Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A keresztszülőket meg kell...

A keresztszülőket meg kell hívni a keresztgyerekük szüli- és névnapjára?

Figyelt kérdés

A kisfiam keresztszülei nem rokonaink, hanem 1 barátunk lett. Illik meghívni őket a kisfiam születés- és névnapjára? Vagy elég, ha csak a szűk család van jelen? Nem tartunk nagy ünnepséget csak a nagyszülők és a testvérek lesznek ott, tehát tényleg csak a szűk család, ezért nem is tudom, h meghívjuk e a barátainkat, akik ugye a keresztszülei a kisfiamnak.

Szerintetek illik meghívni őket is? Illetlenség, ha nem hívjuk meg őket?


2011. aug. 9. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Még jó.... Ha nem hivnátok meg minek kértétek hogy ők legyenek azok?
2011. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Illene. Ha arra érdemesnek találtattak, hogy keresztszülők legyenek, az a minimum, hogy meghívjátok őket.
2011. aug. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, h ha illik meghívni őket akkor csak a keresztszülőket kell vagy az egész családjukat? mármint a férjüket, feleségüket, gyerekeiket.
2011. aug. 9. 00:56
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2011. aug. 9. 00:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a keresztszülőket... többinek sezrintem semmi köze egymáshoz bár ha vannak gyerekei és kezdettől fogva ápolják a kicsivel a kapcsolatot végül jó barátok is lehetnek igy fent lehet tartani a családdal a kapcsoaltot.... ha ezeket is hivni akarod akkor már inkább külön a két bagázst:D rokonok-keresztszülők

bár vitatni lehetne mert szerintem hamár ekresztszülők akkor már rokonséágba férköztek...

2011. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illene meghívni ha már keresztszülőnek választottátok őket és ha már őket meghívjátok akkor nyilván a családjukat is illik. Nem kell az egész rokonságukat odahívni csak a férjüket/feleségüket és ha van gyerekük akkor őket,mert azért ha már meghívod őket illik a családjukat is.
2011. aug. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Persze, hogy illik! Nem tanítottak neked jó modort?
2011. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A keresztszülők a család tagjainak számítanak, még akkor is, ha nem vérrokonok. Illő lenne meghívni őket. Nyilván nem a teljes családot-értem itt a szüleiket, testvéreiket- de ha van gyerekük, természetesen őt is
2011. aug. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég csak a keresztszülőket meg a ti rokonaitokat
2011. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!