Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsak neki, hogy...

Hogy bizonyítsak neki, hogy vegyem rá, hogy elengedjen?

Figyelt kérdés

L/12

Nyár elején el akarok menni Mosonmagyaróvárra a barátnőmhöz. Fóton lakok, és már a bnőmmel teljesen kibogoztuk a menetrendet vonattal, el terveztünk mindent, és nyár elején indulnék is, jövőre meg ő is jöhetne. Sajnos az út így is 2 óra lenne, és anyám beleegyezne, de most szóltam apámnak, aki lecseszett érte, utána megkérdeztem, hogy kocsival le vinne-e, de csak ironikusan annyit mondott, hogy perszee..

Anyukám nem hiszem, hogy erre rátudná venni, általában sikerül megfűznöm őt, és ő apát, de lehet tényleg nem fogja engedni ő sem. Apám csak azért nem enged el, mert még 12 éves vagyok..

Mit tehetnék, hogy elismerje, hogy el tudok jutni egy vonattal oda?


2011. máj. 24. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak az a baja, hogy 12 éves és oké, hogy elvisz oda a vonat, na de senki nincs, aki vigyázna rád és megvédene, ha valaki beléd kötne/zaklatna. Tetszik-nem tetszik, még kislány vagy és a mai világban baromi veszélyes egyedül menned még bárhová, ami nem a szomszéd sarkon van. Főleg vonatozni egyedül.
2011. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*12 éves vagy

sry

2011. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
ez valóban necces hiszen appud naygon félt és ez érthető mert tele van minden cigánnyal főleg a vonatok és kicsi rá az esély h épségben megérkeznél egyedül...kérd meg apud h vigyen el és aludh ott 1-2 hétig és úgy mulassatok a bnőddel :))
2011. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én óváron lakom:)


amúgy teljesen érthető hogy nem szivesen enged el, régi barátnőd lakik itt?

2011. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, de a barátnőmék 5 perce laknak az állomástól, és kocsival kijönnek értem, na meg persze az anyukája egész nyáron otthon van. Lehet igazad van ebben, de ha megkértem rá, hogy vigyen ki kocsival, akkor miért nem tudott legalább egy rendes mondatot mondani, csak annyit, hogy "Nem, sajnálom." vagy valami? Miért kellett rögtön lehordania? Elfogadnám, ha lenne rá oka, hogy miért nem visz el.
2011. máj. 24. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyedül én sem engednélek, de elkísérnélek ha kocsival nem tudlak levinni. Miért nem kísér el valamelyik szülőd? Lehet pénzbe kerül, de szerintem ennyit megér.
2011. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, régi barátnőm, csak elköltözött, és már évek óta nem láttam, ezért akarok elmenni, mert 10 perc telefon is drága oda..
2011. máj. 24. 17:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is nagyon szigorúak voltak, és nem értettem, hogy a barátnőimnek miért szabad mindent, engem meg a sarki közértbe alig engedtek el.

Apukám el mondta azóta, hogy azért mert a szép lányokat féltik jobban :)

Pedig nekem soha semmi kedveset nem mondtak.

Egyébként pedig ( a te korodban valahogy nem vettem észre, és elsuhantak ezek a hírek a fülem mellett) rengeteg erőszakos bűncselekmény van. Komolyan mondom, hogy minden nap fényes nappal megölnek, bántalmaznak, vagy megerőszakolnak valakit.Anyukám barátnőjét aki délelőtt 11 órakor jött hazafelé a munkából (45 éves kicsit sem szép nő) elkapta 4 cigány férfi, megerőszakolta, és késsel össze vissza vágdosták az arcát, testét,megverték, és mikor aznap nem ért haza, a fél város őt kereste, és csak másnap találták meg félholtan kihülve, a piac mellett egy bokorban nyüszörögni.

Másik példa, barátnőmet ( akkor 17 volt) a legjobb barátnője bátyja erőszakolta meg!!!Kést vett elő, és a családi ház padlásán kényszerítette.Senki nem hitt a barátnőmnek, aztán egy ,másik lány is feljelentette a srácot nemi erőszakért.

Nagyon beteg emberek vannak!!!

Nekem egy házibuliba, akkor 19 voltam, és már nem is a szüleimmel, hanem a párommal éltem beletettek az italomba valamit amitől olyan rosszul lettem, hogy majdnem mentőt kellett hívni.

A legfurcsább, hogy csak "barátok" voltak ott, és hozzáteszem, nem vagyok piázgatós.

Higyj apukádnak!

Minnél inkább felhúzod magad, és duzzogsz, azt szűrik le, hogy gyerekes vagy, és még annál inkább nem fognak engedni.

Kérdezd meg még egyszer jókedvűen, hogy akkor tényleg elvinnél apa? Ha nemet mond, akkor kérdezd meg, hogy akkor most hogy legyen, mert mondtad, hogy nem szeretnéd, hogy vonatozzak, de nem akarsz elvinni se, vagy azt se akarod, hogy elmenjek a barátnőmhöz? Ha mindezt nyugodtan kérdezed, akkor látják, hogy nem, csak egy duzzogó kislány vagy, és lehet leülnek veled tárgyalni.

Sok sikert.

21L

2011. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetne megkerni a szuleidet hogy beszeljek meg a baratnod anyukaddal, hogy hogyan legyen? Mondjuk kineztek egy vonatot ami odavisz (esetleg Budapestig bevisz anyukad es felrak a vonatra) majd a baratnod anyukaja kijon erted kocsival az allomasra amikor a vonat megerkezik. Ha van mobilod, fel is hivhatod ot ha esetleg valtoztatna a menetrend, meg esetleg neha dobhatsz egy smst anyukadeknak is hogy minden rendben van a vonaton. Ha ezt igy megbeszelik a szuleid a baratnod szuleivel, akkor nem hinnem hogy tul nagy gond lenne.
2011. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

18:08-as

Alapban így terveztük!


Köszi mindenkinek, remélem megoldódik valahogy, mert nagyot csalódtunk a barátnőmmel.

2011. máj. 24. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!