Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viseli a családod, hogy...

Hogy viseli a családod, hogy nem dolgozol? 20 év körüliek válasza érdekelne.

Figyelt kérdés
Én elmúltam 20 éves, levelezőn tanulok. Hiába keresek munkát egyszerűen nem találok már több mint 1 éve. A családom támogat,de már látom rajtuk,hogy nagyon nem tetszik ez az állapot,amit persze meg is értek. Más szülei, hogy viselik?
2011. aug. 5. 13:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én suli elvégzése után voltam egy évig munkanélküli akkor voltam 21. Támogattak mindenben, de a vége fele már nagyon sokszor mondogatták hogy biztos megnézek mindent, biztos nincs semmi? Már nagyon ki voltam, hogy mindenki ezt kérdi, de szerencsére aztán egy év munaknélküliség után összejött, de sajnos megint ott vagyok, hogy lehet nemsoká visszakerülök abba a rossz helyzetbe...
2011. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
Hát, mi nagyon csórók vagyunk, úgyhogy én minden alja melót elvállalok, abból pedig akad bőven.:S Rá vagyok kényszerülve, de ha te nem vagy akkor ne rágd magad, előbb-utóbb csak találsz valamit.
2011. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nappalira járok egyetemre, úgyhogy természetes számukra is, hogy még nem dolgozom, sose volt ebből gond. 21 vagyok. De ha egyetem után nem kapnék munkát, azzal se lenne bajuk, mert tudnák, hogy nem önszántamból nem dolgozom, Borsodban lakunk, itt kevés a munkalehetőség. Anyukám is munkanélküli :-(
2011. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nemsokára leszek 20 éves,és én is tanulok.Az én szüleim teljes mértékben támogatnak.Anyu mindig azt mondja,hogy

1. Angliában sokkal nehezebb egy külföldi diáknak elhelyezkedni (kint élünk)

2.Egész életemben dolgozni fogok,így bőven ráérek akkor amikor befejeztem a sulit...


De azért nézegetek állásokat,hátha bejön valami.Ha igen akkor elmegyek dolgozni..Már mondták,hogy ha dolgozok,akkor ők egy fillért nem kérnek el tőlem...Gyűjtsem..

19/F

2011. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Én fél év múlva töltöm be a 20-at, most leszek másodéves egyetemista, nem éppen büfészakon (mellesleg külföldi ösztöndíjért hajtok). Szerencsére jól élünk, faluhoz képest viszonylag magas színvonalon, több ingatlanunk van, vannak megtakarításaink is stb., anyám mégis minden nap ezzel csesztet, hogy menjek már el dolgozni, megőrjít, mikor rákezdi és a tipikus bunkó, alpári stílusával nekiáll engem szekálni és lusta dögnek titulál. Azt azért érdemes tudni, hogy kb 20 állást pályáztam meg a nyárra diákmunkaként, mindig az volt, hogy "majd tájékoztatunk", "majd visszahívunk", "majd megkeresünk", "sajnáljuk, dee....", aztán semmi sem jött össze, pedig szinte bármit elvállaltam volna a legeslegalján kívül. Nagyon rossz érzés nekem is, bár apám általában nem érezteti, hogy nyűg lennék, de néha belőle is megszólal, anyám meg rendszeresen... és nagyon rosszul esik, tényleg, hogy ennyire önzőek, és ekkora teher vagyok 19 évesen. Év közben egyébként a szoc.tám-ból és a Bursából élek, ez 24ezer Ft, apám még néha kifizeti a bérleteimet, így spórolósan, de kijövök úgy, hogy itthon eszek általában. Sajnos nagyon nehéz a helyzet, az egész országban ilyen, ráadásul én nem is valami nagy városba járok, sem turisztikai központ, semmi nincs, így még rosszabb. De ez van, talán jövőre kijutok Ausztriába, ott több lehetőség van. :)
2011. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig azt mondják, hogy lesz még időm dolgozni sok-sok évet, úgyhogy tanuljak, amíg lehet. Persze, mind a főiskola, mind az egyetem mellett dolgoztam, most van egy "üres" évem, készülök a doktori felvételire, de emellett is melózok, csak nem egy helyen nyolc órában, hanem több helyen, szakmai munkákat. De szerintük nem kellene ennyire hajtanom...

Kitartás! Remélem, minél hamarabb találsz munkát!

2011. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én idén végeztem az egyetemmel, még nem találtam állást. A szüleim nem piszkálnak, mert tudják, hogy milyen nehéz munkát találni, és látják rajtam is, hogy megvisel ez a dolog. Tesómtól érkezik néha egy-egy beszólás, de most mit tudnék csinálni? Én tényleg keresek munkát, de nem nagyon hívnak vissza.
2011. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Nekem amikor betöltöttem a 18 évemet,apám elém állt és azt mondta.

Ma felnőtt lettél hivatalosan is.Mától nem kell eltartanom téged,és nem is tudlak,úgyhogy innentől kezdve old meg a problémáidat.

Megértettem hogy mit akar mondani,így elvállaltam a gyári melót is,hogy legyen munkám..Sajnos nekem el kellett mennem dolgozni,és sajnos a munkahelyem nem tolerálta hogy suliba járok.Végül döntenem kellett.Vagy a meló(ami ugye fizetés= megélhetés) vagy az iskola (ami ugye tanulás= éhenhalás) A munka mellett döntöttem,így ott kellett a sulit hagynom.

2 hónapja albérletbe mentem,és dolgozom tovább.De nem kesergek..Egyszer ha majd jobban élek,elmegyek egyetemre is..Addig ez az élet jutott nekem..

23 /N

2011. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megmondták annak idején, hogy irány dolgozni... Voltam eladó meg műszerész a levelező mellett, most meg nem vesznek fel sehová a szakmámmal, (ami mellesleg nagyon jó, 2 szakmai nyelvvizsgával!!!) mondván, hogy nincs gyakorlatom. Pedig akár ingyen is elmennék gyakorlatot szerezni, de SEMMI!!! Szóval, ha valaki tudja, hogy mi a megoldás... ? Tudom, vállalkozás, na de miből?
2011. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én államvizsga után 2 hónapig voltam munkanélküli (nappali tagozatra jártam). Diplomám még nincs, mert le kell még tennem 2 felsőfokú nyelvvizsgát, de átmenetileg gondoltam keresek valamilyen munkát. A 2 hónap alatt folyton kérdezgettek, hogy na találtam-e már valamit, nem szemrehányóan, de meg kell hagyni, elég idegesítő volt. Végül találtam a közelben egy elég rosszul fizető állást, ahol be sem jelentettek, de elvállaltam. 4 hónapig dolgoztam ott, most léptem ki, mert szeretnék a nyelvvizsgákra koncentrálni és valamilyen normális munkát keresni. De legalább félre tudtam tenni egy kis pénzt.

Igazából nem zavarja őket, sőt ők mondták, hogy csináljam meg mielőbb a vizsgákat, utána ráérek dolgozni.

Nem is a családom miatt várom, hogy találjak egy jobb állást, hanem magam miatt. Jó érzés minden hónapban megkapni a fizetést meg az, hogy nem függök úgy a családtól.

2011. aug. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!