Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "kell" nem tudomást...

Hogyan "kell" nem tudomást venni ezekről?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban a szitu:

Az pasimmal élek már jó ideje és az apjával. Az apja megrögzött hazudozó, mindenkit kibeszél de durván a háta mögött. Köztük engem és a saját fiát is. Tudjuk, hogy egy gerinctelen idióta, de rettenetesen zavar, hogy a fél utca a szomszédság a kisbolt és bárhova ahova megy teszi rólam a megjegyzéseket, amit hozzáteszek nem is igazak.

Ráadásul van egy paraszt barátnője aki ellenünk uszítja még jobban. Sajnos nem a legmodernebb a ház, régi kockaház, de nem a legújabb járólap van és a konyhában pl nem a legmodernebb bútor, stb. De jelenleg még nem tudtuk csak a mi szobánkat felújítani. Nincs putri, sem kupi, mindig rend van tartva és nem az az őskori bútorok csak régebbiek. Erre az a nyomorult nő bejön ide és elkezdni ócsárolni, hogy mi milyen körülmények között élünk, meg hogy ez egy nagy szemétdomb, stb. (hozzáteszem ki van takarítva erre jön a kölykeivel azt betapos meg szétpakol!!!!!!!) Szólt a pasim is már az apjának, hogy kérje, meg hogy ne tegye a megjegyzéseket se ránk, se a házra. (Pályakezdők vagyunk ez van, majd lesz jobb is egyszer.)

Erre az apja fel van háborodva, hogy nekünk ezt meg se kellene hallanunk, meg hogy ilyen a természete, ő nem mond neki semmit, mert akkor nem jön ide többet (heti 1* szokott kávézni idejönni).

A pasim apja is egy nagy igénytelen ember. De tényleg ennyire sz@rok vagyunk hogy ez nem tetszik nekünk? Érdekelne, ki mit csinálna ilyen helyzetben? Eltudnátok ezt engedni a fületek mellett? ha igen hogyan? Én akárhogy próbálok nem foglalkozni vele igenis zavar. Én tartom rendbe a házat én takarítok és én vagyok megszólva és ok nélkül terjeszt rólunk mindenfélét.

Beszélni nem lehet vele, már volt nagy összeveszés is emiatt már nem érdekel, de ezek a megjegyzések kikészítenek.



A másik. Ez a nő bejön és sokszor nem köszön nekünk. Az apja meg elvárja tőlünk hogy mi akkor is köszönjünk ha neki nincs épp kedve. Szerintetek normális dolog ez? Én megmondtam majd ha kifele befele tud köszönni akkor majd mi is. De csak mi engedjünk. Ő engem nem bír elfogadni, de a fiától és tőlem elvárja, hogy mi fogadjuk el a nőcskéjét, aki ellenünk fordítja őt. Gyűlöljük, de nagyon. És akkor még mi engedjünk ebben is?


2011. aug. 13. 13:19
 1/8 anonim válasza:
költözzetek el.
2011. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha megoldható lenne már leléptünk volna, de sajnos nem tudunk. Ha nem lenne muszáj akkor nem lennénk itt.
2011. aug. 13. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Márpedig szerintem is erre az egyetlen megoldás lesz ha már nem éltek együtt.


Ha nem köszön a rib@nc, akkor meg az arcába hajolnék 10mm közelre, és azt mondanám SZIA!

2011. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaj ez a nem köszönés ez vágom milyen! Figyu. Bejön ráköszönsz. Teszemaszt:

-Jó reggelt!

-(no reaction)

-JÓ REGGELT!

-(....?)

-Viszonzatlan köszönést nem erőltetem.Ennyi.

Kiállította a bizonyítványát.A másik:

-Cipőt le jöjjön be! Ez a gyerekekre is vonatkozik!-és mosoly!Ja persze végig bájosan mosolyogtok. De szeretem mikor ilyen gyökerek a saját levükbe fortyognak!:)


Az öregnek meg megmondani hogy ezentúl CSAK vissza vagy hajlandó köszönni.


De te okosnak tűnsz ,miért adsz senkiházi bunkó tirpákok véleményére??

Neki akarsz megfelelni? Neki soha nem fogsz! Bele is dögölhetsz akkor sem. Ilyen az élet sajnos.

2011. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon igazad van :)

Az a baj akármit csinálok én vagyok a sz@r. 23 vagyok és úgy érzem én viselkedek felnőtt módjára. Csak tudod engem (és a pasimat is)az zavar ebben, hogy amit mi próbálunk csinálni a házon meg ki van takarítva és akkor elkezdi itt lenézni meg leszólni. Azok kivételével akiknek a szülei tudnak segíteni, vagy épp gazdagok azoknak könnyű, de a legtöbb ember nem egy palotában él, főleg nem pályakezdőként.


A köszönés dolog: Volt rá példa hogy előre köszöntem, oké, hogy ő az idősebb, de ha bemegyek valahova akkor én köszönök előre. Megmondtam azt is normálisan az apjának, hogy én ezt nem tudom hova tenni. Akkor köszön ha olyan kedve van. Mondtam azt is hogy ezentúl csak akkor fogok ha ő is előre nem, de ebben is mi vagyunk a sz@rok.Szóltunk a betaposás miatt is, de nehogy már mi mondjuk meg neki hogy leveszi-e a cipőjét. pfff...

Az oké, hogy őt minősíti, csak az a baj, hogy azzal amivel én szenvedek azt ne b..sza már szét egy ilyen igénytelen senki.

A múltkor konyhába takarítok. A kukát kimostam és még nem volt visszatéve a helyére, de ott volt a nagy 110literes fekete kukás zsák. A konyhapulton az elmosogatott tálca amit még nem tettem el, erre a nője fogja magát és belekaparja a kávézaccot, mondván el lett rakva a kuka. Egy igazi paraszt az a nő. nem is érdekelne, ha nem az én munkámat nézi semmibe.

2011. aug. 13. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

No comment....olvasd vissza milyen hangnemben irsz.


Apósod házában élsz és igy beszélsz róla,szép dolog.

2011. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne engedjétek be.
2011. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én összehoznám a nagygyűlést és megmondanám: mától kezdve nem fogok itt takarítani! Takarítson az após az "anyós"! és a pasid!
2011. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!