Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Barátnőmnek késik, és meg van...

Barátnőmnek késik, és meg van ijedve, de nem tudok neki mit mondani, sőt, magam se tudom most mi van. Mit gondoljak, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Már kb 1 éve hogy elvesztette a szüzességét, és kb ennyi ideje rendszertelen a menstruációja, 1-2 napot mindig késett. Használunk gumit, de előfordult már hogy nem, de soha nem mentünk el addig hogy én elélvezzek. Ebben a hónapban a peteérése körül nem volt semmi, csak utána, azóta eltelt több mint egy hét, és 4 napja késik neki. Nem szeretnék hegyibeszédet, mert igen, utánaolvastam. Nincs semmiféle tünete amiből azt lehetne kiszűrni hogy terhes lett (semmi émely, semmi feszülés, vagy ez ilyenkor még korai), és a késés alatt gyengén érzi hogy úgy fáj ahogy szokott, semmi extra.

Nagyon meg van ijedve, de hiába mondom el neki amit tudok és olvasok. Fogunk tesztet venni, hogy megnyugodjon, de én magam is össze vagyok kavarodva, légyszives mondjatok valamit (őszintét). Gondolom a stressz miatt is késik neki, de ennyit még soha...


2009. máj. 13. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre mást nem nagyon lehet mondani, amúgy meg szinte megválaszoltad a saját kérdésed. :) Nem írtad mennyi idős a barátnőd, de a ciklus általában 18éves korra áll be rendszeresre. És igen, késhet akár heteket is, vagy átnyúlik a következő hónapra a menses, ha ideges, stresszes, stb. Ne ezen járjon az esze- legalábbis próbálja meg más vizekre terelni a gondolatait, nyugodjon meg. Tudom írni/mondani könnyű. Sok szerencsét!

(Azért óvatosabban!)--> Ne haragudj, nem bírtam ki. :)

2009. máj. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Elmondtam neki sokmindent, de csak az jár a fejében, hogy mivan ha mégis... amúgy 16 éves. És igen, ennél is óvatosabbak leszünk ezentúl, csak azt nem értem, hogy ha máskor is csináltuk emígy, akkor hogyhogy kevesebbet késett? Ezaz amit nem értek, és idegesít
2009. máj. 13. 19:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah és ha csinálunk tesztet akkor az már mondhat biztosat?
2009. máj. 13. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha négy napot késik, az még simán belefér. Az sem tekinthető rendszertelennek, ha 1-2 napot mindig késik. Azok alapján amit írtál, én nem hiszem, hogy terhes lenne, de miért nem vettetek még tesztet?
2009. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A "fogantatás" napjától számítva a 14. napon érdemes tesztelni.

Első válaszoló

2009. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: reménykedtünk


1. válaszolónak: ez a "fogantatás" ez mit jelent most? Mert ugye épp az nem lenne jó ha megfoganna egy baba... legalábbis most nekünk semmiképp!! Vagy az aktusra gondolsz ezzel? mert az már volt 14 napja

2009. máj. 13. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A "fogantatás" napja az azt jelenti, hogy amikor megfogant a baba. A tesztek általában a fogantatás után 14 nappal kimutatják már a terhességet.


16 évesen lehet rendszertelen a menszesze, de azzal, hogy stresszel, még csak rosszabb lesz.

Nekem 16 évesen volt egy abortuszom (nem vagyok rá büszke, csak gondoltam leírom), és hasonló képpen estem akkor teherbe, mint ahogy ti "védekeztek". Attól, hogy nem élvezel el benne, még eshet teherbe az előváladéktól, ami szintén tartalmaz spermát. Úgyhogy ha nem akartok babát, mindig védekezzetek, elejétől a végéig. És lehet spontán peteérése is, azaz nem csak egyszer egy hónapban. Tudom, hogy ez most nem volt megnyugtató, de csak azért írtam le, hogy tudjátok, mit csináltok. Nekem a tünetek 5-6 hét után jelentkeztek.


Csináljatok egy tesztet, ha már 2 hét eltelt.

2009. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki mindent amit írtatok, most kicsit nyugodtabb. De mégis ezen agyalok, hogy végülis fáj neki ott lent, és azt mondja egy az egyben olyan érzés, mint mindig mensi előtt. Csak nem olyan erős mintha jönne. Ez jót jelent, nem?
2009. máj. 13. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!