Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznek az alkoholisták?

Mit éreznek az alkoholisták?

Figyelt kérdés
Apám az, és sokszor nem tudom elhinni, hogy ennyire nemtörődöm. Az utolsó fityingünket is elissza, nem törődik, hogy nincs kenyér a háznál vagy hasonlók. Nem érdekli, hogy a saját gyerekeinek nincs ételük, a piáravalót megszerzi valahogy, és onnantól kezdve ki van ütve. Ilyenkor mit gondol egy alkoholista? Kíváncsi vagyok azok írásaira, akik átélték ezt (alkoholizmusból kigyógyulók elsősorban -ha van ilyen egyáltalán-). Meg úgy összességében kíváncsi vagyok mindenre, ami a fejükben járhat ilyenkor.
2011. aug. 10. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Félreérted. Egy alkoholistát nem a rossz szándék vezérel. Ő szenvedélybeteg. A szenvedélye irányítja. Elhatalmasodott rajta az alkohol. Nem titeket nem szeret, hanem nem bír lemondani az alkoholról.Az ilyen embernek segítségre van szüksége.
2011. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja a kisbaltára. Rohadjon meg. Szegény családja mit szenved. És mibe kerül majd ez az országnak majd a gyógyítása. Spárta egy jó hely volt.
2011. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy szenvedély betegség. Neki akkor az a legnagyobb szükséglete, olyan mintha szomjas lennél egy sivatagban.Vagy segítsetek neki valahogy, vagy ha nem megy, el kell tőle búcsúzni, mert ti fogtok rá menni.
2011. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
először arra kel megkeresni a választ ,hogy miért lett alkoholista? mert ennek meg volt az előzménye! a többit már írták.
2011. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mely, feldolgozatlan problema(ka)t, fajdalmat, nem latjak a kiut lehetöseget vagy hogy barki segiteni tudna, tehetetlennek erzik magukat, es ez elöl menekülnek az italba.

A megoldas szerintem Eric Berne: Emberi jatszmak.

2011. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!