Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek, elköltözni nem...

Mitévő legyek, elköltözni nem tudunk..kisbabát ide hogy vállaljak? Tanácsot szeretnék tőletek kérni..

Figyelt kérdés
Hát az én történetem nagyon bonyolult de próbálom összefoglalni.21 éves vagyok még mindig a szüleimnél élek a párommal aki 30 éves,az apám miota élek azota egy alkoholista barom.Már 65 éves és még mindig iszik nem tanul az esetből,régen mindig verte anyumat de miota felnőttem azota én simán megverem sőt már a családban mindenki adott neki és nem tanult volt rendőrségen is egy napot és abbol sem.Mostmár ott tartok hogy nem érdekelne ha inna csak ne kötekedne állandóan nagyon idegesítő és az a legnagyobb baj hogy a párommal kisbabát szeretnénk de nem tudunk elköltözni anyagiak miatt ebben a hónapban lenne lombikkal kisbabánk ugyanis már 3 éve szeretnénk és tudom hogy az apám nem változna meg és annyira kétségbe vagyok esve nem tudom mit csináljak.:(Az a baj hogy mikor jozan akkor meg egy falat kenyér annyira aranyos.Anyu meg azért nem vált el tőle mert jelzálog van a házon meg egy csomo hitel stb......Ugyhogy nem tudom mit kéne tenni.Nagyon kivagyok már idegileg!
2009. ápr. 10. 11:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek. De én semmi esetre sem vállalnék gyereket apámék házába. (Te irtad, hogy anyagiak miatt költözni nem tudtok), A gyerekre lesz pénz?? Úgy nő majd fel, hogy az alkesz nagypapát veri az anyukája?? Ez nem feltétlen jó példa gyereknevelésnél! Persze ez csak az én szerény véleményem. Semmi esetre sem szeretnélek vele megsérteni....
2009. ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia

23 éves srác vagyok és nekünk is faterral vannak problémáink, kezet emelt már többször anyura de amikor hazaértem suliból mindig kapott tőlem amikor szólt róla anyu h bántotta.


mi nem szeretnénk a bnőmmel pár évig babát addig míg nem változik meg anyagi helyzet rendbe van ugyan, de mégse lenne jó példa a picinek fater italozása.


Sztem még várjatok ti is.

2009. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a dokim azt mondta ha most nem válalok gyereket akkor lehet hogy soha nem is lehet én meg abba bele is halnék!Igy is annyit szenvedtünk már e gyerek végett volt egy csomó műtétem stb...Hát tényleg nem tudom!Tudom ez most egy kicsit szönyű amit irok de itt mindenkinek az lenne a legjobb ha meghalna.De tudom hogy ő még vagy 20 évig biztos köztünk lesz már csak azért is mert az ég világon semmi baja és ráadásul szed vagy 10 gyógyszert és arra iszik anyukám meg 55 éve őneki megmár minden betegsége van.:(
2009. ápr. 10. 11:29
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok! Mi helyzet a párod szüleivel, ott nem lakhatnátok átmenetileg? Ugyan még az sem saját ház, de esetleg jobb lenne a családi viszonyokról alakuló képe a babátoknak!
2009. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Még olyan fiatal vagy, biztos, hogy később nem próbálkozhatnátok lombikkal? Mi zárja ki, hogy pl. 2 év múlva kezdjetek bele? Még akkor is csak 23 leszel. Nem vagy egyszerű helyzetben. Esetleg a párodnak a szüleihez nem tudnátok ideiglenesen odaköltözni? Én megmondom neked őszintén, hogy akkor sem vállalnék a helyedben gyereket, ha nem lenne később lehetőség a gyerekvállalásra, mert csak a gyereknek ártasz ilyen környezettel és nem kicsit. Mély nyomokat hagyna ez benne épp úgy, mint benned. Most vidéken laktok vagy városban? Lehet, hogy egy kis faluban, ahol olcsóbbak a házak tudnátok venni viszonylag olcsón. Ha mindketten dolgoztok, csak összejön valamennyi pár éven belül, hogy arra alapozva el tudjatok költözni. Tegyetek félre amennyit csak tudtok. Nem rosszból mondom, de ezt biztos te is tudod, hogy egy gyerek nem olcsó mulatság. Ha nincs pénzetek különköltözni, biztos, hogy el tudjátok tartani?
2009. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Hát lenne egy üres ház pont anyosomék mellet amit ők vettek de nincs kész az a baj pénzünk meg nincs megcsináltatni náluk meg nem zavarnánk mert a párom öcse és a bátyja meg a kisfia is ott laknak ugyhogy nem tudunk oda menni:(
2009. ápr. 10. 11:52
 7/29 A kérdező kommentje:

Vidéken lakunk egy 90négyzetméteres házban engem meg anyukámat most küldtek el a munka helyről.(Amugy heves megyében lakunk ahol nagyon szar most a helyzet!)

Csak a páromdolgozik de most is csak 78000et kapott ebből 51000ft a kocsi.A babával kapcsolatban már tényleg nem tudom mit csináljak:((Nagyon ki vagyok.........

2009. ápr. 10. 11:56
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Megint az első vagyok! Ne haragudj, de ha 78 ezerből 51 csak a kocsira megy, akkor miből éltek, és főleg miből akarjátok eltartani a babát??? Ez felelőtlenség!

Simán lemondanék a kocsiról és az 51ezret inkább fizetném lakáshitelre, ahol a magam ura lehetek, aztán lehet gondolkodni a gyerekvállaláson!

2009. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Én ennyi pénzből nem mernék gyereket vállalni. Gyűjtsetek eleget arra, hogy anyósodék mellé tudjatok költözni, ilyen lehetőséget valószínűleg nem fogtok kapni máshol. Először költözzetek oda és utána a picire gyűjtsetek kicsit, hogy mire megérkezik, meg tudjátok venni, ami szükséges. Csodálom, hogy ennyi pénzből meg tudtok élni. Mindenképpen gyűjtsetek előtte, mert ez így senkinek sem lenne jó. A gyerek születése csak a kezdet. Gondold át: mi van, ha véletlen megszűnik a párod munkahelye is? Ti még csak-csak tudtok valahogy élni, de egy 2 évesnek próbáld megmagyarázni, hogy ma nincs kaja, neked nem vehetünk ruhát vagy játékot. Ruhát is nagyon sűrűn kell venni. Ha nem is sokat, de pár havonta állandóan nagyobb kell. Ha nincs ismerősöd, nem leszel képes új/használt cuccokat venni ennyi pénzből meg kaja is kell, de ezek csak alap dolgok. Még sem játék, sem kiságy, sem pelenka nincs benne. Én a helyedben anyós mellé költöznék, ha már ott van a ház üresen. Minden fillért takarítsatok meg, mert sok kicsi sokra megy.
2009. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%
A párod szüleihez nem tudtok átköltözni? Már ha ott jobb lenne a helyzet.
2009. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!