Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak előnyei-hátrányai az...

Vannak előnyei-hátrányai az élettársi kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy végül is ugyan úgy regisztráltatni kell, avgyis majdnem oylan mint ha házasok lennénk,de mégsem.Szóval milyen kedvezmények járnak már ha jár valami?

Egyáltalán kapunk valamilyen papírt h. bizonyítsuk h. élettársak vagyunk?

Illetve ha tönkre megy a kapcsolat és szakítunk akkor azt be kell jelenteni az önkormányzaton v. valahol?


2011. aug. 10. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ugyanúgy vagyonelosztás van, ha szétmentek, mint a válásnál. De persze ne történjen ilyen. :)
2011. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálunk lakik a párom(a szüleimmel élünk),szóval nem készülünk még közös dolgokat venni.Szóval e miatt nem aggódom,de ha ez így van akkor köszi,mert ezt nem tudtam.
2011. aug. 10. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Élettársi kapcsolat nem egyenlő a házassággal.

Nincs házassági névhez hasonló közös név felvételére lehetőség, de ha szeretnéd felvenni az élettársad nevét, akkor névváltoztatásra vonatkozó szabályok alapján lehetőséged van.

Élettársak esetében nincs a házastársi közös lakáshoz hasonló fogalom értelmezve, tehát az élettárs csak szívességi lakáshasználónak minősül, ha az élettárs a tulajdonában álló ingatlanban lakik.

Közös végrendeletet nem készíthettek, de ha végrendelet alapján örökölsz akkor nagyobb mértékű örökösödési illetéket kell fizetned mint ha házas lennél.

és még sok sok más ilyen jellegű, de az élettársi kapcsolatnak vannak bizonyos korlátai

Ja, és közjegyzőnél tudtok élettársi kapcsolatot regisztrálni, gondolom kaptok valamilyen papírt arról, hogy ti hivatalosan is együtt vagytok. Szakítás esetén itt tudtok intézkedni.

2013. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!