Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosogatógéppel, vagy a kézi...

Mosogatógéppel, vagy a kézi mosogatással lehet többet spórolni? Kiszámolta már valaki, ha energiatakarékos mosogatógépünk van (A-s)?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos mosogatógépek képesek 5-10liter vízből elmosogatni. Kézzel ezt nem lehet megoldani
2010. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tényleg a miénk talán 16-18 literből mosogat, csak gondolok az egyéb költségekre, hogy majd egy órán át áramot fogyaszt, drágább a mosogatószer...
2010. nov. 29. 23:03
 3/18 anonim ***** válasza:

1 kWh áram 50forint körül van, 1000 L víz 800-1000Ft csatornadíjjal

a mosogatószer a legdrágább

2010. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Hogyne lehetne már kézzel megoldani, csak nem kell a csapot tövig nyitni. Ha már megvan, hadd menjen.
2010. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, erre vagyok kiváncsi, hogy akkor ha már megvan, akkor meg is éri -e, vagy drágább?
2010. nov. 29. 23:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy az, hogy egy modern mosogatógép sokkal kevesebbet fogyaszt vízből, mint a kézi mosogatás. Pláne, ha folyó vízzel mosogatsz. Ha viszont nem folyó vízzel mosogatsz, nem lesznek olyan tiszták az edények. Egy gép 70fokon is mosogathat akár. Kézzel soha nem tudnád hetven fokon olyan kevés vízzel elmosni az edényt. Mennyivel higiénikusabb már, nem?


Aztán, ugye az áram. Igaz, de a melegvíz előállításához, amivel kézzel mosogatsz, ahhoz is kell vagy áram vagy gáz. És sokkal több meleg víz kell, ahhoz, hogy kézzel mosogass.


Nálunk pl. villanybojler van, hát nem hiszem, hogy a mosogatógép többet fogyaszt, mint mikor kézzel azt a sok meleg vizet használom, a bojlerből.


Tabletta a gépbe. Drágának tűnik, de sok van benne, és ha jól használod ki a gépet (telerakod, nem öt tányér és négy pohár miatt indítod el) akkor sokáig elég. A mosogatószer bár olcsóbb, de elég sokat használ az ember. Gondolj bele, te hányszor nyomsz a szivacsra mosogatás közben?


És végül, az idő is pénz, márpedig nagyon sokat spórol a gép időt. :) Amit a gyerekeidre, pihenésre, locsolásra, vagy teszveszen való eladásra is szánhatsz. Akármire. Szerintem baromi jó befektetés.

2010. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet az ésszerű érvekért, akkor nyugodt szívvel használom, mert már kezdett kicsit lelkiismeret-furdalásom lenni, hogy spórolhatnék, ha kézzel mosogatnék, de amúgy is úgy utálom a kézi mosogatást.
2010. nov. 29. 23:22
 8/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval! Sokkal jobban megéri egy mosogatógép,s nem muszáj a TV-ben agyon reklámozott finish meg quantum hiperszuper 5000 Ft-s tablettát megvenni,vannak már 1500 ért is ugyan ilyen jó tabik.
2010. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igazuk van a gépes hozzászólóknak! Én is mosógatógépről ábrándozom, meg is volna rá a pénz, csak sajnos az előző lakó úgy csináltatta meg a konyhát, hogy egyszerűen nincsen hely egy ilyen gép számára. Méterekkel a csövektől (és a konyhától) biztos üzembe lehetne állítani, de gondolom az nem túl jó ötlet. Valaki használt már esetleg közületek konyhán kívüli helységben mosogatógépet?
2010. nov. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23.13 vagyok. Nekem például a kéz ápolás díját is fel lehetett számítani, mert mosogatás után, mindig olyan izés lett a kézbőröm, a körmeimet meg sokkal gyakrabban kellett csináltatni. Jó meg lehet kritizálni, hogy miért nem használtam kesztyűt, de most komolyan, kesztyűben mosogassak? Még telefonon sem szeretek tárcsázni, vagy táskában matatni télen kesztyűben, nem hogy mosogatni. Tovább tartana és szeritnem nem is menne olyan szépen.
2010. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!