Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köztetek van olyan, akinek a...

Köztetek van olyan, akinek a férje nem csinál otthon semmit? Pl. Egy teát nem főz meg, stb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 13:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy férjet kérdeztél, de nekem az apukám ilyen. Semmit nem csinál a világon a háztartásban. Mondjuk nagyon a ház körül sem tevékenykedik.

Anyu nagyon nehezen viseli. Pedig már a házasságuk kezdete óta ilyen apu.

2011. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 kittip válasza:
100%

Hát ez elég nagy baj! Én mikor pl.: beteg voltam, az egész háztartást elvezette, este munka után, és még rólam is gondoskodott. És amúgy is mindig besegít...

Szerintem tenned kéne valamit.

2011. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen,sajna az en apam is ilyen,semmire ra nem teszi a kezet otthon, bevasarolni sem kepes,csak tonkretesz mindent,amihez hozzaer.Anyukam igy elte le mellette az eletet,sajna,nem sokat van mit tenni ellene.
2011. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Az enyém nem csinál semmit...mert mindig kiszedegetem a kezéből és lehordom, hogy nem vagyok én alkalmatlan, hogy egy kávét ne tudjak megfőzni. De az a helyzet, hogy nekem pillanatnyilag nincs munkahelyem, így egész nap van időm foglalkozni az otthoni teendőkkel, meg hát nem is szeretem, ha más dolgozik a konyhámban, vagy felporszívózik, vagy akármi, mert beteg a fejem e szempontból(nem birom elviselni, ha más másképp csinálja mint én a saját munkaterületemen, mert az akármilyen jó, nem fog tetszeni). Meg tudom, hogy a férjem egész nap dolgozik, és annyit megérdemel, hogy ne kelljen már még a házimunkával is foglalkoznia.

De lehet majd egyszer megbánom, hogy így elkényeztettem, mert, majd fogok még én is dolgozni, meg jön a gyerek is lassan, úgyhogy majd akkor lehet jól fog jönni egy kis segítség.

Úgyhogy én úgy vagyok vele , hogy amelyik nő dolgozik, annak kell, hogy segítsen a férje a ház körül, aki meg otthon van, az vegye a fáradságot, és rendezze a háztartást.

2011. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyre nehezebben viselem, van egy gyermekünk is, azóta főleg sok a tennivaló. Este úgy esek be az ágyba. Soha életében nem mosogatott, ha megkérem, menjen le a boltba, mert valamit elfelejtettem, csak morog, de nem megy le. Biztos ilyen volt régen is, csak akkor nem ez nem tűnt fel, megcsináltam szinte mindent. Egyszerűen belefáradtam.
2011. aug. 13. 14:01
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem a bátyám ilyen. A párom csak megpróbálna így viselkedni, úgy hajítanám kifele, hogy csak úgy repül. "nincs mit tenni" Dehogynem. Nem rabszolgának születtünk.
2011. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most olvastam az utolsó hozzászólást. Szerintem örüljön, hogy segíteni akar a párja, jól fog jönni, ha jön a baba!
2011. aug. 13. 14:03
 8/17 A kérdező kommentje:
Bocs, utolsó előttit, csak gyorsan jönnek a válaszod!
2011. aug. 13. 14:04
 9/17 A kérdező kommentje:
14:02-es válaszolónak: igazad van, csak lehet, hogy erre sajnos én későn jöttem rá.
2011. aug. 13. 14:05
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

A férfiak 90%-a alapból ilyen. Valami ősrégi, beléjük oltott kód van arra, hogy "az asszonyé a háztartás".

Ezt megtetézi anyuka nevelése, aki szintén nem tántorítja el őket ebbéli hitükben és 40 évesen is "picifimozza". Az anyai szeretet, meg a majmolás két dolog.

A párom is keresi a kibúvókat-ahol csak lehet- de én mondom neki , h. ez itt nem a 17. század,nem fehércseléd vagyok. Gyerekünk is van, hát én a kezébeadom a ruhákat, hogy "öltöztesd fel légyszíves". Próbálok kedves, de határozott lenni-máshogy nem megy.De ha nem tudott volna alapból pl. tojást vagy teát főzni, hát nem is tudom, ....nálam már az egy rossz jel lett volna. De ettől függetlenül finoman, lassan, türelemmel, de lehet "nevelni" őket! Nem lesz 1ik napról a másikra "házitündér",(sőt, valójában sosem) de 1-1 feladatot tessék rábízni, akár a gyerekkel kapcsolatban is.

2011. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!