Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak így? Valaki...

Mit csináljak így? Valaki hasonló helyzetben mit csinált?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval az lenne a gondom, hogy sosem volt még barátom és most van egy fiú, akivel hát eléggé jól kijövök és ha minden jól megy lesz több is mint barátság...és az a bajom, hogy sajnos én a szüleimmel és eleve a családban senkivel sem beszéltem meg az ilyen dolgokat se semmi mást, magyarul mindenki elvan magának és csak élünk együtt(ne értsétek félre, nem vagyunk rosszban)csak egyzserűen senki nem nyitott sose a másik felé ilyen téren. Az lenne a problémám, hogy most akkor bemutassam nekik a barátomat majd, vagy mégis ezt hogy "illik"? ha például el akar jönni hozzánk meg minden, nekem ez annyira nem természetes:( csak úgy nem hozhatom ugye ide, mert egyrészt nem az én házam, másrészt pedig, ha már itt van akkor jóhogy bekéne mutatni, de csak úgy a semmiből, egyik napról a másikra?:/

Légyszives értelmes válaszokat írjatok, esetleg, aki volt már ilyen helyzetben, vagy hasonlóban valami tanácsot adjon!Előre is köszönöm!


2011. aug. 30. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor szeretne menni hozzátok, előtte nap szólsz a szüleidnek, hogy "szeretném holnap bemutatni a barátomat, Pistinek hívják, X hete vagyunk együtt. Holnap hatkor megfelel nektek, ha átjön?"

Amikor ott van, akkor meg pont úgy kell bemutatni és viselkedni, mint máskor ha bemutatsz egymásnak embereket.


Semmi ördöngősség nincs benne :)

2011. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először hozd fel, hogy van egy fiú, akivel nagyon jóba vagytok. Utána mondd el, hogy kedves, jólelkű, vicces, intelligens, és ha minden jól alakul, akkor lehet több is, mint barátság. Majd említsd, hogy akár be is mutathatnád itthon, mert egész jól összemelegedtetek. :)
2011. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha most hozzáteszed hogy 35 éves vagy, ráadásul fiú akkor megőrülök.
2011. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a megoldás, hogy megpróbálod először a családban elrendezni a dolgokat, nem akkor, amikor már ott a fiú.

Legyél te, aki nyit, legalább annyira, hogy említsd meg a szüleidnek a dolgot. Van egy fiú, aki most fontos neked és át fog jönni ekkor meg ekkor. Nyilván minden további attól függ, hogy a család többi tagja hogy reagál erre.

Szerintem egy fiatalnak joga van elvinni magához a barátokat,fiúját/csaját, akkor is ha az nem az ő háza, mint ahogy te mondod.

Hogy mit illik? Mert ez volt a kérdésed. Először is illő volna a családokon belül a minden családtag számára kielégítő kommunikáció. Akkor talán senki számára nem adódna olyan helyzet, ami a saját szerettei előtt feszélyezi.

2011. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nálunk ez a "fiú-téma" is tabu volt eddig, szóba sem került, ilyen komolyabb dolgokat a szüleimmel soha nem beszéltem meg...sajnos ők pont azok a stílusúak, akik úgy tartják, hogy majd az iskolában mindent elmagyaráznak mindenről, gondolok itt a felvilágosításra stb...maygarul egyzserűen félek odaállni eléjük és ilyen témákat felhozni.
2011. aug. 30. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt várd ki, hogy a fiú IS akarja megismerni a családodat. Ha viszolyogsz attól, hogy órákig kínosan jópofizzon a család, kösd össze valami programmal. Mondjuk moziba, vagy koncertre mentek 8-ra, kérd meg őt, hogy menjen érted közlekedési idő+fél órával előbb. A családnak pedig mondd azt egyszerűen, hogy programod van egy nagyon kedves fiúval, érted jön majd, és megismerhetik.

Figyelj csak, az élet rendje az, hogy a fiúk lányokkal, a lányok meg fiúkkal szeretnének ismerkedni. És MINDENKINEK van egy első kapcsolata, akit elég komolynak gondol ahhoz, hogy megismerje a család is. Ne görcsölj, és parázz emiatt, még akkor sem, ha kicsit bénára sikeredik az első találkozás. Ha ti fontosak lesztek egymásnak, a család is el fogja fogadni a srácot, mert hozzád tartozik

2011. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? az első válaszoló jól leírta tök egyszerű a helyzet, megmondod h hazaviszed és kész bemutatod
2011. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2011. szept. 2. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!