Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá Anyut, hogy...

Hogyan vegyem rá Anyut, hogy elengedjen?

Figyelt kérdés
augusztus 20-án jön le a barátom Pestről 3 napra és mi pont akkor megyünk el a Balatonra és pont akkor jövünk vissza amikor ő megy haza...Anyut rá akarom venni,hogy engedje meg,hogy a Nagymamámnál maradhassak, de nem nagyon akar, mert eléggé félt...Csináltam neki ma Gyrost meg salátát mikor elment meg sütit sütöttem meg vettem 1 bögrét kávésnak ami nagy álma volt... kértem,hogy gondolja át,mert ez nekem nagyon fontos és ezt mondta: nem tudom...nem nagyon akarlak itthon hagyni 4 napra..
2011. aug. 12. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó úton haladsz.


Beszélgess még vele, mondd el, hogy minden rendben lesz, a nagyihoz mondjuk átjárhatsz kajálni (ne kelljen főznöd).


Amúgy nem lehet, hogy amiatt aggódik, hogy jön a barátod, és lefekszetek? (Kort nem írtál, meg azt sem, hogyan álltok ezzel a dologgal, így csak tippelek...)

Ha ez a gond, akkor ezt is meg kéne beszélni vele, hogy mit gondolsz erről, hogy érett vagy-e már rá, védekezés stb.

2011. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyalizással nem tudod megváltoztatni a döntését.Félt téged fogadd el.Hidd el nem azért csinálja hogy kiszúrjon veled.
2011. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14/L
2011. aug. 12. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát még elég fiatal vagy...

Asszem engem sem engedtek volna egyedül maradni ennyi idősen, ámbár nekem nincs a közelben nagyi.

Beszélj még vele erről, szerintem még nem döntötte el.


Az nem lehetséges, hogy a barátod lemenjen hozzátok egy vagy két napra a Balatonhoz? Vagy esetleg meg tudnátok hívni egy hétvégére magatokhoz, mikor Anyudék is otthon vannak?

2011. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huha... tényleg elég fiatal vagy még, megértem anyukádat hogy nem mer egyedül hagyni 4 napra...

Nekem 10 éves a lányom, és ha belegondolok hogy esetleg 4 év múlva ilyen kéréssel jön elém hát menten kissebb szívrohamot kapnék.

De próbálom magam elé képzelni: nos... az biztos hogy anyukád félt, és nyilván te is tudod mitől..., nem attól hogy nem lenne mit enned-innod-mert ezt gondolom a nagyi megoldaná. Hanem attól hogy ilyen fiatalon olyan döntést hoznál amihez még (akárhonnan is nézzük és lehet megharagszol érte, de) kislány vagy.

Ha anyukád tudna benned bízni, és elég értelmes/okos lány vagy ahhoz hogy ne csinálj hülyeséget (JA: és ezt mondd is meg neki nyíltan) akkor biztos megengedné.

Legalábbis így a mondandóm végére átgondoltam, és ha netán a lányom ezzel a kéréssel jönne, és tudnám hogy lenne annyi esze hogy gyerekfejjel nem feküdne le senkivel/ és nem tenne korai nagymamává stb./, és tudnám róla hogy talpraesett, képes felnőtt önálló döntéseket hozni a saját érdekében akkor elengedném majd.


De mindez kell ahhoz hogy anyukád bízni tudjon benned, és elengedjen.

2011. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!