegit a fiataloknak az egy dolog,de nem várható el egy szülőtől hogy a különköltözött gyerekének fizesse az albiját.
2011. aug. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 yuda ***** válasza:

Kérdező: teljesen meglep a hozzálllásod:

Hogy lehetne már egyenlőségjelet tenni aközé aki otthon lakik és aközé aki elköltözött és már a párjával él?

Abszolut ez az ő döntésük volt, ha pedig elköltözött, akkor ők már egy pár. Máshol laknak, másból élnek- teljesen elkülönültek, önállósodtak és ez kellene a természetes legyen, nem pedig az általad erősített, hogy akkor is tartsák el a szülők, vagy pénzeljék, ha elköltözött tőlük.Miért? értsd meg ez így egészséges.


Az más dolog, hogy szülő bármikor és bármivel segítheti a fiatal párt, de ismétlem ez egészen más dolog - nem kötelesség!

Szülő kötelező feladata ott véget ér egy egészséges felnőttnél, ha az elköltözött.

2011. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én sem dolgozom, soha nem is dolgoztam... a párom tart el, a legelső pillanattól kezdve... és mi sem vagyunk gazdagok... nekem aztán édes mindegy ki él még így és miért... ha neki/nekik/nekünk megfelel, nincs probléma és mások véleményére meg magasívből szarni kell. 27/nő
2011. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!