Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a gyereketektől kapnátok egy nyaralást ajándékba?

Figyelt kérdés

Fiatal egyetemista vagyok, idén köztársasági ösztöndíjas leszek. Nagyon hálás vagyok a szüleimnek sok mindenért, ezt most nem fejteném ki. Mindenben támogattak, nagyon sokat utazhattam, míg ők 6-7 éve nem igen tették ki otthonról a lábukat. Mivel az ösztöndíjamat szintén nekik köszönhetően 100%-osan félretudom tenni, ezért szeretném őket meglepni egy nyaralással következő nyárra. Ti szülőként hogy reagálnátok erre? Meglehet ezt meglepiként csinálni? Mivan ha nem kapnak szabit? Félek ha elmondom, hogy mire készülök és kikérem a véleményüket, akkor lebeszélnének róla, mondván hogy ez az én pénzem, ezt pedig semmiképpen sem szeretném!!

A másik kérdésem, hogy ti 50 éves házaspárként milyen helyet választanátok? Szüleim szeretnek kirándulni, de strandolni is, fele napot így másik felét úgy eltölteni...


2011. aug. 4. 22:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Huu ez nagyon jó ötlet és kedves gesztus én biztosan nagyon örülnék neki. :) Siófokon valami szállodába küldd őket tudnak strandolni is meg nézelődni is. :) de ez csak egy ötlet a sok lehetőség közül:))
2011. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
belföld vagy külföld?
2011. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon jó ötlet,én is megtenném ha lenne ilyen lehetőségem.De semmiképp se mond el nekik,mert valószinüleg tényleg csak lebeszélni akarnának.
2011. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
sztem lepd meg őket. az időpontot azért majd mond meg ahogy megvan minden. ha belföld,akkor én kőszeget és környékét ajánlanám,rengeteg felé lehet menni,és a balcsi sincs vészesen messze. ha külföld akkor isztria,pula,rovinj,rabac,mind nagyon szép kirándulós-fürdőzős hely
2011. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
45%
Én egyszerűen nem tudnám magam jól érezni még a nyaraláson sem azzal a tudattal, hogy a gyerekem pénzéből mentem... Persze, hihetetlenül büszke lennék rá, hogy Ilyen gyerekem van, aki ennyire szorgalmas és ennyire nagylelkű és érett, de... Olyan nagyon vegyes érzelmeim lennének...
2011. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Büszkék lehetnek szüleid, hogy ilyen gyermekük van!! Én a Tisza-tóra szavaznék.
2011. aug. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%
már erre a nyárra: wellness hétvége,vagy 3 nap, nem hétvégén) Egerben. (Eger szálló) nagyon nyugodt, barátságos hely, szép kisváros, uszoda, szauna, kirándulni is lehet. Ez konkrét példa: ui. a gyerekektől kapták a szülők: és úgy, hogy egy időtartamon belül ők dönthették el, mikor mennek, jelezve a szállónak. Nagyon örültek neki, ahogy meséltek utána, jó volt.
2011. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél nekik utalványt a kitűzött helyre, szállodába stb, amit beválthatnak. Így nem probléma a szabadság-kérdés.
2011. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon rendes tőled! Én is idén leszerveztem egy nyaralást a szüleimnek, én fizettem, igaz én már 29 éves vagyok és állandó keresettel rendelkezem. Rómába, repülővel, 5 napra mentek általam nyaralni. Állítólag nagyon élvezték, de még mindig mondogatják, hogy nem kellett volna. Én bementem a munkahelyükre (segítőkészek voltak, mondhatni szerencsém volt, nem biztos máshol is ez lett volna) és jeleztem a főnöküknek, hogy ebben és ebben az időpontban valószínűleg szabadságot fognak kivenni, ha lehet. Szüleim elé raktam a prospektust, a repülőjegyet és a szálloda foglalót. Nem volt más választásuk. Kivették a szabit, és mentek is az adott időpontban nyaralni. Mondogatták akkor is, hogy nem, nem fogadhatják el, de mondtam, engem ez nem érdekel, csak érezzék jól magukat! Örülni fognak, büszkék lesznek rád, hogy milyen hálás vagy, nem hiába te vagy az kicsi lányuk / kicsi fiacskájuk.. :)
2011. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom még, hogy külföld vagy belföld ennyire még nem gondolkodtam rajta, ez egy kezdeti ötlet, de persze egy olyan tengerparti nyaralás lenne a legjobb, ahol nekik lényegében semmit nem kell tenniük. Ez az ösztöndíj nem kevés pénz és akár teljes két havit is hajlandó lennék rákölteni simán, persze tudom hogy luxus nyaralást kb 100 ezerből két főre nem lehet kihozni 2 személyre, de azért majd próbálkozom valami olyat találni, ami nem is magas árkategória még is jól tudják magukat érezni.

Nagyon vágyódnak külföldre ezt látom rajtuk, amikor élménybeszámolót tartok, repülni is kb 10 éve repültek, arra is mindig megjegyzik, hogy de jó nekem.


Valaki írta a kettős érzéseket... Én is pont ettől félek!! Én ezt teljes szívből adnám, mert szeretném hogy végre kikapcsolódjanak ők is kicsit, nem szeretném ha ez egy percig is rossz érzéssel töltené el őket!

Max télen jutnak el egy-egy wellness napra, jó lenne valami újat, kicsit hosszabbat adni nekik úgy, hogy egyszer végre nem tartják vissza őket az anyagiak, mondván hogy annak a pénznek jobb helye is van. Lehet hogy lenne, de igenis pihenjenek már végre ők is egy kicsit kettesben!

2011. aug. 4. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!