Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan fogadjam el és szeressem meg magam?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem a legjobb kategória,elnézést.

Már évek óta küzdök az önbizalomhiánnyal.Mostanra már kicsit jobb a helyzet,de még most is sokszor úgy érzem,hogy én kevesebbet érek mint mások,magamra tök máshogy tekintek,mint másokra.Szeretném magam elfogadni(pl.az arcomat nem találom a legszebbnek,de ezen nem tudok változtatni),illetve szeretném magam szeretni,úgy ahogy vagyok,és szeretnék másként tekinteni magamra.

Tudnátok vmit tanácsolni?

17/L


2011. aug. 7. 14:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
2%
Ne nézz tükörbe.
2011. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Találd meg magadban a szépet! Nem csak külsőleg értem! Ami jó, amitől különlegesnek számítasz. Mindenkinek van ilyene, valaki észreveszi és kihasználja, van, aki nem. Ettől épp olyan különlegesek. Valamint az is fontos szerintem, hogy a lelkeddel éppen annyit foglalkozz, mint a külsőddel, ha nem többet. :)
2011. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Ha csak kinézetről beszélünk, akkor tegyél meg mindent, hogy elégedett legyél magaddal.Pl. sportolj rendszeresen, nézegess sminkelős videókat(youtubon rengeteg van), tanuld meg, mi áll neked jól.

Ezen kivül, lehet, hogy hülyeség, de keress valakit (lehet hiresség, modell, vagy bárki), aki neked nagyon tetszik, és próbálj meg rá hasonlitani.Ha pl. ennek a személynek hosszu haja van, neked meg rövidebb, akkor növeszd meg és vágasd olyanra.stbstb Lehet, hogy ez hülye ötlet, de szerintem bevállhat.

2011. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
az utolsó kommentelővel nem tudok egyetérteni ... sajnálom, de a kérdezőnek hatalmas méretű önbizalomhiánya van, Te pedig ráteszel egy lapáttal, mert arra biztatod, hogy másra hasonlítson.. ezzel eléred, h ne legyen saját stílusa, életcélja, stb Inkább ÖNMAGÁT kéne megtalálnia, és ahogy egy válaszoló már írta előttem, fel kell fedeznie egyfajta különlegességet (akár a külsején, akár a belső tulajdonságaiban)
2011. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Próbálj meg segiteni embereken,vagy akár egy kutyamenhelyen,és akkor rögtön nem érzed magad feleslegesnek...De az is jó ha befogadsz egy árva kutyát v cicát v veszel valamilyen állatot és akkor rögtön meglátod,h nem vagy értéktelen.Nem tudom mennyire jó ötlet,de meg lehet próbálni... :)

És sok szerencsét!

2011. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Én is így vagyok mint te, csak fiúban.

Ha gondolod küldhetsz képet privátban.

19/F

2011. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha pl szép a lábad, akkor hordj rövidnadrágot, feszülős gatyákat stb. tehát mindig emeld ki magadon ami szép, ha a szemed szép, fesd ki valami szépre, és mások tekintetét odavonzza. Tanuld azt amit szeretnél majd, tanulj nyelvet, kezdj el valami tanfolyamra járni. Esetleg, ha nincs jó alakod, akkor kezdj el sportolni valamit, akár egy edzőteremben futópad, vagy fitness, stbstb, és akkor máris büszke lehet majd az alakodra, mivel azis fontos ám. Ha nincs önbizalmad, nem néznek meg, ha van önbizalmad igen. Sok függ ám ettől, van olyan barátnőm aki nem kimondottan szép, de mivel elfogadja magát, van önbizalma ezáltal kisugárzása, tapadnak rá a hapsik.
2011. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sörensen ***** válasza:

Sikerélményre van szükséged. Sikerélményed akkor lesz, ha valami olyat próbálsz ki, amit korábban nem, és rájössz, hogy meg tudod csinálni. Pl. kezdj el valami új sportot, hobbit, házi munkát. Lehetőleg ne az iskolai teljesítményedben gondolkodj (bár onnan is érkezhet sikerélményed), mert egyrészt az nem új, hiszen 11 éve csinálod, másrészt az önmagában fordítva fog elsülni. (Önmagában a tanulmányi eredmény nem jelent semmit, csak akkor fog, ha használod is a tudást, de az még messze van.)

Az is lehet sikerélmény, ha segítesz másokon, embereken, állatokon, vállalsz közösségi munkát, stb. A lényeg, hogy nyiss és próbálj ki valami újat!

2011. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

szia

ahhoz hogy legyen önbizalmad először el kell fogadnod önmagadat olyannak amilyen vagy.

az segít, ha fogsz 1 papírt és leírod a pozitív tulajdonságaidat ...(lehet külső és belső is) minden nap ránézel,vagy ha épp elfog az érzés akkor is ránézel ezekre és pozitív gondolatokkal töltöd el a fejed


az is segíthet h mindennap elmondod a tükörbe nézve,hogy szeretem magam!(mondjuk 20szor) és nem ér csalni és komolyan kell gondolni


még1 megoldás az ha kitűzöl magad elé kisebb célokat és megjutalmazod magad valamivel ha eléred,és ha eléred közben megtanulsz bízni önmagadban(és a lényeg h elöször valami könnyűt tűzz ki célul,és egyre nehezíts)

ha szeretnél akkor írj privát e-mailt és akkor tudok még több tippet adni

2011. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Istenem, ez a sok elvont választ...


A külső igenis fontos és ameddig nem elégedett a külsejével, addig segíthet 300 árva kiskutyán is - ami amúgy klassz dolog és támogatom -, de ettől még nem lesz magabiztos.


Szerintem nem hülyeség, amit az egyik válaszoló mondott. Keress egy hírességet, aki tetszik neked (a haja, stílusa, sminkje, alakja). Abból már meríthetsz ötletet. Nem kell mániákusan az ő ízlésvilágát követni, de kezdetnek jó. Ha nem vagy elégedett a testeddel, sportolj, járj el edzőterembe, figyelj oda az étkezésre. Ha a bőröd nem szép, menj el bőrgyógyászhoz, kozmetikushoz és ápold rendszeresen stb.


Ha már kezdesz elégedettebb lenni a külsőddel, hidd el máris magabiztosabb leszel és több mindenhez lesz kedved.

2011. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!