Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszatérő alkoholizmus! Hogy...

Visszatérő alkoholizmus! Hogy éltétek túl, családtagok?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista. Volt hogy évekig ivott, volt, hogy évekig szünetelt. Most ilyen háromhónapos periódusoknál tartunk, amely során egy hónapig földrészeg, nem érdekli semmi, még ha az utolsó fityinget is elissza, aztán legyengül, kórházba kerül és van 3 tiszta hónapja. Intellektuális ember, akiről józanon egy kívülálló meg sem gondolná, hogy alkoholista és nem tud ellentmondani a fránya piának. A gond az, hogy ha nekiáll szó szerint NINCS EGY JÓZAN PILLANATA SE. Volt már elvonón többször is de csak ideig óráig tartott a hatása. Ma ott állunk, hogy nem merjük alkoholos környezetbe engedni (pl. lagzi) mert bármennyire is okos és intelligens ember nem tud ellentmondani ha megkínálják.


Aki volt hasonló helyzetben kérem írjon hogy élte túl a szituációt! Én lassan idegroncs leszek, akárcsak a húgaim és édesanyám.


18/L


2011. aug. 8. 13:23
1 2
 11/11 anonim válasza:

szia.


szörnyű dolgok.az én apám is alkoholista volt sajnos,és mellette anyukám is ivott gyakran.

apu is megjárta az elvonót,ha jól tudom 2szer,de sokat nem segített.

egy darabig tiszta volt,aztán megint visszaesett.

végül májzsugorban halt meg,a kezem között.

a kórházban megfogadta,hogy nem iszik többet,de már késő volt.

az a baj,azt mondják,ha vki egyszer már az alkohol fogságába került,akkor soha nem fog kigyógyulni,mindig alkoholista marad.

csak legfeljebb ha soha többet nem iszik meg egy korty italt sem,akkor csak rejtetten.

de mindig nagyon kell vigyáznia,nem szabad engednie a kísértésnek,nehogy visszaessen.

Nektek sok erőt és kitartás!

2011. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!