Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam el anyámnak...

Hogyan magyarázzam el anyámnak, hogy már nem bombanő?

Figyelt kérdés

Anyukám 54 éves, több mint 10 éve elvált apámtól. Azóta csak egy komolyabb kapcsolata volt, de pár éve semmi. Mostanában elkezdett társkereső oldalakat nézegetni, amivel nincs is gond, sőt. A probléma viszont az, hogy túl magasra teszi a mércét. Elvárja, hogy a férfinek legyen megfelelő egzisztenciája, lehetőleg diplomás, legyen a korához képest jó pasi, intelligens, állatkedvelő és még lehetne folytatni a sort.

Főleg a külsőségek a gond, ugyanis olyat vár el, amit ő sem tud megadni. Fiatalkorában, sőt egészen 40 éves koráig nagyon jól nézett ki. Sokat adott magára, csinos ruhákban járt, drága parfümöket, kozmetikumokat, sminkeket használt, tehát jól nézett ki. Azóta viszont nagyon elhagyta magát. Sokat hízott, nem ápolja a bőrét, a haját, sokszor még az is előfordul, hogy nem fürdik pár napig vagy nem mos fogat. Ez utóbbira mondjuk odafigyelne, ha lenne valakije, de eléggé meglátszik rajta ez a 10 évnyi "nemtörődömség".

Hogyan magyarázzam el neki, hogy már ő sem a régi és kicsit változtasson a hozzáállásán?


2011. aug. 13. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Majd rajon a kudarcok utan...
2011. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Sehogy.Nem hinném, hogy egy gyereknek kellene a szülőjét "tanítani", nevelni. Ha aggódsz érte,hogy emiatt nem talál magának társat, mond el az aggodalmadat egy közeli családtagnak vagy barátnőnek akinek tudod, hogy ad a szavára és kérd meg, hogy beszéljen vele ő.

Szomorú, hogy ennyire elhanyagolja magát, de bármilyen jóban vagytok is nem kellene felcserélni a szerepeket.

2011. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sehogy. Arra mondjuk megpróbálhatod tapintatosan rávezetni, hogy visszatérhetne a rég, ápolt, csinos, magára figyelő korába. De egy nő figyelmét felhívni arra, hogy megöregedett, még egy gyerektől is nagy tapintatlanság. Idővel ő is rá fog jönni, hogy az embernek nem csak másokat, de magát sem jó rózsaszín szemüvegen át nézni.
2011. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Fiú vagy lány vagy?
2011. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

"Elvárja, hogy a férfinek legyen megfelelő egzisztenciája, lehetőleg diplomás, legyen a korához képest jó pasi, intelligens, állatkedvelő és még lehetne folytatni a sort. "


Bezzeg a férfiak ne akarjanak szupermodelleket hanem fogadják el a nőket úgy ahogy vannak, elhízottan (ja mert terhes volt meg hormonzavaros satöbbi) igaz? Kettős mérce. Az ilyen "nőktől" fordul fel a gyomrom. (azoknak akik magukra ismertek: igen, férfi vagyok).

2011. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Az anyád állította mércének megfelelő pasik,

(anyádhoz képest)

30 kg-al könnyebb és

30 évvel fiatalabb csajokból válogathatnak !!!

2011. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!:)


Az én anyukám most éli a kamaszkorát...

ő a születésem óta iszonyatosan elhízott, én most 21 éves vagyok, a sportoló férje mellett ennyi idő alatt sem adta le a nem kevés + kilóit...


most viszont elkezdte sminkelni magát, ami az ő szép, természetes arcát elképesztően közönségessé "varázsolja".

apám nem mondja neki, de a háta mögött nevetségesnek és kiábrándítónak tartja...



én úgy próbáltam meg javítani a helyzeten, hogy sminktippeket adtam neki - amit hál' istennek jól fogadott, meg vettem neki pár ízléses kiegészítőt...

volt, hogy fél óráig győzködtem a boltban, hogy melyik fülbevalót válassza... ott nem tetszett neki, aztán rájött, hogy nahát, tényleg az a jó...:D



szóval szerintem (akármilyen közhelyesen is hangzik) tartsatok egy csajos hétvégét...

menjetek el a pénztárcátokhoz mérten "shoppingolni":D, esetleg fodrászhoz, stb...

(mi turiba járunk, nagyon jó cuccokat lehet kifogni:) - szóval most nem a Szex és New Yorkos változatra gondolok, amihez milliomosnak kell lenni...)


csak töltsetek együtt kis időt, ha valami jól áll neki, azt dicsért meg nagyon!:)



a kilóproblémákon segíthettek pár "gyümölcsnappal", kis léböjt kúrával,...

én minden este 1-2 órás kutyasétára megyek anyukámmal... az ő kilóin ez ugyan nem segít, de legalább nem is hízik tovább...



sok sikert!:)

2011. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!