Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás, növelése?

Gyerektartás, növelése?

Figyelt kérdés
A szüleim már rég elváltak, most fogom elkezdeni az egyetemi tanulmányaim,és édesanyám egyedül nevel engem meg a kis tesómat. Édesapám meg amióta elhagyott minket,őt azóta nem is láttam. A kérdésem pedig ha anya nem tudná a keresetéből és a mostani gyerektartásból segíteni a felső-tanulmányaim költségeit(államilag-támogatottra vetek fel,vagyis egyéb költségekre gondolok most pl: kollégium, étkezés stb.)persze most nyáron is vállaltam diákmunkát amit félrerakok, meg hát nappalira vettek fel és nem tudom hogy lehetne a munkát meg a tanulást egyszerre csinálni és , hogy lehetne e növelést kérelmezni vagy, valamit ezmiatt. Előre is köszönöm a választ.
2011. aug. 9. 11:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
67%
Automatikusan a kötelezettsége nem szűnik meg, itt minden rokontartásos mégis így próbálja feltüntetni. De nem hiszem, hogy ezért fognak szaladgálni, meg kérvényeket beadni, hogy módosítsák, ugyanis szépen megmaradhat gyerektartásnak is. És hiába is módosítanák, akkor is ugyanúgy az anyjának kell fizetni, ha saját háztartásában látja el a gyereket és ugyanúgy megfogják vizsgálni a gyerek körülményeit, és ugyanúgy meg fogják neki ítélni a tartást, mert valahogy nem könnyű elképzelni, hogy olyan jó körülmények között élhet, ha apus lelépett anyust meg otthagyta két gyerekkel.
2011. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!