Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, hogy elköltöz...

Mit kell tennem, hogy elköltözhessek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Apám megvert, mert tegnap este később értem haza egy koncertről (a hangolás miatt tolódott kb. 1 órát, de SMS-ben meg is írtam, h késni fogok, barátom szüleivel mentem, haza is hoztak, de nem hozzám igazították magukat, hogy 10re haza kell mennem egy fél 9kor kezdő koncertről). nem ez volt az első eset, de nyomok nincsenek, csak az állkapcsom lehet, hogy kiugrott, mert azóta alig tudok rágni. A suliban van egy gyermekvédelmis, ha neki szólok, akkor meg lehet oldani, hogy barátomékhoz költözzek? (már beszéltem velük, azt mondták, hogy szívesen kimentenek innen). hogy működik az ilyesmi? elég csak a gyerek kérése a költözésre, vagy rendőrségi ügy lesz, és vizsgálatot tartanak? Félek nagyon. :(
2011. aug. 7. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyámügy hivatalból feljelenti az apád, akkor még bírósági per is lesz belőle.
2011. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyukád, anyukád családja nincs hatással apádra? Tudnak egyáltalán a félelmeidről?
2011. aug. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fordulhatsz az ifjúságvédelmishez, az megy a gyámügyhöz, papír mindenképp kell róla, hogy bántalmazás történt, de, hogy mehetsz-e a barátodhoz, vagy arra a két évre intézetbe kerülsz... Ezt majd megmondják az okosok.
2011. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen kérheted a gyámhivataltól a szülői ház elhagyását. DE ehhez igen nyomós indok kell!

Meghallgatnak téged, aztán a szüleidet, és a befogadó családot is.

Vagy kérheted a gyermekjóléti központnál, hogy átmeneti otthonba kerülhess. Ez tudom vérmesen hangzik, de nem az!

Ha kíváncsi vagy kérdezz, ha tudok segítek.

2011. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már nem élnek anyum szülei, anyumnak meg hiába mondanám el, ő mindig dolgozik, apum meg sokat van itthon, és olyankor meg a leki terror van csak:( Lehet csak simán elköltözni rendőrségi ügy nélkül, ha a sértett kéri(persze a gyermekvédelmis bevonásával)?
2011. aug. 7. 19:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Az nem elég nyomós indok, hogy lelki terror van, meg vernek? Vagy ahhoz orvosi vizsgálat kell? Ilyenkor mit lehet tenni, ha figyel arra, hogy ne maradjon nyoma? :(
2011. aug. 7. 20:00
 7/9 ava87 ***** válasza:
De, elég nyomós indok. Az nagyon jó, ha a gyerekvédelmisnek szólsz, ő tisztában van vele, hogy mi merre meddig. Szerintem jó eséllyel kerülhetsz a barátod szüleihez, hiszen már 16 éves vagy, ha van rendes ismerős család, aki befogadna, annak ők is csak örülnek, legalább nem kell intézeti helyet biztosítaniuk.
2011. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy apukád ver az elég indok. De sajnos ez tényleg nem fog egyik napról a másik napra menni. Első lépésként menj el a gyermekvédelmishez az iskolában. Mondd el neki, hogy mi van otthon. Ő is elmondja majd, hogy mit lehet tenni. Ha csak úgy elmész otthonról, hogy szüleid nem egyeznek bele, akkor akár rendőrséggel is hazavitethetnek a szüleid.Merthogy kiskorú vagy és ők felelnek érted. Ha megtudod beszélni velük, hogy ez ne legyen gáz,vagyis elengednek nem lesz belőlle ügy akkor elköltözhetsz. Ha pedig nem akkor->gyermekjóléti/gyermekvédelmis az iskolában->családgondozás->neked pszichológiai vizsgálat (a verés és a terror miatt)->megoldás keresése->innen többfelé mehet amit már fentebb leírtam. -gyámügy és a szülői ház elhagyásának kérelme vagy átmeneti otthon
2011. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősőméknél hasonló helyzett volt, ott egy barátnőnek a szüleivel együtt ment a hivatalba hogy ők vállalják azt hogy náluk lakjon (régen volt már nem tudom mi volt rá a szakszó)
2011. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!