Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért így mondják? Így is...

Miért így mondják? Így is gondolják?

Figyelt kérdés
Sok fiatal lánytól hallom, hogy nekik nem kell gyerek, mert utálják őket. Azt még megértem, hogy nem szeretnének, de, hogy miért utálják, és egyáltalán egy gyereket, hogy lehet utálni, azt nem értem.
2011. aug. 4. 19:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%

Az ilyeneket bűnteti a sors azzal,hogy tizenévesen becsúszik majd egy baba :D


Egyébként ez lehet múlandó érzés is,esetleg később benő a fejük lágya.


Viszont van olyan barátnőm,20on felüli bőven,aki a mai napig úgyérzi neki a karrierrel teljes az élete,mindig magasabb szintre akar eljutni,és egyáltalán nem szeretne családot(ja és hozzáteszem még szűz és sosem volt kapcsolata).


Aki megismeri az igaz szerelmet,az együttélést,és rájön,hogy a gyermek mekkora boldogság és áldás,az pedig gyermeket fog vállalni-akármilyen is volt előtte a gondolkozása!

2011. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Én sem szeretem őket! Persze az öcsémet, meg az unokatesóm lányát igen H miért nem szeretem őket? Ez általánosítás amúgy. Azokat a gyerekeket nem szeretem akiket a szüleik elfelejtenek megnevelni, és órákat üvölt a buszon anélkül h az anyja legalább annyit mondana pszt. És most nem sírásra gondolok, hanem amikor a süss fel napot hallgathatom meg 34259824657-szerre és egyszerűen megverném...a gyereket is meg a szülőt is, h nem tudja azt mondani, kisfiam/lányom, nem kíváncsi rád senki a buszon! Nekem ez az ok!
2011. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
44%
Mert még ők is gyerekek. :)
2011. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%
persze hogy nem szeretjük őket. nem jutottunk még el abba az állapotba hogy gyereket akarjunk. mert úgy látjuk, hogy megkeserítené az életünket. na meg az időnket is rabolná. így látjuk ezt most. az említett tizenéveseket megkérdezted arról, hogy majd 30 éves korában hogy képzelik el magukat? mert szerintem legtöbbünk úgy van vele, hogy majd egyszer lesz gyerek. de nem most, nem a közeljövőben. szerintem csak ezt értetted el.
2011. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Csak magamból kiindulva:

-9 évesen megszületett húgom, "de jó babázni, majd én is akarok ha nagy leszek.

-13 évesen, "ááá, nekem soha nem lesz gyerekem, még csak az kéne, nagyon fáj szülni, meg hasonlók"

-15 évesen, "nagyon sok gond van egy gyerekkel, (pl húgom is olyan volt, mint egy kis ördög) még ezzel a gyerek témával is kínlódjak"

-20 évesen, " ha meg lesz a biztos anyagi háttér és egy olyan férfi, akivel el tudom képzelni az életem, akkor szeretnék 1-2 kicsit:)

Mindenki más és lehet más korban jönnek elő ezek az időszakok.

20L

2011. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 28 éves koromban kezdett "tetszeni az ötlet", addig nem bírtam gyerekek közelében megmaradni. Egyszerűen nem kötöttek le, nem tudtam velük mit kezdeni és főleg a neveléssel járó negatívumokat láttam.
2011. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy nem szeretnétek, csak azt nem értem, miért utálják őket, vagy, mint az egyik válaszoló írta, legszívesebben megverné. én tiniként se éreztem azt, hogy egy idegen gyereket megverjek, mert énekel a buszon.
2011. aug. 4. 19:21
 8/30 anonim ***** válasza:
63%

sok velük a gond, pénzbe kerül, vk nem áll úgy se anyagilag, se lelkileg. ha egy ilyen emberenek becsúszik egy baba, akit véletlenül meg is tart, egy pár hónap uán úgy érezné, legszívesebben kidobná az ablakon.

ez a nem akarok gyereket korszak amolyan védekező reakció, amit az önmegvalósítás diktál. nem is olyan régen nem volt választásunk, hogy férjhez megyünk-e vagy sem, szülünk-e vagy sem. ez a nagy emancipáció, karrierista nők generációja rányomja a sztemplit a mai fiatalakora is. most "friss" az élmény, mindenki ki akarja magát tombolni, az igényesebb szereten vm-t letenni az asztalra és biztos hátteret tudni.

22/L

2011. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

Az ember mond néha dolgokat meggondolatlanul. Te még semmire sem mondtad, hogy utálod? Ez nem hazugság, csak kicsit eltúlozzák.

Amúgy pedig a mai világban már igenis elvárható, hogy ne legyünk ilyen prűdek, és fogadjuk el, hogy valaki nem akar gyereket, mert nem kötelező szülni, és nem csak úgy lehet boldogan élni.

2011. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
De sok mindenre mondtam már, de pici gyerekre nem. Nem vagyok prűd, mindenkinek joga eldönteni akar e vagy nem, de nem is ezt kérdeztem.
2011. aug. 4. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!