Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A reggeli álmaimban miért...

A reggeli álmaimban miért szerepel sűrűn az ex?

Figyelt kérdés

Már több mint 4 éve, hogy végeztünk egymással, mégis mostanában egyre többször álmodom vele. Lelkiismeretfurdalásom van emiatt nagyon, mert a mostani párommal, aki már a vőlegényem is nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást. Tudom, hogy nm lehet 2 szerelem ugyanolyan, nem is keresem a régit az újban, mégis eszembe jut néha, hogy 1-1 dolog milyen volt az ex-szel, pl a szex.. Az ex egyébként egyáltalán nem illett személyiségileg hozzám, nem jöttünk ki jól, rengeteget veszekedtünk, szinte csak az az egy dolog működött vele, majd mikor kiderült, hogy baba van, akkor megijedtem. Szülőknek tálaltuk otthon, hogy mi van, nem kértünk semmiféle támogatást, pedig csak egyetemisták voltunk, de nagyon erősen ellenezték a dolgot és engem sikerült meggyőzniük, így én nem akartam, ezért hagyott ott végül.

Nagyon nehezen tudtam ezen magam túltenni, hogy elhagyott, de végül mikor a mostani páromat megismertem úgy éreztem, hogy minden e helyére került. ( Az abortuszt soha nem sikerült és soha nem is fogom tudni feldolgozni teljesen, de már tünetmentes vagyok PAS-ra)

Elhagytam magyarországot és együtt élek a vőlegényemmel már több mint egy éve, és az elmúlt hetekben kezd egyre sűrűbben zavarni ezek az álmok, ahol boldognak látom magam az exemmel és az az érzés olyankor bennem ugyanaz a régi, mint mikor mé együtt voltunk. Ébredés után szembe tudnám magam köpni. Miért csak a jóra emlékszem így, pedig annyira rohadák volt velem végig a 2 év alatt? hogy tudnám végleg kitörölni az emléké is és végre nyugodtan boldognak lenni azzal akivel le akarom élni az életem?


2011. aug. 12. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És érzel valamit még iránta olyankor? Csak mert nekem volt olyan korszakom a szakításunk után, hogy állandóan az exemmel álmodtam (2 éve szakítottunk amúgy), azután abbamaradt.Most megint kezdődik előről, de nem érzek semmit, nem is zavar.
2011. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért álmodsz róla, mert a mai napig nem tudtad sajnos valami miatt feldolgozni a dolgot: pl. nem volt alaposan átbeszélve, mi volt a szakítás oka esetleg ha lett volna még visszaút számotokra, nem dolgoztatok rajta, hogy jobb legyen a kapcsolat, tehát mindenképp lezáratlan az ügy. Ami pedig az abortuszt illeti: azért nem tudod feldolgozni, mert nem a saját döntésed volt, lényegében rákényszerítettek. Nekem is volt abortuszom, rengeteget rágódtam, mi legyen, aztán azért nem tartottam végül meg, mert magam se akartam igazán. Rohadtul szar időszak volt, nagyon fájt, de tudtam, hogy JÓ döntést hoztam. De még így is kellett 1 év, mire túlléptem rajta és már nem bánt. Ez ügyben én szakemberhez fordulnék a helyedben.
2011. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig amit írtál. De nekem is gyakran szerepel az álmomban az exem ://. Most is éjszaka azt álmodtam, hogy aki régebben tetszett neki azzal hetyeg.. Jó volt felébredni mert tudom, hogy nem igaz, csak olyan kísérteties mert akár igazi is lehet. Bár velem 3 hete szakított, így friss az élmény, és igazán meg se beszélhettem vele, így érhető hogy majdnem minden éjjel vele álmodok.
2011. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, érzem azt amit akkor mikor együtt voltunk.. Nem tudom jól megfogalmazni, hogy milyen is az, de ha hasonlítanom kell akkor lepkézik a gyomrom és valami olyasmi, hogy végre!! Pedig nem szeretem ébren, nem gondolok rá, nem akarnék visszamenni hozzá, nem tudnék bízni benne, nincs semmiféle indok ami miatt elhagynám a mostani páromat ez is azért zavar, mert álmodni sem akarok vele... nagyon rossz érzés ébredés után, hogy nem a szerelmem arcát láttam hanem azt a szemetet . :(
2011. aug. 12. 16:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Jártam pszichológushoz ezzel egy fél évig, mert ez a bizonyos Poszt Abortusz Szindróma olyannyira maga alá gyűrt, hogy képtelen voltam normálisan élni és teljesíteni.. Végül befejeztem a kezelést, mert megváltozott minden, kezdtek rendbe jönni a dolgaim, lediplomáztam, megérkezett az új szerelem és minden ment szépen, most 3 hete , 1 hónapja ez kínoz és félek..de nem segít a szakember se, akkor se ő volt aki segített hanem én magamnak, de most valahogy tehetetlennek érzem magam..
2011. aug. 12. 16:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy nem dolgoztad fel teljesen. Akkor jön el az, hogy teljesen, abszolút feldolgoztad, mikor már TELJESEN közömbös. Te még a mai napig dühös vagy rá, hiszen "szemétként" emlegeted és r.hadékságnak érzed, ami veled történt. tapasztalatból mondom, hogy akkor vagyunk igazán túl az exünkön, amikor már teljes közömbösséggel gondolunk rá és nem forrong bennünk indulat.
2011. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ami pedig az abortuszügyet illeti: az a legfontosabb, hogy próbálj magadnak meg az exednek megbocsátani. Akkor úgy döntöttél, ha külső kényszer szülte a döntést, még akkor is. Most nyilván másképp döntenél, de fogadd el, hogy akkor így történt és vissza már nem lehet csinálni. A múlton meg már nem tudsz változtatni.
2011. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ember akaratlanul és akaratosan olyan dolgokról álmodik amik foglalkoztatják legbelül . Szerintem még nem nagyon zártad le magadban ezt az egészet pedig próbálod elhitetni magaddal hogy igen még is . Azt hogy keresztül mentél ezen az egész macerán meg az abortuszon nagyon sajnálom :( . Szerintem ez is sokat nyom rajta hogy ez az abortusz kitépett valamit belőled . És már nem vagy az aki eddig voltál mélyen meg jön ilyenkor az elgondolás hogy a gyerek már ennyi idős lenne meg hogy milyen lenne stb ezen ne rágódj !!!! Azt hogy mit lehet ilyenkor csinálni nagyon nehéz megmondani tény hogy ne mond meg a mostani párodnak . Szerintem menj el valahova magányba egy napot és szellőztesd ki a gondolataidat érzéseidet és sírj egy nagyot ! És maradj a másikkal hisz ő az aki szeret !
2011. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy közeledik az esküvő és megijedtél? Egy új élet jön, egy remélhetően végleges döntés, és újra képbe kerül a gyerekvállalás is gondolom. Az ember menekülőre fogná, pedig boldognak kéne lennie.

Szerintem ezt jelentheti az álmod. Keveredik benne az összes régi élmény és félelem (ex, szex, abortusz) a mostani izgatott boldogsággal, jövőképpel. Álmunkban pedig sokszor összegyúrunk több szereplőt eggyé. Ez nem jelenti, hogy szerelmes vagy az exbe, vagy hogy lezáratlan maradt valami, csak hogy egy nagy ugrás előtt állsz és nem bízol magadban, ezért hátra tekintgetsz haladékot keresve.

Ha úgy érzed, igaz lehet ez, én a helyedben megbeszélném a leendő férjemmel a félelmeim, és a fejemben lévő zűrzavart, és ha cserébe átölel, már szinte meg is gyógyulnék ettől :), de te ismered őt, mennyire terhelhető.

2011. aug. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam róla álmodni(mármint az én exemről),de én "undorodom tőle" és sajnos én olyat álmodok, hogy a jelenlegi párom válik olyanná amilyen az exem volt és ilyenkor teljesen kétségbe vagyok esve.Valahol legbelül rettegek, hogy olyánná válik a jelenlegi vagy ő is olyan lesz, godnolom azért álmodok ilyeneket.Lehet neked is a tudatalattidban ott rejtőzik a volt párod és az ő tulajdonságai és ez kön ki belőled amikor álmodsz róla.
2011. aug. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!