Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás, növelése?

Gyerektartás, növelése?

Figyelt kérdés
A szüleim már rég elváltak, most fogom elkezdeni az egyetemi tanulmányaim,és édesanyám egyedül nevel engem meg a kis tesómat. Édesapám meg amióta elhagyott minket,őt azóta nem is láttam. A kérdésem pedig ha anya nem tudná a keresetéből és a mostani gyerektartásból segíteni a felső-tanulmányaim költségeit(államilag-támogatottra vetek fel,vagyis egyéb költségekre gondolok most pl: kollégium, étkezés stb.)persze most nyáron is vállaltam diákmunkát amit félrerakok, meg hát nappalira vettek fel és nem tudom hogy lehetne a munkát meg a tanulást egyszerre csinálni és , hogy lehetne e növelést kérelmezni vagy, valamit ezmiatt. Előre is köszönöm a választ.
2011. aug. 9. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
mivel ketten vagytok így a fizetésének max a 40% ítélik meg, ha ennyi már van akkor többet nem kérhettek.
2011. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a kis tesóm csak féltestvérem, édesanyám 2x volt férjnél és mikor a kis tesóm apjától is elvált aminek már 2 éve azóta nem volt senkije. Szóval apám csak a keresetének A 20%-át fizeti.
2011. aug. 9. 11:12
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

hát akkor a 20%nál többen nem tudsz tőle követelni,


keresd fel és kérd meg hogy segítsen anyagilag, mert szükséged van a pénzre a tanulás miatt

2011. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor csak ezt tudom tenni, de évek óta nem láttam szóval vicces lesz :/
2011. aug. 9. 11:15
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Mivel már elmúltál 18, apád nem köteles gyermektartásdíjat fizetni -hiszen nem vagy gyermek- hanem ún. rokontartást lehet igényelni.

Ez, a gyermektartásdíjjal szemben nem kötelező, itt már az apa számít, hiszen a nagykorú gyermek elvileg tud magáról gondoskodni, az ő tartása nem mehet az apa kárára.

Tehát ha apád jól keres -hivatalosan- akkor igényelheted a magasabb rokontartást. Ha nem keres jól, akkor nem nagyon van értelme.

JA, itt van olyan, hogy érdemtelenség, tehát ha pl nem tartjátok a kapcsolatot, akkor esélytelen vagy

2011. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Ráadásul a rokontartás általában kevesebb és fix. összeg, nem úgy, mint a gyerektartás.

Na meg ha dolgozol mellette akkor biztos kijössz belőle.

Én is államira jártam, nem került olyan eget verően sokba mint ahogy sokan hangoztatják.

Persze drága akkor, ha nem tanulsz jól és folyton pótvizsgázol, de ez már a te bajod lesz.

2011. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nem úgy van ez inkább, hogy amíg nappali tagozaton tanul és nem töltötte be 24. életévét addig köteles fizetni a gyerektartást?

Nekem ismerősöméknél így van legalábbis mintha ezt mondta volna

2011. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

De, úgy van, hogy amíg tanul addig jár a gyerektartás.


De újabban néhány hülye felkapta a rokontartás témát, aztán szeretnének valamit bedobni, amitől úgy tűnik milyen nagyon értenek hozzá aztán hülyítik itt az olvasókat.

2011. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Meddig jár a gyermektartásdíj?

A gyermektartásdíj a gyermek nagykorúságáig jár, de ezt a joggyakorlat kitolja pár hónappal, amennyiben a gyermek már az iskola 12. évfolyama alatt betölti a 18. életévét, viszont csak a tanév végén fejezi be a középiskolai tanulmányait.

Ez esetben a tartásdíj a tanév végéig, illetve a tanulói jogviszony végéig jár. Amennyiben a gyermek nappali tagozaton továbbtanul, úgy az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges tanulmányai idejére szintén jogosult a tartásdíjra. Ez a továbbtanulás lehet egyetem, főiskola, de egy OKJ-s képzés is. Az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzése azt jelenti, hogy több diploma megszerzésének finanszírozására nem kötelezhető a szülő, azaz nem lehet a tanulmányokat végtelenségig a szülővel finanszíroztatni. Ez a gyakorlatban általában a nagykorú gyermek 23-25 éves koráig tart. A nagykorú gyermek tartása egyébként is már a rokontartás kategóriájába tartozik a Családjogi törvényben, azaz itt a szülő saját létfenntartása már előbbre való a nagykorú gyermekénél és a gyermek magatartását is figyelembe kell venni a tartásdíj megállapításánál, ugyanis a szülő a gyermek tartásra való érdemtelenségére is hivatkozhat. Vizsgálja a bíróság, hogy hogyan tanul a nagykorú gyermek, ösztöndíjban részesül-e, folyamatosak-e a tanulmányai, meg tesz-e minden tőle elvárhatót a sikeres előmenetele érdekében.

A tartásdíj összegét itt már nem százalékos mértékben, hanem határozott összegben szokták meghatározni és általában alacsonyabb mértékben, mint a kiskorú gyermekeknél.

2011. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Kedves 12:00!

Hülye vagy te. Ha nem értesz valamihez, ne szólj bele.

2011. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!