Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viseli a családod, hogy...

Hogy viseli a családod, hogy nem dolgozol? 20 év körüliek válasza érdekelne.

Figyelt kérdés
Én elmúltam 20 éves, levelezőn tanulok. Hiába keresek munkát egyszerűen nem találok már több mint 1 éve. A családom támogat,de már látom rajtuk,hogy nagyon nem tetszik ez az állapot,amit persze meg is értek. Más szülei, hogy viselik?
2011. aug. 5. 13:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én tanulok nappalin, de szívesen mennék dolgozni, viszont én pont az itthoni teendők miatt nem tudok hosszabb távú munkát vállalni. Anyám egyedül nevel engem és a húgomat ezért rengeteget kell itthon segítenem. De szeptembertől lehet elmegyek rendesen dolgozni suli mellet, és akkor majd haza adok pénzt.
2011. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
20n vagyok, levelezőn tanulok, nem viszonyultak hozzá sehogy, fizetnek nekem külön lakást, + kapok elég pénzt, nem vagyok rászorulva. De ősztől költözöm külföldre és ott fogok dolgozni, ennek örültek, de sosem voltam kényszerítve hogy dolgozzam, magamtól akartam menni.
2011. aug. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel orvosis vagyok (és annak is még csak a szívatós éveiben járok), ezért teljesen természetesnek veszik, hogy tanulok, sosem volt ebből gond. Ha túl leszek az első 3 éven, akkor az utolsó években tervezek munkát vállalni mellette ("szerencsére" annyira rossz helyzetben van az egészségügy, hogy már most is kapkodnának értem, csak dolgozzon valaki), de addig lehetőségem sincs rá, annyit tanulok. Hálát adok az égnek, hogy a szüleim tudnak támogatni.
2011. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Engem se kényszerítenek,de sokszor látom,hogy mennyivel könnyebb lenne ha magamnak tudnék fizetni mindent. Én a szüleim miatt és legfőképpen magam miatt szeretnék dolgozni,de ezen a környéken nincs túl sok lehetőség. Ráadásul pénzügyi területen szerzett szakmám van,és nagyon sok ember rendelkezik ilyen képesítéssel ezért inkább a gyakorlattal rendelkezőket részesítik előnyben. De azt nem értem,ha nem vesznek fel sehova mert nincs gyakorlatom,akkor, hogy fogok szerezni a későbbiekben?:S Nagyon rossz,hogy mindig van valami kifogás,hogy miért is nem alkalmazzák az embert. Van aki túlképzett, van aki túl idős, van aki túl fiatal, és még sorolhatnám...:(
2011. aug. 5. 14:12
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
21 éves vagyok, tavaly végeztem a sulival, nem sikerült munkát találnom, a szüleim beleegyeztek, hogy kifizetik a műkörmös sulit, ami mindig is álom volt számomra. Munkát azóta is keresek, de vagy nem válaszolnak, vagy jön ez majd értesítünk üzenet, de ez a legritkább. A szüleimnek ott segítek, ahol csak lehet, a háztartást szinte teljes mértékben én vezetem, de elég rosszul érzem magam, hogy "élősködök" a nyakukon.Ők nem éreztetik, hogy baj, de nekem rossz.
2011. aug. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off: 10 éve pénzügyi gyakorlatom van, banki, biztosítós. Nekem meg diplomám nincs, csak abszolutórium. Én meg ezért nem találok állást. Ja, és 33/N vagyok, és még gyerekem sincs, tehát szülés előtt... Ha lenne gyerek, meg kicsi lenne, akkor az lenne a baj. Úgyhogy vállalkozó lettem. Gyakorlat nélkül is el lehet ezt kezdeni, pénz sem kell hozzá. Akit érdekel, írjon.
2011. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Miért nem diplomázol le?

Megőrülnék,ha az abszolutórium a kezemben lenne, de a diploma nem.


Egyébként ha az én helyzetemet nézzük, még hallgató vagyok, a szüleim támogatnak, azt mondták ez a dolga egy szülőnek, rájuk bármikor számíthatok.

Persze én is segítek, ahol tudok, de állandó munkát nappalis hallgatóként nem fogok kapni.

Tőlem a szüleim soha nem kérték el sem a munkával sem a tanulmányaimmal szerzett pénzt, én is értetlenül nézek azokra a szülőkre, akik erre képesek :S

2011. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én érettségi után elmentem egy 2 éves szakmát tanulni, de egy vizsgám nem sikerült tavaly májusban, így kivártam itthon az őszt, hogy vizsgázhassak, és a szakmámmal el tudjak helyezkedni. Novemberben sikerült is, és azóta munka nélküli vagyok.

Hogy viselik? Eleinte azt mondták ne izguljak, támogatnak, de most már nekem is sokszor mondják hogy ha mást nem, kérdezzem meg az egyik ismerőst az egyik áruházban hogy kell-e pénztáros vagy árufeltöltő. Ha augusztus végéig nem találok semmit, akkor szeptembertől megyek árufeltöltőnek. Már én is unom az itthon létet + azért jó lenne már egy kis saját pénz is.


22/L

2011. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én most töltöttem a 19et. Ebben az évben fogok érettségizni. Utána vagy maradok +2 évet, hogy meglegyen a szakma is vagy próbálok munkát találni. Már most próbálkoztam idénymunkákkal és diák szövetkezeteknél, de nem sok minden jött össze sajnos.
2011. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok, idén végeztem egyetemen. Nekem kicsit más a helyzetem, mert a párommal élek és van egy kisfiúnk is. Így valamennyivel hozzájárulok a családi költségvetéshez, de az egy fizetés nagyon kevés. Szerencsére a párom nem csesztet. A kisfiú októberben lesz 3, én gőzerővel hajtom a melót, de eddig, 2 hónap alatt, semmi értékelhető nincs.
2011. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!