Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek megerősíti a gyenge...

A gyerek megerősíti a gyenge kapcsolatot vagy eltávolítja a párokat?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem huszonéves nő, és terhes. A barátjával olyan "seveledsenélküled" kapcsolatban voltak, alapjáraton persze együtt voltak, de gyakoriak voltak a veszekedések, és egy héten legalább kétszer szakítottak, aztán kibékültek.


Kiderült, hogy a lány terhes, most a negyedik hónapban van. Eleinte nem tudta mit tegyen, aztán úgy döntött, hogy megtartja - férfival vagy anélkül. A pasas pedig most kétértelműen viselkedik, néha örül a gyereknek, simogatja az unokatestvérem hasát, néha pedig elutasító, és meg van ijedve.


Úgy általánosságban kérdezem, a gyerek megerősíti az ilyen laza kapcsolatokat vagy szakításra készteti a párt? Tudom, hogy egyedi eset mindenik, de ha valakinek van tapasztalata írjon.


2011. aug. 4. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja, de ÁLTALÁBAN inkább vége lesz.

Hasonló esetben, mint az unokatesód, a pasi nem igazán bírja elviselni a felelősséget, amit a gyerek jelent, és nem is nagyon bír elköteleződni.

Ráadásul mivel nem is akarta a gyereket, úgy érezheti, hogy átverték.

2011. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek többségében ez maximum ideiglenesen hozza őket közelebb, ritkább esetben tartósan.

De én általában azt látom, hogy amikor ott a pici baba, és a két szülő között nem valami erős a kapocs, akkor ettől csak rosszabb lesz, hiszen egy újszülött nagyon sok figyelmet és energiát igényel, ez pedig az ilyen helyzetekben rendszerint csak az anyára marad, aki ettől kimerült, nyúzott lesz, az apa meg ettől ideges, türelmetlen, inkább menekül otthonról.

2011. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is. Valahogy az az érzésem, hogy előbb-utóbb elmenekül majd. Meg az, hogy úgy érzi, hogy kényszerhelyzetben van, a lány pedig elvette a szabadságát ezáltal stb stb. Csak ne lenne így!
2011. aug. 4. 08:49
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Itt a kor is sokat számít.Hogy vannak felkészülve a családalapításra.
2011. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanokat ismerek akik szétmentek.


Egy gyerek nem old meg semmit, attól a feszültséget kiváltó gondok megmaradnak.

Az meg senkinek sem jó, ha csak a baba miatt maradnak együtt, legfőképp a gyereknek nem.

2011. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek még egy jól működő kapcsolatban is nagy kihívás, hiszen teljesen megváltozik a pár élete.

Egy xar kapcsolatot az esetek többségében még xarabbá tesz.

2011. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 napietus ***** válasza:
30%
a jó kapcsolatot megerősíti, de a rossz kapcsolatnak csak méginkább felszínre hozza a hiányosságait. nem jósolok nagy jövőt nekik.
2011. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
A jó erős kapcsolatot megerősíti, a se veled-se nélküled és gyenge lábakon állókat eltávolítja egymástól
2011. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szétválasztja őket, már az érzelmek se a régiek, és akkor még rájön a fáradtság, kevesebb pénz stb.Persze vannak kivételek, de többségében sajnos az előbbi érvényesül.
2011. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek még stabil, érett kapcsolatokat is megingat, mivel ez egy óriási változás a pár életében, tulajdonképpen felfogható egy krízisként is a sok pozitív hozadéka mellett, még akkor is, ha tervezve volt. Tehát ilyen alapon egyértelmű, mit tesz a szar kapcsolatokkal. Ha én vállaltam volna a gyereket tavaly, mikor terhes lettem az exemtől, most itt állnék tökegyedül egy 8 hónapos kisgyerekkel, nulla pénzzel.
2011. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!