Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállal sok család,...

Miért vállal sok család, főleg Amerikában annyi gyereket, ha rengeteget dolgozik és babysitterre bízza őket?

Figyelt kérdés
USA-ban élek és nem értem, hogy itt miért tendencia. 3 hónapig maradhatnak otthon csak az anyák otthon,nem mint nálunk, a gyerek nem beszél,jár, még szopnia kellene, de már rohanni kell vissza a munkába és sok családnak több gyereke van,minek? Hogy idegen nevelje fel őket?
2011. aug. 10. 22:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
jav:dolgoznak
2011. aug. 10. 22:36
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
És akkor ne is legyen gyerekük?
2011. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A kérdés úgy hangzott, hogy ANNYI gyereket,ha 1-et még megértem,de többet...
2011. aug. 10. 22:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad nem?Mert csak 3 hónapig maradhatnak otthon!Mi a kérdés?
2011. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat, ha 1-et vállalnak, attól még ugyanannyit fognak dolgozni, mint ha 3-at.
2011. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Attól még, hogy ott csak 3 hónapot kapnak az anyák nem jelenti, kevesebb gyereket kéne szülniük, és én sem értem miért lényeg az, hogy egyet bíz babysitterre vagy hármat.. tök mindegy.


Amúgy meg ez hülyeség, hogy idegen neveli fel őket.

Az ok, hogy itthon bölcsiig otthon vannak az anyák, de utána nekik is dolgozni kell és sokan beadják a gyereket bölcsibe, fél napot ott vannak a gyereket. Ez mitől különbözik attól, mint mikor fél napot babysitterrel vannak a gyerekek? Hát ugyanaz, a gyereket hagyni kell valahol míg a szülő dolgozik.. csak van ahol nem adatik meg, hogy évekig otthon maradjanak, ezért előbb kezdik 'idegennel' hagyni a gyereket.


Amúgy meg ez ott sem akkora szokás, nyilván nem engedheti meg magának mindenki, hogy babysittert fogadjon órákra, bár az igaz, hogy külföldön nagyobb biznisz a babysitterkedés mint Magyarországon.

2011. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Akkor ezen az alapon/elven az 1 miért megendett és a több miért nem? Hisz azt az egyet is babysitterre bízza, nem?


Ez is bizonyítja azt, hogy hiába van otthon 3 évig egy nő nem fogja megnövelni a szülési kedvét.

2011. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy meg nem az anya tehet róla, hogy munkába rohan szoptatás helyett.. valamiből meg kell élni ha egyszer nem maradhat otthon.
2011. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

22.55

Van egy példám, bár angol. Az unokatesómék ott élnek. Jól keres, de babysitterre, v bölcsire elmenne a fizuja 70%-a így inkább a gyerekkel maradt, gondolom, ha valaki még nála is jobban keres, akkor megéri visszamenni.

2011. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem páran nem értik, hogy mit akartam mondani. Ha valaki vállal pl. 3 gyereket, de van tapasztalata arról, hogy az első gyerek felnevelésénél milyen problémák adódtak, például, hogy alig volt otthon, a babysitter több időt töltött a gyerekkel, mint a szülők, hogy sokszor sírt a gyerek a szülő után, mert alig látja, akkor miért vállalnak be még gyereket, ha gyakorlatilag az idő nagy részében idegenre bízzák a kicsit. Persze a gyerek megszeretheti a babysittert, meg meg is szeretik, de az elsődleges célja az, hogy a szülő nevelje fel a gyereket.
2011. aug. 11. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!