Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam meg anyámna...

Hogyan magyarázzam meg anyámnak, hogy végre megértse a dolgot?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, viszonylag ritkán jövök Magyarországra. Most 36 hetes terhes vagyok. Kb. 4 hete voltam anyámnál 1 hetet. Akkor vett 2 színházi előadásra jegyet. Az első előadás után mondtam neki, hogy a másikra még elmegyek, de több előadásra ne vegyen jegyet, mert képtelen vagyok végigülni. Nem akarok nyafogósnak tűnni, de a színházi ülések egyáltalán nem kényelmesek, a lábamat nem tudtam kinyújtani, stb. Szóval szenvedtem rendesen. Ráadásul remek szórakozás volt, amikor a nagy hasam mellett megpróbálták magukat az emberek a helyükre bepréselni.

Nem tudok hosszú távon sehol egy helyben ülni. A színházba pedig nem állhatok fel a darab közben, hogy kicsit kinyújtózzak, megmozgassam magam.


Szóval direkt megkértem, hogy ne vegyen legközelebb jegyet, mert akkor már még nagyobb lesz a hasam, és valószínűleg még kényelmetlenebb lesz az egész. Akkor azt mondta, hogy oké, rendben, megértette.

Erre tegnap jöttem megint hozzá, megint 1 hétre. És megint vett jegyet, most ráadásul az Operába. Azóta dagad és vizesedik is a lábam, ráadásul semmi Operába illő ruhát vagy cipőt nem hoztam magammal.

Kérdeztem, hogy ezt most miért csinálta? Mit vétettem ellene, hogy kínoz? Direkt megbeszéltük, erre mégis vesz jegyet? Tökre besértődött, mert ő csak jót akart, mert ha itt a gyerek, sokáig nem tudok színházba menni, stb.Mondtam, hogy túl fogom élni, pláne, hogy ez nekem kínzás, és nem jutalom. Meg ő azt hitte, hogy nem mondom komolyan, hogy csak a pénzt sajnálom rá...

Mivel teljesen megsértődött, így belementem, hogy holnap akkor Opera. Ma vettem cipőt, meg átalakítottam 1 régi, elegáns ruhámat.

Erre most hallom, hogy beszéli a barátnőjével telefonon, hogy majd valahogy még be kell adagolnia nekem, hogy van még 1 jegy. De azzal biztosan nem lesz akkora gond, mert az 1 musical, és nem opera...


Nem tudom, hogyan mondjam meg neki, hogy felfogja végre, hogy nem akarok színházba menni, mert nem érzem magamat jól. És nem azért nem akarok menni, mert drága a jegy, vagy mert az előadás nem érdekel.

Elmondtam neki már legalább egy fél tucatszor. Veszekedtem is vele, azt is mondtam, hogy jó lenne, ha eljutna valahogy az agyáig, hogy gyakorlatilag bármikor megindulhat akár a szülés is... De egyszerűen megsértődik, és közli, hogy jó, akkor nem megyünk. Dobjuk ki a jegyeket, stb. És mindig eléri, hogy nekem legyen lelkiismeret furdalásom.



A másik -sokkal nagyobb problémám-, hogyha meglesz a gyerek, oda akar hozzánk pár hétre költözni. Ezt is úgy közölte velem, mint tényt, nem kérdezte, hogy mit szólok hozzá. Én viszont közöltem, hogy felejtse el, nekem az lenne a teher, ha nálunk lenne.

És egyszerűen nem fogom megengedni, hogy ott aludjon. De mi a fenét csináljak, ha beállít csomagokkal, hogy ő most jött segíteni? A színházjegyes akciója után félek, hogy megteszi.


2011. máj. 20. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:

A férjem otthon lesz velünk az első pár héten. Ráadásul engem hosszú távon idegesít anyám jelenléte. Szeretnék otthon nyugodt körülmények között lenni, úgy, hogy senki nem megy az idegeimre napi 24 órában.


Komolyan fogalmam sincsen, hogy hogy oldjam meg.

Azt mondtam neki, hogyha megszületik a baba, akkor kijöhet meglátogatni, de menjen utána haza. (Mielőtt embertelennek gondoltok, Bécs-Budapest a távolság, amit kocsival 3 óra alatt meg lehet tenni. Szóval megjárható simán oda-vissza 1 nap alatt.)

2011. máj. 20. 21:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szard le h vett jegyet. ne menj el és kész.
2011. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne menj az előadásra. Adja másnak a jegyet.
2011. máj. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Én csak azt kívánom, ha te is Anya leszel, ne hogy te is hasonlóképpen járj, a fiaddal-lányoddal kapcsolatban!

Az alma nem esik messze a fájától.... :DD

2011. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem akarom őt megbántani. Egyszerűen szeretném, ha megértené, hogy vannak dolgok, amiket már nem tudok úgy élvezni/csinálni, mint a terhességem előtt, vagy a terhesség korai szakaszában.


A lakásunk pedig nem olyan hatalmas, hogy ott kényelmesen elférjünk 4en. Ugyanis akkor ő a nappaliban aludna, ami egyben van a konyhával. Vagyis akármikor szeretnék valamit a konyhából, mindig rajta kéne keresztülmenni.

A gyerek pedig a hálóban alszik velünk. Nincs szükségünk segítségre, mert el tudjuk egyedül látni a gyereket. A páromnak már van 1, én pedig ápoló vagyok.

2011. máj. 20. 21:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Örülök, hogy akad még valaki, aki képtelen felfogni, amit leírtam. Legalább tudom, hogy nem csak az anyám ilyen.


Egyébként én a gyerekemre ODA FOGOK FIGYELNI! Ha azt mondja, hogy nem akar ide vagy oda elmenni, akkor nem erőltetem.

A párom 6 éves kislányára is odafigyelek. Ha azt mondja, hogy most nincs kedve a játszótérre menni, mert inkább rajzolna, akkor nem erőltetjük.

Ha valahova mennie kell és nem akar, akkor meg leülünk vele, és megkérdezzük, hogy miért nem akar menni, és elmagyarázzuk, hogy sajnos vannak esetek, amikor muszáj valamit megcsinálni. Érdekes, ő megérti.


És pont emiatt zavar anyám viselkedése, hogy hiába kérek tőle valamit, nem figyel oda arra, amit mondok.

2011. máj. 20. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kérd ki a párod segítségét,hogy beszéljen anyuddal,mert ez így már baromi nagy lelki teher lehet,hogy még anyud sértődését is hallgatnod kell.:SNemsokára szülsz,ezek tök abszurd elvárások feléd!Próbálja megmagyarázni,hogy te ezt már nem bírod fizikailag,ő nem a lánya és elötte "ciki"lenne erőltetni a dolgot meg sértődést játszani.Talán rá hallgat...Szerintem ez nem lenne hülyeség,ha van rá lehetőség és vannak olyan viszonyban,akkor tényleg avasd be a párod.:)
2011. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

A musical jegyeket nyugodtan passzolhatod ide;) Viccen kívül, biztos hogy jót akar az anyukád, csak éppen nem tudja, hogy mi a jó neked.. egyenlőre gondolom azt hiszi, nem fogtad fel, hogy kicsi gyerekkel nehezebben teszed majd ki a lábad, és később hálás leszel ezért az akcióért.. Nem is tudom, mit tudsz tenni ilyen helyzetben. Esetleg ha te szerveznél programot, és az olyan lenne, ami neked is jobban fekszik?

Az odaköltözés más tészta. Teljesen érthető, hogy nem szeretnéd túl sokáig vendégül látni.. és hogy nem akarod megsérteni őt az érveiddel. Kerülő megoldás, ha azt mondod, a párod anyja vette a fejébe, hogy odaköltözik hozzád az első időkre, te pedig magadból kikelve elsorolod neki (anyádnak) hogy ez mekkora hülyeség, mégis hogy gondolta az anyós, a ti életetek teljesen be van rendezve, lesz elég időtök mindenre, nincs szükségetek segítségre, csak aggatna azon a kis helyen.. Persze jó szájbarágósan, hogy összekösse magában, hogy valószínűleg az ő érkezése is hasonló zavart okozna.

Sok sikert a dologhoz!

2011. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!