Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholisták feleségei,...

Alkoholisták feleségei, akiknek gyerekük is van! Miért nem tesztek semmit?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Anyám tett...megbocsátott és hitt párszor hogy megváltozik,leszokik...aztán szépen otthagyta és keresett olyan férfit,aki normális férj,és normális pótapa


követhetnék a példáját páran...



de nem merik,és egyszerűbb siránkozni,hogy jajj megint részegen jött haza és megvert...

2011. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Olvasd el a mérgező szülők című könyvben az alkoholistás részt. Nagyon jól leírja a normális, kívülálló ember számára érthetetlen viselkedést. A férjem apja ilyen, nekem is sokáig felfoghatatlan volt a dolog, de aztán elolvastam a könyvet, nem épp emiatt és megértettem a dolgot, így én már nem is erőlködök, meg okoskodok, felesleges, nem az én problémám, ez van.
2011. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
77%
Apukám maga ismerte fel,hogy gond van.Ő kérte,hogy hadd mehessen elvonóra.Büszke vagyok rá,de tény,hogy anyu sok sok sok évig tűrt,szerintem félt egyedül maradni,egyedül nevelni három gyereket és nem lett volna hova menni,mert a ház apué.
2011. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Arra gondolok, hogy miért nem lépnek ki ebből a helyzetből? Miért nem csinálnak valamit? Tönkreteszik a gyerekeik életét azzal, hogy semmit sem tesznek!
2011. ápr. 5. 21:18
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Apám alkoholista.Anyám el is vált tőle.Nem félt változtatni.És én akkor még pici voltam, tesóm meg 10-en éves.Azóta van egy nevelőapám már 15 éve.Tök normális.Persze azért nem olyan mintha a vérszerinti apám lenne.Aki a gyerekei miatt nem hagyja el a férjét az nagy hibát követ el.Jobb a gyereknek ha nem egy alkohlistával kell élnie, hiába az apja.Én nem tudom megérteni az ilyen nőket.
2011. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem azért nem tesznek semmit, mert nem tartják magukat annyira, hogy ők jobbat érdemelnek. Nekem is alkoholista volt apa, meghalt 3 éve............. Mi is kértük anyát tesómmal, hogy váljon el és egyszerűen nem volt bátorsága, így inkább végignéztük ahogy megöli az ital szószerint. Ha ismerősöd van ebben a helyzetben, biztasd, hogy jobb életet érdemel.
2011. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Félnek mert akkor egyedül maradnak, nincs hova menni a gyerekekkel egy erőszakos alkoholistát nem lehet olyan könyen elküldeni a lakásból, ha lenne is hova menni az apuka előbb utobb megjelene hogy pénzt pénzt szerezen a piára.
2011. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Az én volt párom is alkoholista. Van,amikor nincs hova,nincs mit lépni. Nálam laktunk, a pici fiammal.Akárhányszor ki akartam rakni,az volt a válasz,hogy elmegyek,de előtte elvágom a nyakad.Az utcára nem akartam menni babástól,és mivel nem dolgozott,nem is tudtam,a lakáson kívülre csak vele, az ő felügyeletével mehettem ki.Az egyetlen "szerencsém" az volt,hogy egy elfajuló kocsmai verekedés miatt börtönbe került. Különben talán sosem szabadultam volna meg tőle.
2011. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok, tudom mire gondolsz. Benne van a válasz a könyvben, tudom, hogy erre gondoltál.
2011. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én apukám is alkoholista. Anyukám másfél éves koromban elvált tőle, nagy nehézségek árán. ugyanis engem nem engedett apukám vele. Az oviból "ellopott" anyukám tudta nélkül, a rendőrség hozott haza, anyukámat többször megverte, megfenyegette és ha akkor nem lettek volna a nagyszüleim talán most nem innen írnék, mert ha ők nincsenek anyukám nem tudott volna elmenekülni tőle, hiába próbálkozott folyton utánunk jött és haza rángatott minket, meg velem zsarolta anyukámat évekig. de aztán ahogy nagyobb lettem és tudtam egyedül gondolkodni már nem tudta zsarolni és azóta nem keres. ennek már több mint 10éve.
2011. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!