Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállal sok család,...

Miért vállal sok család, főleg Amerikában annyi gyereket, ha rengeteget dolgozik és babysitterre bízza őket?

Figyelt kérdés
USA-ban élek és nem értem, hogy itt miért tendencia. 3 hónapig maradhatnak otthon csak az anyák otthon,nem mint nálunk, a gyerek nem beszél,jár, még szopnia kellene, de már rohanni kell vissza a munkába és sok családnak több gyereke van,minek? Hogy idegen nevelje fel őket?
2011. aug. 10. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igen, de ha ez a rendszer (ti. hogy 3 hónapig maradhatnak otthon), akkor ez a rendszer, és ezt el kell fogadni. Ha arról lenne szó, hogy simán otthon lehetne, de ő inkább lepasszolja másnak, akkor azt mondom, igazad van, na de azért ez a nagy többségnél nem így van.


Ahol én élek, ott 6 hónapig lehet otthon maradni, én mégis vállaltam 4 gyereket. Nem igazán látom a logikát a felvetésedben.

2011. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért mert egy: a létfenntartás ösztön

2: a gyerek befektetés (is)


Hallottad már ezt a mondást? Légy jó a gyerekeidhez, mert ők fogják kiválasztani számodra a szociális otthont.


Amúgy van amerikai ismerősöm is, aki nemrég szült gyereket, náluk pl az apa maradt otthon, mert ő kevesebbet keres, szóval szerintem attól függ h visszamegy-e az anya dolgozni h megélnek-e egy fizuból...

2011. aug. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Van pénz arra hogy a hiztiző nyivákoló kölyköt más nevelje fel nekik csak az év végi ballagáson kell mejleni amúgy minden más nyakába szakad.

Így könyű igy bárki vállalna 3-4 gyereket.

2011. aug. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

En is sokat gondolkodtam ezen, mert Nyugat-Europaban mindenhol kevesebb ideig "maradhatnak" otthon a gyerekkel, teljesen furcsa nekik, az elmondasbol idillikusnak tartjak a magyar rendszert. Mostanaban kezdenek bevezetni hasonlo lehetöseget, de igazabol gyakorlatilag alig-alig megvalosithato a 2 eves gyes.

Azt gondolom, hogy ez elsösorban a letfenntartasi ösztön, es egyszerüen ez ott a megszokott, kialakult rendszer, ezt a "luxust" csak elmondasbol ismerik. Kb. olyan ez, mint a tengerparton jatszodo filmekben a csaladi elet (amit csak filmböl ismersz) es a jelenlegi hetköznapi eleted közti különbseg. Amit nem eltel at, nem abban nöttel fel, az nem hianyzik, mert nem ismered belülröl. A magyar rendszer utan en is fontosabbnak tartom a gyerekekkel töltött idöt, de ha mindig itt eltem volna, a magyart nem ismerve, akkor magatol ertetödö lenne, hogy az itteni rendszerhez igazodva ugy oldom meg, ahogy mindenki mas.

2011. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 ava87 ***** válasza:
Így szokták meg. Nekik ez nem hangzik durván, nem ahhoz viszonyítják, hogy bezzeg máshol 2-3 évig otthon lehet lenni.
2011. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

sok ám a támogatás :)

amúgyis az amerikai valósítsd meg önmagad elv mellett ezt csak így tehetik.

2011. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 ava87 ***** válasza:
100%

Azt nem mondanám, hogy olyan sok a támogatás. Csak egy amerikai család számára az a természetes, hogy a gyereket már szinte születésétől kezdve továbbra is a fizetésből kell eltartani, és nem az állami juttatásokból.

Más kérdés, hogy sok helyen elég lenne az apa keresete is, de ott pár hét csak a szülési szabadság, ha az anya otthon akar maradni, akkor ugrik a munkahelye, nem mehet vissza két év múlva. Ez főleg azok számára fontos, akiknek már egy szakterületen nevük is van, hiszen itthon is sokat számít még az a két-három év kihagyás is. És mint mondtam, nem ahhoz vannak szokva, hogy éveket otthon legyenek. Valaki ilyenkor vagy végleg otthon marad, vagy szinte egyáltalán nem. Bár szerintem ettől még foglalkozik a gyerekével. Ha egy hatéves gyerek szülei dolgoznak, akkor azzal sem foglalkoznak? Ugyan már.

2011. aug. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!