Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás 22 évesen?

Névváltoztatás 22 évesen?

Figyelt kérdés

A helyzet: a nevem Zsófi, de utálom, meg szeretném változtatni, nem nagyon amúgy Szonjára, ami ugyanaz csak más nyelven ugye, ráadásul anyukám is Szonjának akart keresztelni, csak szerinte nem illik a vezetéknevemhez...


Szerintetek érdemes lenne megváltoztatni, v mindegy is?


És egyáltalán, hogyan lehet ilyet csinálni? Hova kell kérvényt írni, mennyibe kerülne? stb. Minden érdekel!


2011. aug. 3. 22:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó név a Zsófi.

Egyébként ne félj attól, hogy nem szokják meg a Szonját. Egyik ismerősünk gyereke Máté, de babakorától fogva Matyinak hívja mindenki. Egyszer csak gondolt egyet és kitalálta, hogy márpedig ő ezentúl Máté. Én csak ritkán találkozom vele, de már nekem is ráállt a szám. Először mindenki azt mondta neki, hogy nekem te akkor is Matyi maradsz, de végül mindenki megszokta.

2011. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Hát énis rettentően utálom a nevem, én Melinda vagyok és gyűlölöm szó szerint a nevem. Olyan nyálas stb. Most szeptemberbe leszek 18 és szeretném megváltoztatni.

Kérdezőnek: Am szerintem is szebb a Zsófi, mint a Szonja.

És családnevet lehet változtatni???

2011. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

79% 22.40


Anyám kedvenc neve a Bella, de azt nem merte adni, hátha ronda leszek, aztán a Szonját akarta, de az meg szerinte nem illik a vezeték nevemhez, a Zsófi a 3. befutó volt :D


Igen családnevet is lehet. Egyik haverom most vette fel az anyja nevét is, mert az apja elhagyta még gyerekkorában. Viszont pl Széchenyi, Kossuth...stb. nem lehet felvenni, de Kovácsot, v Takácst bármikor :D

2011. aug. 3. 22:48
 14/26 anonim ***** válasza:
Én anyukám családnevét szeretném felvenni, mivel a szüleim elváltak...De ugye az édesapa beleegyezése nem kell hozzá?
2011. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
44%

Viccelsz? Gyönyörű név a Zsófi! Hát te nem nézed a barátokköztöt?:))

Na, de most komolyan, a Zsófi az egyik legszebb név. Sokkal szebb mint a Szonja.

2011. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az úgy nem megoldható, hogy az új néven mutatkozol be, de az okmányaidon a régi maradsz? Van egy barátnőm, aki egy teljesen más nevet használ, mint a sajátja. És úgy megszoktam, hogy nem tudnám a régin szólítani.

A tiednek még köze is van az eredetihez, szóval én hagynám a Zsófit, és Szonjának szólíttatnám magam :)

2011. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

22.56 Ez elég olcsón hangzik :) Lehet, h ez lesz!


Nem kell az apa beleegyezése, a haverom évek óta nem is beszélt az apjával! Anyukád nevét bármikor felveheted. Azért vicces, h párok mennyit küzdenek, ha nem házasok h a gyerek az apa nevét kaphatja, aztán az emberek sorra dobják el az apjuk nevét :D Az élet egy karmikus vicc!

2011. aug. 3. 23:12
 18/26 anonim válasza:
Szia. Szerintem is szebb a Zsófi név mint a Szonja, de végülis a te dolgod, hogy mit szeretnél. Én a vezetéknevem akarom megváltoztatni, de épp ma kaptam levelet pestről hogy keressek másikat mert hogy az nem magyar hangzású amit választottam. De érdekes módon ha a környezetemben van olyan személy akinek az a vezetékneve amit én szeretnék és kérek tőle egy hozzájárulási nyilatkozatot, akkor így engedélyezve lenne az új vezetéknév. Egyébként a Dean-t választottam. A másik amit meg nem értek, mégpedig azt hogy a "különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével" résznél konkrétan mire gondolnak, amikor külföldi hangzású nevet akar felvenni valaki? valaki megmondaná? Előre is köszönöm.
2011. aug. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Szerintem azt ha pl az egyik dédszülődnek ez volt a neve, mert akkor úgymond van jogod külföldi névhez. Szerintem.
2011. aug. 4. 00:53
 20/26 anonim ***** válasza:

Hogyne. 18 éves korodtól, amikortól önálló, jogképes és cselekvőképes ember lettél, jogod van a névváltoztatásra is.


Tudomásom szerint a Köztársaasái Elnöknek kell címezni a névváltoztatásról szóló kérvényt, és indokolni is kell. Tudtommal egyszer lehet keresztnevet és egyszer vezetéknevet változtatni. (De azért nézz utána a jogszabálynak, lehet, hogy változott a közelmúltban ez is. Ha beírod a gugliba, hogy "névváltoztatás" vagy hasonló kifejezéseket, biztosan feldobja a jogszabályi hivatkozást is. A KE honlapján is találhatsz segítséget.)


Attól nem kell félned, hogy a hivatalos névváltoztatás után bárki is a régi néven fog hívni. Minden egyes embernek el kell mondnai, ha szóba kerül a neved, hogy megváltoztattad (de nem kell magyarázkodni, ez magánügy!), és aki nem hajlandó tudomásul venni az új nevedet, azzal úgy kell bánni.


pl. Ha nekem elmondja egy ember, hogy hogy tegnaptól nem Horetnzia a neve, hanem Virág, akkor, nem fogom többé Horteniziának hívni, mert nyílván nem ok nélkül változtatta meg a nevét. Ha ezek után is Hortenziának hívnám, az max. egyszer-kétszeri nyelvbotlás lehetne, mert megszoktam, de még az sem biztos. Aki viszont szándékosan így hívja őt, az szemétkedik, az nem hajlandó tudomásul venni a másik ember akaratát. Én azzal többé nemigen állnék szóba.


Én nem nevet változtattam, hanem a névnapomat tettem át egy egészen másik napra, arra, ahova mindig is szerettem volna, és amely az adott keresztnévnek az erdetei helye volt a katolikus naptárban (nem vagyok katolikus).


A sógornőm egyszerűen nem hajlandó tudomásul venni ezt, és van még pár ember, aki állandóan ezzel cseszeget. Illetve: volt. Megszakítottam velük a kapcsolatot.


Ps: A Szonja valóban szebb név nálam is, mint a Zsófi - a Zsófiról mindig a tehére asszociálok. pl. Rengeteg tehenet neveznek falun Zsófinak.

2011. aug. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!