Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szingli barátnők kontra...

Szingli barátnők kontra vőlegény. Hogy lehet összegyeztetni?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy jött össze, hogy most épp minden barátnőm szingli. Ők amúgyse azok a nagyon elkötelezett tipusúak, de most aztán főleg, hogy egyiknek sincs pasija. Nagyon sokat vannak együtt, szinte naponta, strandolnak, kiülnek együtt ebédelni, este valami teraszra, járnak bulizni, egymásnál alszanak, ilyenek. Persze, engem is midnig hívnak, de én nem tudok mindig menni... Nekem vőlegényem van, együtt élünk, készülünk az esküvőre. Nem nagyon tudom összeegyeztetni őket. Ha lemondom a csajos programot, akkor egész este csak gubbasztok otthon, szeretnék velük lenni, nem akarok kimaradni( persze, legtöbbször akkor történnek nagyon vicces dolgok, amikor én nem megyek). Ha meg elmegyek velük, akkor hiányzik a vőlegényem, sajnálom, hogy otthon hagytam egyedül. Neki nem nagyon vannak haverjai akivel elmászkálhat, aki van, annak már van felesége, vagy komoly barárnője és mindig négyesben találkozunk. Mindig úgy érzem, hogy két tűz között vaygok. Hiába próbálom beosztani, mindig úgy érzem, hogy elhanyagolom az egyik felet, hibásnak érzem magam. Persze meg is kapom a barátnőimtől, hogy megváltoztam, mert régen én voltam a legnagyobb partimacska, most meg csak ülök otthon a pasimmal. Ez is rossz, meg az is, hogy kimaradok a programokból, de nem is mehetek el majdnem minden este. Úgy szeretném ha lenne már komoly pasijuk, férjük és találkozhatnánk együtt.

Hogy lehetne megoldani ezt a helyzetet?

23/L


2011. aug. 3. 23:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a normális, hogy a vőlegényeddel töltesz több időt. Ő mégiscsak a családod, férjed lesz, míg a barátnőid nem. A család pedig igenis fontosabb a barátoknál, bármennyire is jóban vagytok. Nekem ez a véleményem.

A barátnőid nekem eléggé éretlennek tűnnek. Mégis mit vártak, hogy ha van komoly kapcsolatod, háztartást vezetsz, dolgozol, tanulsz stb. ugyanannyi időt tudtok együtt tölteni, mint "kisiskolás" korotokban? Ez nem így megy.

Szerintem bőven elég, ha hetente 1-2 alkalommal találkozol velük, de neked ez úgy látszik nem elég.

Lehet még nem vagy érett egy ennyire komoly kapcsolatra.


Legalábbis ha nekem lenne vőlegényem alig várnám, hogy az ölében lehessek és együtt szervezzünk programokat. Sokkal fontosabb lenne a szerelmemmel együtt töltött idő, minthogy a barátnőimmel pletykáljak, pedig jóban vagyok velük.

2011. aug. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egyeseknek nagyon nehezen megy a szövegértelmezés...Vissza kéne menni általános iskolába.


Ki mondta, hogy birtokolni akarja a srác? Pont azt írja a kérdező, hogy még buzdítja is a párja, hogy nyugodtan menjen el. Ehhez képest a "birtokláson" lovagoltok.


A kérdezőnek van lelkifurdalása amiért otthon hagyja a párját.

2011. aug. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Azért az egy kicsit bántja itt a szemem, hogy azt írod, heti 2-3 alkalommal vagy a barátnőkkel, mégis hiányoznak a csajos programok, meg az is, hogy a többi napokon, mikor nem mész, csak otthon "gunnyasztasz" és rossz, hogy nem lehetsz velük. Ez valahogy nekem azt sugallja, hogy azért nem annyira érzed otthon jól magad a vőlegényeddel. Akkor ott van még, hogy a szüleidet is meglátogatod (ez természetes) heti 2-3 alkalommal, mellette még dolgozol, suliba jársz, stb.

Nagyon úgy érzem, hogy nem olyan sok időt töltötök ti együtt, ennyi elfoglaltság mellett nem is nagyon lehet úgy, hogy csak kettesben vagytok és egymással foglalkoztok és azon kevés alkalmak egy részében is csak gubbasztotok és te unatkozol és csak a bűntudatod tart otthon.

Nekem még tízszer ennyi idő is kevés volt, amit a párommal tölthettem, amikor még jegyesek voltunk.


Szerintem nem kellene a barátnőiddel szemben, hogy bűntudatod legyen, nem várhatják el, hogy minden szabadidőd velük töltsd. Nem azt mondom, hogy most már hanyagold el a barátaidat, de ha a barátnőid így állnak ehhez a helyzethez, akkor nagyon éretlen a gondolkozásuk. Igazán megérthetik, hogy van munkád, tanulsz, hetente többször is velük vagy, de azért akarsz a vőlegényeddel is lenni. Csak mondom, azt furcsállom, hogy mintha te is inkább a barátnőkhöz húznál és a vőlegényedet csak sajnálod, hogy otthon marad. Ha meg így van, az nem annyira jó alap egy házassághoz, szerintem.

2011. aug. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Pár dolgot írnék le véleményként:

- Én egyet értek több hozzászólóval szemben, hogy ha barátnőzől ne vidd a pasidat! Őket sem viszed a gyertyafényes vacsoráitokra pl.

- Szerintem 1-2 hetente egy nap barátnőkkel elégnek kéne lennie, hiszen más ritmusban élsz már, mint Ők. ez nekik is meg kell érteniük.

- Ne légy anyámasszonykatonája, hogy nyavajogsz, ha egy napot csajok vagy a pasid nélkül vagy. ennyi KELL!


Ha gyereked lesz még kevésbé tudsz mobil lenni és esetleg elszabadulni otthonról, úgyhogy most menj, ahova csak lehet!!

23N

2011. aug. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Erre az egyre büszke! Mindig is össze tudtam egyeztetni a csajokat és a férjemet! El is mondják nekem mindig,hogy úgy imádják,hogy megoldom és nem szűntem meg létezni, csak azért mert összejöttünk. Mindig azt tartom szem előtt,hogy a férjem Isten ne adja, de bármikor elhagyhat, baj történhet, akkor nekem ki marad. Hát a csajok! Fontosak és nem is akarom őket hanyagolni senki kedvéért!

Azért feltételezem a párodnak is van élete, attól még,hogy együtt vagytok. Akkor kell elmenni a csajokkal randizni, amikor a párod elfoglalt. Az én párom pl. minden pénteken űzi a hobbiját. Én akkor mindig a csajokkal találkozom. De szoktunk nálunk közös bulikat is szervezni, amikor a lányok is ott vannak, meg a párom barátai is. Én sosem értettem azzal a szemlélettel egyet,hogy add fel a barátokat, meg neked a vőlegényed az első. Inkább úgy mondanám,hogy nálam mindkettő az első helyen áll. Meg lehet oldani, csak akarni kell. Egyébként sem hiszem,hogy egy párnak állandóan egymás fenekébe kell tanyázni. Azért mert férjem van, még külön álló ember is vagyok, barátnő, kolléganő stb.

Sőt most babát várok, ugyanúgy találkozom a csajokkal. Oké, buliba már nem megyek velük, de kávézni, moziba, vásárolni ugyanúgy!

2011. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Sajnos, sokan, úgy érzem nem értettek meg. Nem mondtam, hogy nem érzem jól itthon magam, meg unatkozunk. Nem unatkozunk. Szoktunk menni moziba, vásárolgatni, vacsizni, ülünk itthon együtt eleget. A szüleimhez együtt megyünk. A munkaidőnk egyszerre van. Kutyátsétáltatni együtt szoktunk. Heti kb 5 estét együtt töltünk. Nem érzem úgy, hogy ez kevés és elhanyagolnám. Mégis hiányzik, mikor elmegyek otthonról, bűntudatom van, és ugyanúgy akkor is, mikor a csajok hívnak valahova és nem tudok menni. Mert minden nap nem tudok és nem is akarok. Ők meg minden nap együtt vannak. Igen, ebből a szempontból éretlenek kicsit, de én megértem őket. Ha nem lenne párom és is velük akarnék lenni egész nap, akkor ők miért ne legyenek? Régen így, mi négyen elválaszthatatlanok voltunk, már 9. osztály óta. Úgy egy éve szálltam ki ebből. Azért az 7 év az életemből. Persze, hogy hiányzik az is néha. Túl sok változás volt talán most az életemben, ott kellett hagyjam a szüleimet, a családi házat, a szobámat, a laza egyetemista életet, elkezdtem dolgozni, a saját lábamra állni, háztartást vezetek, mindenkinek meg kell feleljek. Talán kicsit sok...
2011. aug. 4. 10:18
 27/28 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, hogy ezt így nehezen. A barátnőim közül én volta szintén az egyetlen, akinek komoly kapcsolata volt és értelemszerűen a párom volt az első. Őket sem hanyagoltam, nem erről volt szó, de kívülálló voltam köztük, mert míg ők a pasikat szidták és kórusban sopánkodtak, hogy sose találnak normális pasit a hulladékban, addig én kínosan hallgattam. Amíg együtt voltunk a párommal, egyre jobban meg tudtam magam értetni olyan nőkkel, akik szintén kapcsolatban éltek. Egyébként én is megkaptam, hogy "sülve-főve" csak a párommal vagyok, de ez törvényszerű ilyen esetben, hiszen a társam volt, nem csak a "pasim". Nem nagyon tudok mit mondani, keresd hasonlóak társaságát, jobban fogod érezni magad. Egyébként megjegyzem, hogy mióta szétmentünk a párommal, érzek rajtuk egy enyhe elégtételt. Persze meghallgatnak, ha sírok, de akkor is érzékelem rajtuk, hogy valahol mélyen azért jólesik a zúzájuknak, hogy én is pasi nélküli nő lettem.
2011. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ki hogy van vele, de azért nálam így nem menne,hogy oké, akkor most lecserélem a 20 éves tartó baráti kapcsolataimat és keres olyat, akinek már van párja.

Persze, én is sok mindenkit szedtem össze a férjem barátai által (tehát a menyasszonyaikat, feleségeiket), de olyan igazi jó barátnők nem leszünk. Nekik is van gyerekkori, nekem is! Én pont úgy vagyok ezzel,hogy a férjemmel együtt élek. Ergo a munkán kívül töltött időben együtt vagyunk, este, reggel, hétvégén stb. Pont ezért nem érezzük azt,hogy azért mert néha a barátainkkal töltünk egy kis időt, egymástól vennénk el!

Én szívesen hallgatom őket a legújabb hódításukról, ők meg szívesen meghallgatják,hogy mi van velünk, épp min kaptunk össze, milyen szeretkeztünk :) stb!

2011. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!