Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan házaspár, ahol...

Van itt olyan házaspár, ahol sem a férj, sem a feleség nem tartja a kapcsolatot a családjával, és van gyerekük? Esetleg te magad vagy ilyen gyerek? Vagy ismersz ilyeneket? Válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1. Miért alakult így a helyzet?

2. Sérül-e azért a gyerek, mert a szülein kívül nincs más hozzátartozója? Hogy éli meg ezt egy gyerek? El tudja fogadni a helyzetet?

3. Hogyan oldjátok meg azokat az alkalmakat, amikor más gyerekek mellett ott az egész család (pl. elsőáldozás, ballagás, stb.)?


A kérdést azért teszem fel, mert mind a férjemnek, mind nekem rémes a családunk. Nagyon rossz gyerekkorunk volt, mindketten menekültünk otthonról. Ezért is értjük meg egymást nagyon jól, mert tudjuk, min ment keresztül a másik. Gyerekünk még nincs. Ezért érdekel, hogy így érdemes-e gyereket vállalni. Mert azt nem akarom, hogy lelkileg sérüljön emiatt, viszont mi sem akarunk idegileg tönkremenni a családjainkkal való rendszeres kapcsolattartás miatt (ráadásul a gyereknek se lenne jó, ha idegbetegek lennének a szülei).


2010. ápr. 19. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnk szülei meghaltak. A férjem a testvérével hébe hóba találkozik, akkor is összevesznek, egyikőjüknek sincs tulajdonképpen igénye a kapcsolattartásra. Nálam úgy alakult, hogy az egyik testvéremmel jó kapcsolatban vagyok, a másikkal évek óta nem beszélek. Ettől függetlenül a gyerekeink teljesen normális életet élnek, nekik ez a természetes. mondjuk én nem titkolm a gyerekek elől, van még nekik unokatestvérük, de a saját szintjükön elmagyaráztam már nekik azt is, hogym miért nem találkoztak még velük.
2010. ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nehéz család a miénk is, vannak szörnyen elviselhetetlen emberek, nekem is van gyerekem, bár még csak másfél éves

én úgy gondolom, h a gyereknek mindenki hasznos aki szereti őt, nálunk az apám olyan (többek között), h soha nem lehet tudni hányadán áll az ember vele.....nagyon nehéz.....én úgy gondolom, hogy a legfontosabbak a szülők, mellette nekünk a barátok is nagy szerepet játszanak, nem feltétlen kell hármasban ünnepelni mindig....még a legrosszabb családban is van egy-két ember akivel érdemes "foglalkozni", a többinek egyszer-kétszer megadom a lehetőséget, ha nem akar kulturáltan részt venni egy eseményen, akkor inkább ne jöjjön

hogy érdemes e gyereket vállalni? én úgy gondolom h igen!

szerintem a gyerek abban az esetben jobban sérül, ha rákényszerítik, h egy olyan emberrel ápoljon kapcsolatot, akitől eltiltanák, ha nem lenne mondjuk a nagyapja!

2010. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen.

Én is aggódom a gyerekeim miatt.

Az én családommal nem tartjuk a kapcsolatot, mert ..ennek a múltban gyökerező előzményei vannak.

Jobb is, ha nem.

A párom családja pedig nem fogadott be engem. Ennek az is oka lehet, hogy felnőtt gyerekei vannak, akik eddig mindent megkaptak. ( ez most sincs másképp, de értelemszerűen kevesebb jut)

Nem akarták a közös gyerekeinket.

Ennek ellenére engedem az apjukkal a gyerekeimet hozzájuk, bár megkérem, hogy állandóan legyen jelen köztük.

Még most is vannak jelei, hogy nem igazán fogadják el őket sem. ( úgy viselkednek velük, mintha ott sem lennének.) de ha nm engedném, az sem lenne jó megoldás.

Azt remélem, hogy majd óvodában, iskolában lesz megfelelő kapcsolatuk.

Lakóhelyünkön pedig sok olyan, különböző korú ember van, aki szívesen beszélget velük, velünk, tehát emberi kapcsolatok vannak, ha nem is családiak.


Ilyen esetben azt javaslom, még inkább fontos, hogy születendő gyermeketek ne egyke legyen.

2010. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló! Neked hány évesek a gyerekeid? Mert gondolom ezt csak egy bizonyos életkor felett élik meg problémaként. Egy két éves még nem biztos, hogy felfogja. Többieknek is, akik még majd válaszoltok, légyszi írjátok oda azt is, hány évesek a gyerekek.
2010. ápr. 19. 10:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Anyagi okok miatt nem biztos, hogy egy gyereknél többet tudunk vállalni. Ezért is aggaszt ez a kérdés.
2010. ápr. 19. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:

3.

2,5 és 5 évesek.


Változatlanul azt mondom, ne 1 gyereket.

Az anyagi háttér kevéssé fontos, mint az, hogy ne maradjon egyedül.

Persze, az olyan anyagira gondolok, ha "csak" az hiányzik, hogy márkás cuccokat vegyünk, hasonló.

2010. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!