Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szülés közben megkérdezé...

Ha szülés közben megkérdezé az orvos, hogy a saját vagy a baba életét választod, mit választanál? És a párod?

Figyelt kérdés

Filmekben sokszor láttam már ezt, nem tudom mennyire reális, de vegyük csak feltevésképp.

Én megmondom őszintén, szerintem a saját életemet választanám. Akármilyen fájdalmas lehet egy baba elvesztése, szerintem sokkal nagyobb fájdalom lenne a páromnak és a családomnak az én elvesztésem. Ha a babát veszítenénk el, előbb utóbb, ha nehezen is, de lábra állnánk, megpróbálkoznák mégegyszer. De ha magára hagynám egy babával, biztos belerokkana, nem tudná gondját viselni. Meg amúgyse hiszem, hogy fel tudnám áldozni az életem egy olyan babárét, aki még nem is láttam. Szóba jött ez egy barátnőmmel és azt mondta, hogy ő a babát választaná és milyen önző vagyok, hogy én saját magamat. Lehet másképp gondolom majd, ha terhes leszek, de most így látom.

Vélemények?


2011. aug. 4. 23:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
én is magamat..gyerek még lehet akármennyi de belőlem már nem lesz több.
2011. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok szent, sajátomat.
2011. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%
Én sem voltam még soha sem terhes (de majd szeretnék az lenni), de egyenlőre én is úgy gondolom, hogy nem hagynám egyedül a páromat a babával. Egyedül nem hinném, hogy bírná, és mellette dolgozni sem tudna. Teljesen felfordulna az élete.
2011. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, mit választasz, mert az orvosi eljárás szerint mindig az anya élete az első. Ilyen súlyos döntést nem bíznak, nem bízhatnak hozzátartozóra vagy akár az egyik alanyra. Szabály van erre, az anyát kell menteni.


Egyébként épeszű ember nem a gyereket választja.

2011. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem tudom mennyire reális( én se gondolnám, hogy így megy), csak filmekben láttam. Persze ott mindig a gyereket választotta az anya.
2011. aug. 4. 23:59
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Olyankor másképp gondolkodunk. Amikor szültem, már nagyon kész voltam, olyan gondolataim voltak, hogy jobb lenne meghalni, akkor legalább nem fájna... jelzett a gép, hogy valamelyikőnknek gyengül a szívhangja, akkor mindjárt izgulni kezdtem, de amikor megtudtam, hogy nem a babáé, hanem az enyém, akkor megnyugodtam.

Soha nem voltak ilyen gondolataim, és még nekem is durván hangzik, de akkor simán lemondtam volna az életemről a babáért, akit még soha nem is láttam.

2011. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Én is magamat választanám akár mennyire nehéz lenne... 18 éves vagyok nem voltam még terhes.
2011. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
A filmekben azért választják az anyák a babát, hogy legyen valami story.
2011. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Magamat, és szerintem nincs az az épeszű ffi aki egy csecsemővel akarna egyedül maradni!
2011. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Az orvos dönt,és ha az anya menthető az anyát mentik,nem kérdezik meg a nőt,én már voltam terhes,szültem is,és egy szülő nő nincs olyan állapotban,hogy tudjon bármiről is dönteni,legalábbis én olyan voltam mint a ki félig kómás
2011. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!