Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki még hasonló helyzetben...

Van aki még hasonló helyzetben van, hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
17/L vagyok,van1 nővérem saját családja van,a szüleim elváltak,anyának van egy újabb pasija,aki alkoholista,dohányos és roma(ezt ne vegyétek sértésnek rájuk nézve),nem dolgozik.Anya folyton kiabál meg üvöltözik velem,mindig küld dolgozni,már tavasz óta bevagyok jelentkezve3féle diákmunkaszövetkezetbe,egyiksem tudott adni munkát,már apuval is utána jártunk,és semmi.Ha kiborul az asztalaon valami,rögtön én vagyok a hibás.Sose takarít meg főz,meg mosni sem akar,a pasija után is olyan minden mint a disznóólba.A gyerekkoromat is tönkretette,mert az előző pasija meg is vert,anya mindig őket pártolja,engem soha,rondán beszél mindenkivel,nincsenek barátai se,nem is dolgozik,nekem se túl sok barátom van,akik átjöttek mindenkit kitiltott innen,nem enged sehová,ha csörög a telefonom mindjárt megkérdezi ki volt az,kutat a dolgaim között,a szobámat nem zárhatom be,mert akkor az a baj,télen nekem kell fát vágni,meg befűteni,mert nem érdekli az se,pedig reggel ötkor kelek mert 6ra már megy a buszom nincs másik amivel mehetnék suloba,és hatkor érek haza....Érettségizek az idén,nem tanulok rosszul kb 4es az átlagom,de fogalmam sincs mit kezdhetnék magammal.Van barátom,ő egyetemre jár,már5 hónapja együtt vagyunk,de anya nem tud róla,nem költözhetek apához mert anyám kitiltana az életéből,meg mindenki rám lenne mérges,arra gondoltam kollégista leszek,de nem tudnánk fizetni se : ( Folyton szorongok,mindenért engem hibáztat az anyám,egész nap fáj a fejem,alig eszünk valamit mert a pasija elkölti az összes pénzét,nem tudom mit tehetnék: S Hogyan lehet ezt elviselni?Már kiskorom óta ez megy,és én ebbe beleőrülök!!!!!Érzem ahogy lenéz,meg mintha cseléd lennék vagy nem is tudom,van hogy le*urváz,...................... :'( :'(
2011. aug. 7. 14:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nővéredhez nem mehetsz?Csak átmenetileg,amíg nem találsz más lehetőséget.
2011. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Elösször is: nagyon sajnálom! Szerintem akkor is költözz apukádhoz, ha anyukád kitílt az életéből, mert nem nőhetsz fel ilyen környezetben!
2011. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Bocsi,de én örülnék a helyedben,ha kitiltana az életéből az anyád.
2011. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy lassan érettségizel, addig bírd ki, aztán, ha a barátod is végez a tanulmányaival, keressetek valami munkát és költözzetek minél messzebbre.
2011. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:

A nővéredtől nem tudsz segítséget kérni? Amúgy ez egyáltalán nem normális, szerintem jelentsd egy gyermekvédelmisnek (asszem 18 év alatt segít, de nem biztos :S), sok sikert!!! ^^

13/L

2011. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Menekülj onnan minél előbb, amint tudsz. Sajnálom, de anyukád szörnyű ember, ha igaz, amit írtál. Mást nem hiszem, hogy tehetsz.:(
2011. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnállak nagyon! Ugyan nem vagyok ilyen helyzetben, de van némi tapasztalatom ezügyben, mert nekem mindkét szülőm alkoholista volt, és csak 19 évesen sikerült elköltöznöm otthonról. 24 voltam, mire végre elváltak, azóta mindketten normálisabbak, és anyu már az alkoholproblémitól is megszabadult.

Bocsi, hogy tanács helyett kérdezek, de miért nem gondolod jó megoldásnak, hogy apukádhozz költözz? Vele sem jó a viszonyod? Írtad, hogy akkor anyukád kizárna az életéből, de a leírtak alapján ezt én nem látom akkora nagy katasztrófának. Sőt, lehet, hogy ez kicsit őt is ráébresztené, hogy ha így folytatja, elveszíthet téged.

2011. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"nem költözhetek apához mert anyám kitiltana az életéből"

Ha egyszer ilyen,amit leírtál,hát bizony nem érdekelne és mennék apámhoz.Ha jól kijösz a fateroddal,akkor nem értem miért gondolkozol ezen....

2011. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Fogd a cuccod és fuss!!! Tönkre fog tenni!!!
2011. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

ez nagyon szomorú.. egyedül nem is igazán tudnál mit kezdeni ezzel a szituval, ráadásul még kiskorú is vagy..

nincs a közeletekben ún. Családsegítő központ? oda be lehet menni anyuci engedélye (vagy tudta) nélkül is.. am meg lehet, h apukáddal kéne vmit kitalálni, ha mást nem, akkor a helyezésedet kéne újratárgyalni.. lehet, h hülyén hangzik, de ha anyud ellen vallasz, akkor a bíróság is apudnak ítélne (már ha apud dolgozik és el tud tartani)

2011. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!