Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezen változtatni...

Hogyan tudnék ezen változtatni? Agresszív vagyok a reggeli kávé előtt.

Figyelt kérdés

Már kamaszkoromban, amikor még otthon éltem, néha megkaptam a szüleimtől, hogy inkább ne szóljak hozzájuk, amíg nem kávéztam reggel, mert nem túl pallérozott addig a stílusom.


Mostanában tűnt fel, hogy a férjemmel az összezördüléseink 90%-a a "nemrég keltem fel, nem tudom melyik bolygón vagyok, kávét de azonnal" fázisban vannak. Sőt, a férjem is szólt már, hogy nem vagyok valami jó fej ilyenkor.


Szubjektív szempontból én úgy élem meg, hogy annyira lassan forog az agyam még közvetlenül ébredés előtt, hogy ha ilyenkor valaki kommunikációra "kényszerít", akkor az agyam nem tudja követni az iramot, ettől feszült leszek és harapok, vagy semmiségeken kötekszem.


A kávéfogyasztásom egyébként nem kiugró, a reggeli kötelező, erre attól függően, hogy mennyit tudtam aludni még maximum kettő jön rá délig. Ha eleget pihentem, akkor a reggeli kávé után többet már nem is iszok.


Van esetleg más is, aki "közveszélyes" a reggeli kávéja előtt, vagy én vagy csak ennyire rosszul bekábelezve?


2011. máj. 27. 07:19
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

*közvetlen ébredés után


Bocsánat, elírtam.

2011. máj. 27. 07:20
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Sok ilyen ember van, csak a legtöbben nem figyelnek fel erre.

Valószinü, hogy a vérnyomásos alacsony, és a kávé elött nem vagy "üzemképes állapotban".

Beszéld meg a férjeddel, hogy amig nem kapod meg a reggeli kávét, addig ne szóljon hozzád, mert igy sok veszekedés elkerülhetö.

2011. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

:) én is ilyen vagyok.

Bár én sima macikávét, vagy koffeinmentes tejeskávét iszom (úgyhogy még a koffeinnek sem tudható be),de ha nem iszom meg az adagomat reggel akkor nagyon mufurc tudok lenni:)

2011. máj. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom tényleg nagyon alacsony, az orvosi rutinvizsgálatoknál nem egyszer kaptam meg, hogy "hát, maga se magas vérnyomásban fog meghalni, ájulásra nem hajlamos?". Akkor ez lenne az ok, a túl alacsony vérnyomás?
2011. máj. 27. 07:30
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem csupán az alacsony vérnyomástól nem lennél ideges.Inkább valószínű, hogy a kényszerű, korai felkelés az idegességed oka.Amíg kávézol, addig is pihensz, megnyugszol kicsit, és még energiát is ad.Ezért kivánod olyan türelmetlenül felkelés után.

Én nem iszom koffeines kávét,"bolondkávét"is csak nagyon ritkán, viszont én többnyire idegbeteg vagyok, ha korán kell kelnem, ezen kívül olyan vagyok, mint egy zombi, nem látok, nem hallok, nem fogom fel igazán, amit nekem mondanak.A korai kelés nem nekem való.

2011. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Ma is az volt, hogy a férjem korán kelt, én felébredtem a szöszmötölésre.Pont a kádban ült, amikor bementem hozzá, ő pedig (ugye már túl a kávén, hozzám képest felgyorsulva) elkezdett egy tegnapi beszélgetéssel kapcsolatban kérdezgetni. Annyira "aludt még" a memóriám, hogy hirtelen azt sem tudtam felidézni, hogy beszéltem-e az említett emberrel (amúgy igen, ráadásul este). Kb. az ötödik kérdésnél átváltottam támadó üzemmódba és olyan hülyeségekbe kötöttem bele, hogy miért folyatja a vizet, milyen meleg lesz ma (??!!!) és hasonló triviális, értelmetlen dolgokba. Gondolhatjátok, mennyire volt jogos az időjárásért felelősségre vonnom... De ennyire barom vagyok, ha kávé előtt interjúvolnak :(


Mondjuk fordított esetben (én már felkávéztam magam, a férjem még épphogy kitámolygott a hálóból) ő is csak zavartan motyog maga elé, ha kérdésekkel bombázom - annyi különbség, hogy míg ő csak fáziskéséssel válaszol, vagy látványosan újraindul a rendszer, én felveszek egy támadó stílust.


Azt már meg sem merem említeni, hogy mi történik, ha reggel szembesülök vele, hogy elfogyott a kávé és le kell menni a boltba...

2011. máj. 27. 07:40
 7/29 A kérdező kommentje:

07:38 - tény, hogy én sem szeretek korán kelni, de a helyzet sajnos ugyanúgy fennáll hétvégén is, amikor megtehetem, hogy akár 11-ig alszom. Ébredés után dezorientált vagyok, ha beszélnek hozzám, nem tudom felfogni, és ideges leszek minden olyan kérdéstől, amire a válasz gondolkodást igényelne.

Annak ellenére, hogy napközben már nagy sebességen forog az agyam és nem megterhelő az sem, ha párhuzamosan 4-5 dologgal kell foglalkoznom, nem vesztem el a fonalat.

2011. máj. 27. 07:44
 8/29 anonim ***** válasza:

Én kávé nélkül is ilyen vagyok, mivel ki nem állhatom.Viszont agresszív vagyok az ébresztgetésre, ha 2 percenként szólnak, hogy "keljééééél" kb. a második után elküldöm az illetőt a jó büdös....ba, legyen az akárki.Egyszerűen irritál, ha b@sztatnak korán reggel, oké, hogy szól egyszer, hogy idő van, de aztán hagyja, hogy a saját tempómban térjek magamhoz, fel fogok kelni, csak lassabban.

Másik dolog, amire még nagyon allergiás vagyok: bejön valaki, közli, hogy keljek, és aztán levegő nélkül folytatja a mondandóját, hogy ezt kell csinálni, oda kell menni,azt kell veni, blablabla....áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.....na, ezt ne!

Párom szerencsére már "nem mer" felébreszteni, mert volt egy-két megrázó reggele velem :))), szóval inkább telefoncsörgésre ébredek.Anyukám viszont az akiről az előtte lévő dolgokat írtam, ő az aki beront, nyitva hagyja az ajtót, és folyamatosan bekiabál, hogy keljééééél...

24L

2011. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Sportoltok valamit? Nem vagytok elhízva? A kávé és a szénhidrát függés általában kéz a kézben járnak, főleg a nehéz keléssel.
2011. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem, én nem vagyok elhízva :).Eléggé aktív munkát végzek, egész nap állok, meg szaladgálok, szóval ez intenzív mozgással jár, bár sportolni nem sportolok.Szénhidrát függés..hmm..hát nem tudom, tény, hogy akkor talán még agresszívebb,, és türelmetlenebb vagyok, ha nem ettem semmit.Az éhség, és fáradtság meg együtt halálos kombináció másra nézve :))
2011. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!