Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagytam egy karórát, amit...

Elhagytam egy karórát, amit ingyen kaptunk, és most adtuk volna el a vaterán 30 000 forintért. Helyesen cselekednék, ha azt hazudnám apámnak, hogy megtaláltam, eladtam, és a nyári munkával megkeresett pénzemet adnám oda neki?

Figyelt kérdés
Szóval a történet: Találtunk egy karórát. Másfél hónapig állt a fiókban, egyáltalán nem használtuk, majd kitaláltam, hogy el kéne adni vaterán. Megvették, de a hétvégén utazás közben sajnos elhagytam/ellopódodtt. Apám üvöltött velem a telefonban amikor megtudta, és mivel már régebben is előfordult ez, hogy elhagytam egy karórát, most azt találtam ki, hogy a nyári munkával összeszerzek ennyi pénzt, és most azt mondom neki, hogy megtaláltam az órát, és sikeresen eladtam a vásárlónak. Mit szóltok hozzá?
2010. máj. 23. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondj igazat.
2010. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
könnyen jött, könnyen ment
2010. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme hazudni. Szerintem ne hazudj. Mond meg neki,hogy ez történt. Találtátok, tehát talált pénz volt és ami könnyen jön könnyen megy. Ez van sajnos. De nincs értelme emiatt az apukáddal is rosszba lenni. Az őszinteség szerintem mindig kifizetődőbb.
2010. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor végül is nem történt semmi. Olyan, mint ha nem is találtál volna órát.
2010. máj. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
háát ezt jól ki kell találnod. Attól függ mikor hívtad apád. Mert ha terv szerint még azután találkoztál volna a vevővel akkor még kivitelezhető. Az is fontos, hogy apád megnézné-e a pénzt amit kaptál érte. Így viszont, hogy később odaadnád neki ebből az jön le, hogy akár most is oda kéne... Meg aztán a lebukás veszélye, ér ez annyit?
2010. máj. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azt nem ertem apukad mire veri az asztalt, ha neki konkretan egy Ft-ja nem banja!

Meg te dolgozzal nyaron arra, hogy odaadhass neki 30 ezret egy olyan oraert, ami konkretan se neked se neki semmi erofeszitesetekbe nem kerult.

Ez van, ez tortent.

Masdkor jobban vigyazz a cuccodra

2010. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Senki sem tehet arról hogy elveszett az óra! Véletlen volt! Ne hazudj neki emiatt!
2010. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Hülye ötlet hazudni, az sosem kifizetődő.... Másrészt, ha összedolgozol ennyi pénzt - ami nem kis összeg (legalább is számomra) - akkor azt költhetnéd okosabb dologra is, mint a hazugságod fedezésére!
2010. máj. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

"és mivel már régebben is előfordult ez, hogy elhagytam egy karórát"


Ugye nem haragszol meg, ha egy szót sem hiszek el az egészből?

Eladtad, oszt kész!

2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A legjobb mindig az egyenes út, még akkor is, hogyha pillanatnyilag kellemetlen. A felelősséget illik vállalni a történtekért minden esetben. Ha kiderül a hazugság, lehet még nagyobb patáliát fog csapni, ha viszont most elmondod neki őszintén, akkor pár nap és el is felejtheted.
2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!